Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

bu ses neden olabilir ?

Konu, 'Teknik Destek' kısmında agape666 tarafından paylaşıldı.

1. agape666

agape666 SCW Üyesi

235
    19
    18
    arkadaşlar, debriyajdan ayağımı biraz hızlı cektiğimde (debriyaj balatası aşınmasın diye) tak bi ses geliyor sanki metal bişey hızlıca biyere vuruyormus gibi bu normalmi genelde 1. viteste yapıyor, kalkarken ayağımı biraz daha mı debriyajda tutmalyım yoksa bi sorun mu var acaba :(

2. leeveent

leeveent SCW Üyesi

1.117
    208
    63
    debriyaj balatası aşınmasın diye ayağını hızlı çektiğinde baskı balata aksamında daha kötü sonuçlar ortaya çıkabilir... baskı balatanın bir anda birleşme sağlaması bence dişlilerin ömrünü daha çok azaltır... yarım debriyajda zararlı, aniden kalkışlarda zararlıdır.. tabi konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar daha iyi aydınlatacaklardır ama bildiğim kadarıyla yaptığın işlemde zararlı... ses gelmesi iyiye işaret değill....

Bunu beğendi. REİS38 bunu beğendi.
  3. agape666

agape666 SCW Üyesi

235
    19
    18
    acaba servise mi gitmeliyim

4. leeveent

leeveent SCW Üyesi

1.117
    208
    63
    ani çekme değilde yarım debriyaj olarak kalkınca yine aynı sesi duyuyormusun?

5. agape666

agape666 SCW Üyesi

235
    19
    18
    yok duymuyorum ayrıca bu gun bişey daha keşfettim vitese takıyorum sonra bosa alıyorum ayağımı yıne hızla cektığımte tık diye bi ses oluyo

6. tolgabes64

tolgabes64 SCW Üyesi

473
    54
    28
    yayların yağımı yok gıcırdar gibi :D

7. LeonRider

LeonRider SCW Üyesi

1.950
    745
    113
    debriyajı aşındırmamak için alt viteslerde özellikle hızlı bırakmak volana sekromenç ve baskı ayaklarına yaylarına zarar verir yumuşak bırakmalısınız özellikle alt viteslerde.... volan a ciddi zararlar verebilirsiniz bu şekilde boştayken hisettiğiniz tık sesi normaldir fazlalaşması halinde sıkıntı yaratabilir araç boştayken bile debriyaja basıp çekerken tık ses yapabilir ama bunu dikkatli dinlediğinizde duyarsınız..... ses fazla ise volanınız ani baskılardan oynar göbekli olduğu için etkilenmiş olabilir...

8. eneserol

eneserol SCW Üyesi

2.980
    287
    83
    eğer kalkışlarda minimum balata aşınması sağlamak istiyorsanız yüksek devirlerde ani kalkışlar yapmamanız yeterli

9. agape666

agape666 SCW Üyesi

235
    19
    18
    benim ses bayağı belırgın

10. Z

Z SCW Üyesi

663
    2
    18
    yarım debriyaj yada dalgın olup farkında olmadan ayağın debriyaj üstünde hafifte olsa kalması yada paspasın debriyaj pedalı arasına sıkışması hem vites geçişlerini senkromeçleri zorlar baskıyı balatayı zorlar zamanla da fark etmeden yaw noldu buna şimdi dedirtecek sorunlar çıkarabilir baskıyı ve balatayı yer yada hatalı üretim baskı balata volant zamanla bu tür şikayetler meydana getirebilir

senin tak tuk ses sorunun debriyaj seti ile alakalı olmayabilir sen bir de serviste motor ve şanzıman kulaklarını kontrol ettir
    kolay gelsin geçmiş olsun

Sayfayı Paylaş