Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

bu laptop alınır mı sizce?

ayrıca istanbul dışındaki kullanıcılara uyguladığı güzel bir hizmet var cihazın arıza yaparsa evinden gelip alıyorlar
işlemi bittikten sonrada evine teslim ediyorlar

Hp servislerinin güzel bir durumu tüm Hp cihazlar için gecerli :)

Dostum yıllardır hp kullanan biri olarak hp markasını ve servis desteğini seviyorum. Bataryam bittiği için bana ücretsiz yeni batarya yolladılar 2 ay önce. (Tabi 7 aylık iken batarya tükenmesi normal değil ama sorgusuz sualsiz ve bilgisayarı servise göndermeden yenisini yolladılar. - Batarya tükenmesinin nedeni olarak da windows 7 gösteriliyor. Çünkü forumlarda toshiba vb laptoplarda da aynı batarya sorunu çıkmış olarak görülüyor ve win7 sebep olarak gösteriliyor. ) Bu kadar gereksiz bilgi verdikten sonra sana söylemek istediğim asıl konu şu ki Hp'nin bu kasası kullanım olarak çok ama çok kötü. Gerek tuş dizilimi olsun, gerekse mouse sağ ve sol tuşlarının touchpad'e bağlı olması ve tuşlar üzerinde iken bile mouseun hareket etmesi sıkıntı oluşturuyor. Bende bu kasa olan da var ama şirkette yedek olarak duruyor. Benimki daha eski olmasına rağmen kullanımı çok güzel olduğu için vazgeçmedim.

Benim şuan kullandığım : dv6 2170et
http://www.akillifiyat.com/productimage/DV6_2170ET_en_ucuz_hp_notebook_dv6_2170et_4134.jpg

Fakat sana tavsiyem parmak izi okuyucusu olan bir modelini almandır. Benimkini ben askerdeyken babam hediye aldığı için dikkat etmemiş ona ama eski hp'im yine bu fotodaki kasanın 15" ve parmak izi okuyuculu olanıydı. Pek çok donanım seçeneği olduğu için kafana göre bir şey bulabilirsin bence.

Mac'de inceleyebilirsin tabi. Onlar da ayrı bir dünya :) Ama kesinlikle bu kasada olan bir HP alma alma alma. :D

vatan da bu kasayı gördüm sanki arka hp yazısı ışıklı olan değil mi bu şık ve kaliteli duruyodu

Bizdede bir asus vardı oda yandı eğer aynı seri ise kronikmiş anladığım kadarıyla hpde bildiğim kadarıyla ısınma problemi mevcut görkem abinin teklifini düşün derim abi yenilikler iyidir :)

yanlış hatırlamıyosom fv5 serisiydi bendeki zamanında bi dünya para vermiştim

bence güzel bir cihaz özelliklere görede fiyat gayet iyi ram ve işlemci şuan piyasanın en üst seviyelerinde
hızıda çok iyi oyun oynayabilirmiyim demişsin
bununla oynayamayacağın oyun yok :))) 1GB ekran kartı var

evet ekran kartı süpermiş 1. sınıf ekran kartları arasında sıralamada

Kardeşim benim makinam var satılık hp dv6 1280et..donanım olarak çok güzel..320 gb harddiski vardı yetmedi, ben 1 tb harddisk taktım..donanım olarak herşey var parmak izi okuyucusundan kumandasına kadar..:eek: garantisi devam eden orjinal bir cihaz...jant almak için satıcam..daha ilan falan koymadım düşünürsen görüşelim..

Kardeşim benim makinam var satılık hp dv6 1280et..donanım olarak çok güzel..320 gb harddiski vardı yetmedi, ben 1 tb harddisk taktım..donanım olarak herşey var parmak izi okuyucusundan kumandasına kadar..:eek: garantisi devam eden orjinal bir cihaz...jant almak için satıcam..daha ilan falan koymadım düşünürsen görüşelim..

2. el düşünmüyorum teşekkür ederim bide mağlum k.kartı taksitli alacam

özellikleri güzel i7, w7 home prem., 2ghz , 500gb 7200rpm hdd, ekran karti vs tek gördügüm eksikler: bluray okuyucusu yok ki gittikce yaygınlastıgı düşünülürse ihtiyacın olabilir :) .. bir de ekran cözünürlügü -çok pencereyle çalışıyosan- düşük gelebilir.. (ama bu boyuta ideal tabi göz saglığı açısından :) )

vatan da bu kasayı gördüm sanki arka hp yazısı ışıklı olan değil mi bu şık ve kaliteli duruyodu

Evet ışıklı. Ama zaten neredeyse hepsi ışıklı artık. Senin bu nasıl dediğinde de. Ama dediğim gibi benim söylediğim kasa hp'nin en tutulan kasası. Senin sorduğun da yeni çıkardığı bir seri ve ben pek tutulacağını düşünmüyorum. Git vatanda filan bi bak. Özellikle mouse kullanımına çok iyi bak. Ben çoklu seçim yaparken ctrl + sol mouse tuşunu sıklıkla kullanırım ve yeni kasada bunu yapmaya çalışırken mouse istinasız her seferinde abuk yerlere fırlıyor.

Donanıma gelince oyun için 1gb ekran kartı da yeterli ama sana tavsiyem hdd 1 tb alabiliyorsan öyle al. Sonradan harici diskle vb uğraşmak çok zor.

bence i7 ye bağlama paranı, daha yüksek çalışma frekans ı olan bi i5 i tavsiye ederim ;) bende de i7 var ama keşke yüksek frekanslı bi i5 alsaymışım dedim gerçi öle bi zaman oluyo(bilgisayar sistemleri okuduğum için bazı programlar zorluyorda =)) ) ki i7 de farkını gösteriyor.
evet elimin altındaki dv6 serisi bi HP ısınıyo =)) (bende soğutucu ile kullanıorum ama oyunlarda açıyorum soğutucuyu) bundan dolayı amd nin işlemcilerini özellikle leptoplarda tavsiye etmem senin gösterdiğin leptopda da amd grafik işlemcisi var gene de bi düşün nvidia olanına bak bence belki ilk zamanlarda değil ama şöle bi 2 3 sene sonra sorun yaşayabilrsin.

özellikleri güzel i7, w7 home prem., 2ghz , 500gb 7200rpm hdd, ekran karti vs tek gördügüm eksikler: bluray okuyucusu yok ki gittikce yaygınlastıgı düşünülürse ihtiyacın olabilir :) .. bir de ekran cözünürlügü -çok pencereyle çalışıyosan- düşük gelebilir.. (ama bu boyuta ideal tabi göz saglığı açısından :) )

o zaman da fiyat uçuyo br oynatıcı şu an işime yaramaz ben direk indiriyom zaten filmleri :))
alınabilir diyosun yani??

Geri
Üst Alt