Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bugün SEAT'ına ne yaptın ?

Uzun bir aradan sonra, aracın aşırı kirlenmesi sebebi ile yıkattım. Akşamına kar yağdı. :D

Before/ After

More after,

• Beğen
Reaksiyonlar: goku
Arona'ya tavan ara barı montajı hikayesi;

- Tavan barları Arona'da fabrika çıkışlı geldiği için memnundum. Çünkü eski arabadan kalan HandiHoldAll port bagaj çantasını RandiRack'e gerek kalmadan rahatça kullanmak istiyordum. Öte yandan senede birkaç kere kullanacağım tavan yüklemesi için de profili yüksek, çıkıntıları, aparatları kaba daha da önemlisi gereksiz pahalı olmayan bir sistem istiyordum.

- Bu arada Arona'nın tavan barları çok alçak, tavanla bar arası 1.5 santimden biraz fazla, 2 cm yok. Yani her tip arabar takamazsınız, seçenekler kısıtlı.

- N11'den "Tüm Araçlara Uyumlu Boy Seçenekli Port Bagaj Ara Atkı Tavan Barı", 105 cm sipariş verdim; 2 ay önce 135.-TL tuttu.

- Sipariş elime ulaşınca, uygun olduğunu düşündüğüm noktalardan montaj yapmak üzere konum belirledim. İki arabar arası mesafe yaklaşık 70 cm olacak şekilde; ön/arka kapı hizası ve arka kapı camı bittiği noktanın tavana izdüşümü olacak şekilde işaretledim.

-Arona'da tavan barları birbirine paralel değil, ikisi arasındaki mesafe arkaya doğru daralıyor. Dolayısı ile arabarları kestirirken farklı ebatlarda kestirdim. Ayrıca arabarlar hafifçe kavisli olduğu için her iki ucundan eşit kestirmek gerekli. Tek tarafından kesilmesi durumunda oluşacak asimetri hem kötü görüntü, hem de kötü montaja sebebiyet verecektir.

- Kesme işlemini cam balkon kapatmacıdan rica ettim. Alüminyum profilleri 4 ucundan 5 dakikada kesti, çapaklarını eğeledi. Para istemedi sağ olsun; hak geçmesin diye 10.-TL rica minnet verdim.

- Tavan barının yükseklik ara boşluk mesafesinin ~1,5 cm olması, paket içeriğinde gelen vida ve somunların çok uzun kalması ile sonuçlandı.

- Hırdavatçıdan uygun uzunlukta alyan vida, somun ve emniyet pulu aldım.

- Arabarları yeni tespit elemanları ile monte ettim; bu esnada hem tavan barı yükseklik mesafenin yukarıda bahsettiğim şekilde kısa olması, hem de Arona tavandaki boyuna oluklu yapı nedeni ile arabarlar ortada tavana nerede ise sıfır oldu; belki 1 mm boşluk kaldı. Sıcak-soğuk genleşme farkları, yük binince olacak esneme vb. durumlarda arabarlar tavana değmesin diye araya 3 mm kalınlıkta yapışkanlı, mobilya tamponu koydum; işe yaradı.

- İki aydır kullanıyorum, henüz yükleme yapmadım veya HandiHoldAll'u takma gereksinimi olmadı. Ancak gerektiğinde 5 dakika monte edip teker döndürebileceğimi bilmek iyi.

- Görüntü olarak benim zevkime aykırı bir durum yok, kısıtlı bütçe ile uygun bir çözüm yarattığımı düşünüyorum. Satın aldığım arabarların alüminyum profil malzeme kalitesi ve kalıbı güzel. Plastik aksamı yakından bakınca çok özel durmuyor, lakin plastik işinden anlayan bir arkadaşım uzun süre sorun çıkarmayacağını söyledi; fikrine güvenirim kendisinin.

- Birkaç defa uzun yola gittim. Rüzgarın esme yönü ve hızına göre bazı durumlarda duyulacak kadar ses yapıyor, ancak araç içi müzik, sohbet vs ile kafayı takıp odaklanmadığınız sürece bir sıkıntı yaratmıyor.

- Yaptığım operasyondan genel olarak memnunum.

20181127_102233.jpg
20181127_102256_HDR.jpg

Dün akü ile ilgili sorun yaşadım servise bıraktım bugün inşallah yeni akü takılıp verilecek
Ayrıca genel bakım öncesi bir kontrol edilsin dedim bakalım ne olacak

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt