• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Buffer Ses

EceLMeriC

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar bir sorunum olacak, Bagaja Buffer koydum 1400 wt.lık 1 ay oldu koyalı aracın arkasından kapılarından gıcırdama sesi gelmeye başladı bi kaç arkadaşımın dediğine göre baslı ses olduğu için gevşeme yapıyormuş aracın bazı bölümleri ve gıcırtı yapıyormuş 80 model araç gibi oldu :) ne yapabilirim bunun için sorunu halledersem buffer'ı iptal edip sökücem :D tşkler şimdiden..

samiramist

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar bir sorunum olacak, Bagaja Buffer koydum 1400 wt.lık 1 ay oldu koyalı aracın arkasından kapılarından gıcırdama sesi gelmeye başladı bi kaç arkadaşımın dediğine göre baslı ses olduğu için gevşeme yapıyormuş aracın bazı bölümleri ve gıcırtı yapıyormuş 80 model araç gibi oldu :) ne yapabilirim bunun için sorunu halledersem buffer'ı iptal edip sökücem :D tşkler şimdiden..
hocam aracım daha 5 aylık bas mas da yok ama içi panayır mübarek =D zamanla kendi gevşio heralde eskiden yoklardı

EceLMeriC

Kayıtlı Üye
valla benimki ses sisteminden sonra oldu, öncesinden yoktu ama nasıl gidericeğimide bilmiyorum :)

samiramist

Kayıtlı Üye
servise gidecem ben ustaya bir bir gösterecem ses yapan yerleri yalıtım mı yapıo sıkılıo mu ne yapıosa yapsın =)

ERK_RS

Kayıtlı Üye
zamanla aracinizda esnemeler illa olur ancak woofer bunu hizlandirir ve biraz fazla olmasini saglar.. bass'i birz kismanizi tavsiye ederim.. bir de serviste veya baska bir yerde kapilarinizin ayarlarini bi kontrol ettirin..

kamikaze

Kayıtlı Üye
Öncelikle woofer veya bas hoparlörü diyelim. Hoparlör gerçek gücünü bilemeyeceğim ama, hoparlör basları vururken zangırtı olabilir ama hoparlörden ses gelmiyorken kapılardan ses gelmesi, otomobilin kendi eskime sürecinde gerçekleşir, kapıları,trimleri bozabilecek hoparlör sistemleri, oldukça profesyonel olanlardır.

Karaduman

Kayıtlı Üye
plkalık varsa sök derim hocam :D 1400 lük bi bass ta normaldir ses yapması çok sıkıntı yaparsa izolasyon yapman gerekir bagaja

biLaL

Kayıtlı Üye
bagaj kapagının altında iç kısmın üstünde demir bölümleri bölmelidir. orayı elyaf tarzı bişeyler ile doldurman lazım (eski cordaba kullanıcısı ve aynı dert muzdaribinin çözümü :) )

- 48 -

Kayıtlı Üye
bas a takma kafanı...bizim yollar çok da düzgün değil oralardan da geçmemen lazım..evt sistemli olarak ritmik vuruyor..titreşim yapıyor....ama böyle bir makinayı da hırdaya çevirecek duruma gelmesi için bunun çokça dinlenilmesi lazım yolda geçirdiğin bir saat ile ile kolay kolay olmaz

LeonRider

Kayıtlı Üye
Bass olmasada bunlar yaşanan şeyler çözümü sana ve tercih ettiğin ustalara kalmış bass o sesleri çalarken belirginleştirebilirde aracı o kadar gevşetemez :) izolasyon yapabilirsin mesela kapı ayarlarını da kontrol ettir ve kapı arası fitilleri vazelin sür biraz havalar ısındıkça ses artabilir.....

Üst Alt