Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Buffer Ses

EceLMeriC

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar bir sorunum olacak, Bagaja Buffer koydum 1400 wt.lık 1 ay oldu koyalı aracın arkasından kapılarından gıcırdama sesi gelmeye başladı bi kaç arkadaşımın dediğine göre baslı ses olduğu için gevşeme yapıyormuş aracın bazı bölümleri ve gıcırtı yapıyormuş 80 model araç gibi oldu :) ne yapabilirim bunun için sorunu halledersem buffer'ı iptal edip sökücem :D tşkler şimdiden..

Merhaba arkadaşlar bir sorunum olacak, Bagaja Buffer koydum 1400 wt.lık 1 ay oldu koyalı aracın arkasından kapılarından gıcırdama sesi gelmeye başladı bi kaç arkadaşımın dediğine göre baslı ses olduğu için gevşeme yapıyormuş aracın bazı bölümleri ve gıcırtı yapıyormuş 80 model araç gibi oldu :) ne yapabilirim bunun için sorunu halledersem buffer'ı iptal edip sökücem :D tşkler şimdiden..

hocam aracım daha 5 aylık bas mas da yok ama içi panayır mübarek =D zamanla kendi gevşio heralde eskiden yoklardı

valla benimki ses sisteminden sonra oldu, öncesinden yoktu ama nasıl gidericeğimide bilmiyorum :)

servise gidecem ben ustaya bir bir gösterecem ses yapan yerleri yalıtım mı yapıo sıkılıo mu ne yapıosa yapsın =)

zamanla aracinizda esnemeler illa olur ancak woofer bunu hizlandirir ve biraz fazla olmasini saglar.. bass'i birz kismanizi tavsiye ederim.. bir de serviste veya baska bir yerde kapilarinizin ayarlarini bi kontrol ettirin..

Öncelikle woofer veya bas hoparlörü diyelim. Hoparlör gerçek gücünü bilemeyeceğim ama, hoparlör basları vururken zangırtı olabilir ama hoparlörden ses gelmiyorken kapılardan ses gelmesi, otomobilin kendi eskime sürecinde gerçekleşir, kapıları,trimleri bozabilecek hoparlör sistemleri, oldukça profesyonel olanlardır.

plkalık varsa sök derim hocam :D 1400 lük bi bass ta normaldir ses yapması çok sıkıntı yaparsa izolasyon yapman gerekir bagaja

bagaj kapagının altında iç kısmın üstünde demir bölümleri bölmelidir. orayı elyaf tarzı bişeyler ile doldurman lazım (eski cordaba kullanıcısı ve aynı dert muzdaribinin çözümü :) )

bas a takma kafanı...bizim yollar çok da düzgün değil oralardan da geçmemen lazım..evt sistemli olarak ritmik vuruyor..titreşim yapıyor....ama böyle bir makinayı da hırdaya çevirecek duruma gelmesi için bunun çokça dinlenilmesi lazım yolda geçirdiğin bir saat ile ile kolay kolay olmaz

Bass olmasada bunlar yaşanan şeyler çözümü sana ve tercih ettiğin ustalara kalmış bass o sesleri çalarken belirginleştirebilirde aracı o kadar gevşetemez :) izolasyon yapabilirsin mesela kapı ayarlarını da kontrol ettir ve kapı arası fitilleri vazelin sür biraz havalar ısındıkça ses artabilir.....

Geri
Üst Alt