Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

bu yoldan cıkarmı?

Ben anlatamıyorum galiba :D Mesele kemer takma meselesi değil. 200km/h hızla savrulmayan bir araçla 90 derecelik bi viraj aldığını düşün. Eylemsizlik, senin düz gitmeni isteyecek, ama araba senin yönünü tamamen değiştirecek.200km/h hızla yola devam etmek isteyen vücudun, edemeyip emniyet kemeri vs. gibi şeylere takıldığı anda ne olur?

yok be 90 derece sende naaptın 3. vitesle girsen ucarsın okadar demedim:D işte standart bi kırmada araba kac dere yatar 45 i kafadan var diyelim ona.

kımsenın bu şeye ( bu araba degıl) hayır dıyecegını sanmıyorum...

ibrahim türkiyede yol şartlarına göre abartalım o halde 8 şeritli yol düşün 200 km/h 'de tam kırdığın an bariyere girme süren saniyelik bir olay :)

Herşey arabada bitmiyor şöförede baya büyük görev düşüyor.

araç 200 le viraja girer isterse 3 4 şerit değiştirir ama içindekilerin iç organları ne olur onu dusunmek lazım.böyle bır harekette zaten ıcındekılerden bırının boynu kesınlıkle zarar gorur.barıyerlere carpmasına gerek yok.

bi otomobil istediği kadar iyi yol tutsun 200kmh gibi hızlarda bi şekilde dengesi bozulduğu zaman sadece iş mekanik ya da aero tutunmasına göre %100 sonuç bulmuyo..

200'le giderken aracın üstüne ne kadar ekstradan yük biniyo net bi rakam bilmiyorum ama..
o hızlarda bi şekilde yanlarken vs. bulursa araç kendini üstüne binen yükler yüzünden ne olacağı hiç belli olmaz..

---------- Post added at 10:16 ---------- Previous post was at 10:15 ----------

ama o tarz koşullarda AWD otomobillerin şansı her daim daha yüksek bence..

Geri
Üst Alt