Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bu ülkeyi sevmelimiyim ?

ben bu kadar verginin sadece biraz olsun düz yol yapımınında kullanılmasını istiyorum. Başka hiç ama hiç bir isteğim yok. Ne yaparlarsa yapsınlar sadece yollar düz olsun, sular birikmesin, çukurlar olmasın.

Tekin abi bir daha gidersen minibüsle gidip koskoca bir depo yaptır ve ağzına kadar fulle. Benim kuzenin maerikan V8 silverado ile Medine İstanbul yolculuğu yapıyor, Türkiyeye giriş yapmadan ne kadar depo varsa ağzına kadar dolduruyor. Benzin canavarı tank gibi aracı o dolan depolarla İstanbula kadar geliyor ve Ankaraya kadar dönüyor. Ankarada mecbur depoyu fulleyip TR'den çıkış yapıyor bir dünya da küfredip gidiyor her seferinde. Eğer yaşadığım yer oralara yakın olsa sırf bunun için bile zırp pırt giriş çıkış yapılır.

abi istrediğin kadar mazotla benzinle ulkeye girmemiyosun . Mevzuat değişmiş. Max. 100 litreyle girilebiliyor. Eskiden tırlar yedek depoları doldurup burda satıyorlardı ama şimdi neredeyse yarı dolu depoyla girebiliyorlar.

.......VATAN ÇİFTLİKLERİNİZSE,
Kasalarınızın ve çek defterlerinizin içindekilerse vatan,
Vatan, şose boylarında gebermekse açlıktan,
Vatan, soğukta it gibi titremek ve sıtmadan kıvranmaksa yazın,
Fabrikalarınızda al kanımızı içmekse vatan,
Vatan tırnaklarıysa ağalarınızın,
Vatan, mızraklı ilmühalse, Vatan, polis copuysa,
Ödeneklerinizse, maaşlarınızsa vatan,
vatan, Amerikan üsleri, Amerikan bombası, Amerikan donanması topuysa,
Vatan, kurtulmamaksa kokmuş karanlığımızdan,
Ben vatan hainiyim.

NAZIM HİKMET RAN

pek ilgisi olmasada yinede eklemek istedim ....anlayışınıza sığındım

Bana bu ülkeyi sevmem için, Ata'larımızın kan dökmüş olması dışında tek bir sebep gösterebilecek kişi var mı acaba..

abi iyi güzel diyorsnda yaz aylarında sen benden iyi bilirsin o suriyeliler buralara gelmek için neler yaparlar :) dünyanın en güzel ülkesinde yaşıyourz ve malesef iyi yönetilemediğimiz için bu şekildede vergi ile cezalandırılıyoruz. :(

Tekin abim benim pek kalmaya niyetim yok valla TR'de..
TR dışından da ülkeme hizmet edebilirim..

Acık konusmayı severim ülkemi sevmiyorum sevmekte istemiyorum ülke önce halkını sevmeli. Bir amerikan veya alman vb. ülke vatandası olmayı orada yasamayı cok dusundum. Bu ulke halkını soyuyor!!!!

---------- Post added at 21:07 ---------- Previous post was at 21:06 ----------

Bana bu ülkeyi sevmem için, Ata'larımızın kan dökmüş olması dışında tek bir sebep gösterebilecek kişi var mı acaba..

+38

yurtdışında 55 litreyi 30 dolar civarında koydugumu hatırlıyorum tabi dönünce burda 5 katına koymak gerçekten size koyuyor ama işte dışarda olmuyor burdaki hayat ;) geçenlerde duydum konsolosluk çalışanları galiba çok cüzii bir fiyata akaryakıt alıyorlarmış bizim burda vay bee dedim hayat oymuş işte hem Tr desin hem ucuz benzin :)

Geri
Üst Alt