Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bugün Test ettiğim araçlar...

Floydian

Kayıtlı Üye
SEAT Leon 1.4 TSI Style ''beyaz martı'':

İlk önce Emrenin beyaz martısı ile başlıyalım. Öncelikle Emre tekrardan hayırlı olsun, maşallah nazar değmesin. :)

Aracın sürüş dinamikleri 1.6 Leonlardan alışık olduğumuz türden. Yeterince yumuşak ve aynı zamanda performans açısından ortalamanın çok üstünde. Açıkçası ben Stylance-Style arasındaki donanım farkını özellikle çok hissetmedim, far sensörü hariç. Leonun ESP ye muhtaç bir araç olduğunu düşünmüyorum. Heleki direksiyonda Emre var ise. Tam bir 'iyi şöför' örneği. Aracın motoruna gelirsek bu makinede hedef tamami ile tork. Aracı 1.6 lara göre yeterli performans verebilmesi için bağırtırmak gerekmiyor müthiş tork ve tork hissi yüzünden. Araç 1.500 rpm civarında hemen toparlamaya başlıyor ve bu muthiş hissi 5000rpm civarına kadar sürdürüyor. Gerisini atlarına bırakıyor :) Araç ayrıca çok çok kolay şekilde bir BMW 3.20 yi tokatladı ve 4-4.5 boy fark attık bunu söylemeden geçemeyeceğim. Yalnız genel olarak 1.6 motorun 1.4 TSI dan çok da aşağı bir tarafı olduğunu düşünmüyorum, yüksek tüketimi hariç. Tabi chip tuning uygulamasına gidildiği vakit olay biraz değişecektir. Gelelim Emrenin müthiş tıkırtılarına :D:D: bence arabada önemli bir tıkırtı, çıtırdı sorunu yok. Yalnız ses sistemi yüksek seste dinlendiğinde arka kapılardan zırıltı gelebiliyor. Bunu her zaman yapmıyor. Aracın genelde çok önemli bir işçilik kusuru olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. 37.000 e 0 alınacak çok iyi bir araba

Tüm gün bastık ortalama 7.5L/100km

Benden aldığı not: 8.5/10

Toyota Corolla 1.6 124hp comfort oto.:

Araca ilk bindiğim vakit performansından umutluydum. Şöyleki benim 1.6 Leondan daha 'iyi gideceğini' düşünüyorum, nitekim öyle olmadı. Araçla yola çıktığımız vakit kickdown yaptığımda araba vites küçültmedi ve olduğu viteste gitmeye devam etti. gaza köklediğim halde 3000rpm civarında kaldı ve çok çok az bir hızlanmaya başladı. Araçtaki tork benim Leondan azcık daha fazla olmasına karşın sanki yarısı yokmuş gibi:( Gazdan ayağımı çektim ve tekrar kickdown yaptım 2.ci sefer. Bu sefer araba bir vites küçülttü ve 5000rpm e kadar hızlanmaya devam etti. Ayağımı gazdan hiç çekmeme rağmen 5000rpm de vites attı sonra tekrar vites küçülttü. Kısacası bu aracın şanzumanı ciddi biçimde berbat ötesi. Açıkçası biraz hayal kırıklığına uğradım. Benim Leonun motoruyla 1.6 8v olması dolaysıyla alay edilirken çok daha iyi bir kullanım zevki sunuluyor. Aracın manuelini kullansaydım iş değişebilirdi. Ama otomatik olduğu sürece performans beklenmemesi gereken bir araba. O motor o şanzumanda çok bir işe yaramıyor. Motorunda ahım şahım birşey olduğunu söyliyemiyeceğim max 157nm Torkunu ancak 5200 devirde verebiliyor. O devre kadar motor kapalı ve sürüş zevki kötü. Konfor olarak ise Corollanın süspansiyonu çok daha yumuşak. Yalnız araç hiçbir şekilde güven vermiyor. Ne virajda ne düz yolda. İşte bu araba ESP şart gibi gözüküyor. Yalnız Comfort donanımında ESP bulunmuyor. ASR + ESP tüm donanımlarda sadece opsiyonel. Confort donanımda klima manuel. Aracın başka bir kusuru rüzgar sesi. Araç bagaj kısmından rüzgar sesi alıyordu. Emrede benle bu konuda hemfikir. Aracın donanım/fiyat oranıda çok düşük 41.000TL aracın fiyatı.

Benim verdiğim puan 6/10

iyi testmiş bende kullandım corollayı gerçekten şanzuman olarak berbat bir araç ve bütün toyotalarda o şanzumanlar aynı :D ne vites atar ne küçültür nede büyütür manuel kullanmalık araçlar :D

iyi testmiş bende kullandım corollayı gerçekten şanzuman olarak berbat bir araç ve bütün toyotalarda o şanzumanlar aynı :D ne vites atar ne küçültür nede büyütür manuel kullanmalık araçlar :D

Aynen öyle. Aslında M/M daha iyi bir şanzuman ama çok sorunlu olduğunu duydum..

ben dizel olanı kullandım. açıkçası iç aksam malzeme kalitesi donanım seviyesi çok iyi değildi. gerçi bindiklerimiz comfort donanımdı. kullandığım araç manueldi. şanzıman konusunda sıkıntı yoktu. tork oldukça tatminkar aşırı beklenti içinde değilseniz yetiyor. ama 2000 devir altı turbo lag mevcut.

ayrıca bindiğimiz araçlarda ciddi şekilde ses alıyordu.

corollayı hyundai accent gibi de anlatmayın canım kardeşlerim :)

tamam ses alıyordur ama toyotaya yakışmayacak derecede alıyordur ;) bi şahin kadar almıyordur sanırım :)

MMT nin rezilliğini zaten dünya alem biliyor ona laf yok :D

Bütün bunların dışında corollanın o parayı hak etmediğine kesinlikle katılıyorum.

Konudışı:

Alp Eskişehir dönüşü İzmir yapsana :D

corollayı hyundai accent gibi de anlatmayın canım kardeşlerim :)

tamam ses alıyordur ama toyotaya yakışmayacak derecede alıyordur ;) bi şahin kadar almıyordur sanırım :)

MMT nin rezilliğini zaten dünya alem biliyor ona laf yok :D

Bütün bunların dışında corollanın o parayı hak etmediğine kesinlikle katılıyorum.

Konudışı:

Alp Eskişehir dönüşü İzmir yapsana :D

accentte en azndan ne aldığını biliorsn:D

Geri
Üst Alt