Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Buğu Sorunu

Konu, 'Görüş, İstek Ve Öneriler' kısmında Zu_zu tarafından paylaşıldı.

1. Zu_zu

Zu_zu SCW Ladies

80
    69
    18
    Hepinize merhaba arkadaşlar,

Son bir iki aydır aracıma biner binmez- camı açmama rağmen- ön camda inanılmaz bir buğulanma oluyur ki aracımı geçen kış da kullandım, hiç böyle bi sorun yaşamadım. Buğu çözücü kullanmadan aracımı kullanamaz oldum,nedeni ne olabilir acana??

Teşekkürler

eserbaba ve Leonm@nia bunu beğendi.
  2. kfy

kfy
    Administrator

12.592
    5.263
    113
    taban halısı veya paspasların ıslak kalmıştır.kuru beze bir kaç damla deterjan damlat ve camlarını içerden sil.sorun ortadan kalkacaktır.

Zu_zu, seckin2001, kirlisakal ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  3. LEON2015

LEON2015 SCW Üyesi

153
    66
    28
    Klima ayarlarına da bakarsanız iyi olur.

Bunu beğendi. Zu_zu bunu beğendi.
  4. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.238
    113
    cam ısıtcıları+radyator fanını sıcak derecede, çalıştırın.içeri vermeyin konsol arkası modunda çalıştırırsanız nem bugu kalmaz.tabi buna paralel olarakmotorun soğukken çalışması ısınma devresine kadar buğu kalkmaz.

5. Leonm@nia

Leonm@nia SCW Üyesi

3.856
    1.633
    113
    Zuhal würth marka köpük şeklinde temizliyiciler var... içerden sık yaklaşık 1 dakika bekledikten sonra güzel bir bez veya microfiber bezle bastırarak temizle... hem kiri alıyor hemde buğu yapmıyor kolay kolay...

6. KİREÇ

KİREÇ Moderatör

5.326
    4.536
    113
    polen filtresinden de olabilir benim başıma da geldi ve filtreyi dğiştirinde kurtuldum

levent öztürk ve Türbedereli bunu beğendi.
  7. Türbedereli

Türbedereli SCW Üyesi

121
    197
    43
    Murat'ın dediği gibi yüksek ihtimal polen filitresi veya dış havayı kapayan klape kapalı kalmıştır.

Bunu beğendi. KİREÇ bunu beğendi.
  8. bora55

bora55 SCW Üyesi

1.687
    839
    113
    Arabayı komple yıkarım süpürürüm. Ama şu ön cam kadar illet bir şey yok...
    Nereden baksanız 1 ay oldu gittim buğu giderici aldım, aynı sorun bende de var çünkü. Ancak cesaret edipte bir türlü ön cama uygulayamadım. O kadar soğuğum ön cama...
    3-4 dakika sıcak çalıştırınca geçiyor buğu...

9. Zu_zu

Zu_zu SCW Ladies

80
    69
    18
    Buğu çözmek mesele değil de mesele sorunu kayanğından çözmek dediğiniz gibi filitrelerde sıkıntı olabilir baktırmalıyım sanırım :(

Bunu beğendi. KİREÇ bunu beğendi.
  10. eserbaba

eserbaba SCW Üyesi

793
    494
    63
    ya aynı sorun bu kış bende de var. deli olacam. arabaya binmeden bir bakıyom ön cam gözükmüyor. ne iş anlamadım.

Sayfayı Paylaş