Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

bugün yaptığım test sürüşleri

mayham85

Kayıtlı Üye
arkadaşlar geçen hafta eskişehirde yerel bir oto fuarı yapıldı. orada iki markadan test sürüşü randevusu aldm. kullandığım araçlar:
1. bmw x1 2,0d 177 bg
2.bmw 116i otomatik
3. mazda 6 2,0 otomatik

1. BMW X1

Çok farklı bir tasarıma sahip özel bir araç. dış tasarım karakteristik bmw tasarımı. iç mekana gelirsek. bana aşırı dar geldi. özellikle ön camın ve A stünunun yapısı sürücüyü boğucu nitelikte. ancak cam tavan olayı bunu ciddi şekilde azaltıyor. donanım konusu ise bmwde herşey opsiyonel oldğu için pek bir şey diyemem ancak bindiğimiz araç baya tatminkar idi ama hız sabitleme gibi benim bakış açımla kritik bir donanım yoktu.

sürüş özelliklerine gelirsek. BMW logosuna verilen bedel işte burada konuşuyor. dinamikleri süspansiyonu direksiyon tepkileri çok iyi. direksiyon sert ayarlanmış güvenlikle ilgili bir durumdan dolayı bu şekilde yapıldığı söylendi. 18 jantlara ve sert ayarlı olmasına rağmen süspansiyon çok güzel sönümlüyor darbeleri. sevmediğim tek yanı ise bence fazla ses alıyor. özellikle arka koltukta çok rahatsız edici oldu.

ilginç gelen bir özellikte anlık tüketim göstergesini analog şekilde kadranlara yapmışlar. farklı bir olay.

BMW 116i

X1den sonra peder fiyat ve donanım bilgisi alır iken bende hemen 116i ye atladım. çok uzun süre sürmedim. zira iç mekan ciddi derecede dar ve bana aşırı boğucu geldi. rahat edemedim araçta. x1 deki gibi mekanik ve dinamik özellikleri çok iyi. ancak 1,6 motor kesinlikle bu aracın hakkı değil.otomatik vites ağır kasa ve arkadan itiş ciddi kabus olmş araçta. hafif seri olması için bile yüksek devire ihtiyaç duyuluyor alt devirlerde çok canlı değil. elbetteki manueli çok daha farklı olacaktır ama otomatikte 1,6 1 serisi bana hitap etmiyor. plastik aksamda bence ne çok kötü nede çok iyi. kullandığım araçta bir kaç ksıımdan tıkırtı sesi geliyordu ve bazı parçalarda boşluk yapmıştı (kapı klçakları falan).
arka taraf ise çok çok dar. önü kendime göre ayarladığımda arkaya oturmayı denedim başaramadım

MAZDA 6

Bugüne kadar kullandığım en iyi japon modeli. bunda mazdanın ford ortaklığından kazandığı bazı teknolojilerinde payı var tabi. yol tutuş oldukça iyi. donanım çok çok iyi. iç mekan malzeme kalitesi çok yüksek olmasada donanımsal olarak kapatabiliyor. mesela koltuk ısıtma düğmesi bildiğimiz elektrik şalteri görünümünde nerdeyse. ama sonuçta koltuk ısıtması oluyor her ne kadar kötü görünsede düğmeler. dış tasarım ise mazdanın çok başarılı olduğu bir alan. süspansiyonlarda konfor açısından başarılı.

beğenmediğim yanları ise. yol bilgisayarı orta konsol üzerinde ince iki satır şeklinde. kontrolü direksiyondan ancak çok kolay bir sistem değil. kısaca bu gibi ergonomi kusurları var. arka tarafta yolculuk ise çok konforlu değil. bagaj içerisinde sanki fırtına kopuyor gibi çok fazla rüzgar sesi var araçta.

hepsini okuma zahmetine girenler için teşekkürler.

X1 için işte alınası BMW geliyor derken yorumundan sonra bir nevi merakım gitti. 1 serisi bana hiç çekici gelmedi zaten, arka koltuk özürlü araç. Mazda için sevdiğim japonlardan diyebilirim ama sevmediğim Avrupalıların arkasına düşmekten kendine başka yol çizemez.

Bugünkü testlerini nedense beğenmedim, X1den umutluydum ama artık değilim. Bilgiler için teşekkürler Emre.

rica edeirm abi. bu arada bmw özürlüymüşüm anaolg olayı çok eski bir olaymış bmw de yeni öğrendim bende:D

Tesekkurler emre tahminim dogrultusunda görüş bildirmişsin. X1'in basık olmasına şaşırdım ama.

116 manuel arkdaşta vardı baya bindim ona da sürdüm de. O da çok atak değil ama uzun düzlükte yuksek hızlara filan çıkışı fena değil. Normal 1.6 motordan fazlası yok.

MAzda6 ise benim de çok begendiğim bir araba.

melih x1de a stunu çok geriden ve dik bir şekilde çıkıyor. hani millet hadi nan diyecek ama as 250 kamyonetler gibi sevmedim. fiyat olarak dolu 200 bg 2,0 d bir araca 57000 euro dediler. değermi artık yorum sizin.

bu arada sen nasl bir şey tahmin ettin söle bir dahakine bilerek tersini yazayım :D

bu güzel bilgileri paylaştığın için teşekkürler emre. x1 i ben de merak ediyordum. tipini beğenmemiştim zaten. sanırım hayal kırıklığı olacak bir araba

bu güzel bilgileri paylaştığın için teşekkürler emre. x1 i ben de merak ediyordum. tipini beğenmemiştim zaten. sanırım hayal kırıklığı olacak bir araba

farklı olmak isteyen için çok kötü oalcağını sanmıyorum abi :) sonuçta farklı bir araç pazardakilere göre.

X1 i bende test ettim ama Freelender vee Range Sporttan sonra şayet hiç cazip gelmedi kendisi bana hatta sanki 12 de balkabağı olucak imajı veriyo araç :D

X1'i BMW neden üretti anlamadım zaten.. :S :S :S

evet emre analog benzin olayı bayadır var bmw lerde :) Basıklık olayıda aynı şekilde, bmw nin bütün araçları kendi sınıfındaki rakiplerine göre dar ve daha boğucu, bunun nedenide sportif duruşu olsa gerek, geçenlerde 2007 3.20d le yolculuk ettim, resmen daraldım arabanın içinde, aynı şekilde 1 seriside öyle, basık ötesi, arka koltukları kullanılamayacak kadar dar baş mesafesi çok kötü... x1 çok hoş bi araç ama çok para istiyolar o paralara seçenek çok fazla..

Geri
Üst Alt