Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bu kadar da yakar mı?

Değerler iyi benzinli bir araç için Ayrıca 1.4 TDI İbizanın 3.5-4 yakmasıda güzel ama Mucize değil 3 ortalama yapanı biliyorum (antep Sorumlumuz)..

ama Zaten benzinli ve dizel motor farkından kaynaklanır bu değerler; benzinli motorda benzin yanıcıdır.. dizelde ise mazot yakandır dolayısıyla asla ikisinin aynı ortalamayı tuttrması beklenemez ama TSI motor benzinli motora duyduğum saygıyı bir kat daha arttırmıştır zira bazı arkadaşlarımızın 1.2 TSI larında 1.6 TDI değerleri görüyoruz neredeyse.. :eek:key:

Değerler iyi benzinli bir araç için Ayrıca 1.4 TDI İbizanın 3.5-4 yakmasıda güzel ama Mucize değil 3 ortalama yapanı biliyorum (antep Sorumlumuz)..

ama Zaten benzinli ve dizel motor farkından kaynaklanır bu değerler; benzinli motorda benzin yanıcıdır.. dizelde ise mazot yakandır dolayısıyla asla ikisinin aynı ortalamayı tuttrması beklenemez ama TSI motor benzinli motora duyduğum saygıyı bir kat daha arttırmıştır zira bazı arkadaşlarımızın 1.2 TSI larında 1.6 TDI değerleri görüyoruz neredeyse.. :eek:key:
otomatiğemi bağladın çöllü alt tarafı 24 saat yoktun

benzinli bir araç için normal bir yakıt az değil çokta değil.
Bu arada kimse duymasın 100 km ye 3.5 lt yaktırıyorum ben:)
kimse duymasın bende aynı :) bolu-karabük arası 136 km. aracın yakıt değerlerini sıfırlayıp yola çıktığımda hız sabitleme ile 95-100km/h ile tüketim 3.4 gördüm :)))

Tebrikler imkansız gibi duruyor ama bir ihtimal var yokuş aşağı boş viteste hiç gaza frene basmadan gittiysen olabilir. :) ( profilindeki İbiza 1.4 Stylance
için)

Selam forum ahalisi. Biliyorsunuz ki bir araç aldık ve bundan çok ama çok memnunuz. Ancak yakıtın da nasıl olduğunu size danışacağım.

Shell ile doldurmuştum pompa attı bırak dedim. Daha sonra 61.2 km gibi ufak bir yol yaptım ve araca yakıt alırken pompa attı yine bıraktırdım 18.96 TL aldı. Gerisini siz hesap edin. Benim bu ortalama çok iyi gibime geliyor. Siz ne dersiniz?

ya sizin arabalar benzinli degilde dogal gazlı felan mı selçuga az yaktırıyon diyoduk şimdi bidesen çıktın kardeş kafayı illa sıyırttıracaksınız ban
Nazar değmesin diye 3.5 demiştim p.tesi arabayı satıyorum nazar değsede sıkıntı yok artık. 3 ay önce antep e giderken 100km/3.1 yakan adamım 60 lt normal mazotla 1410 km gittiğim yolculuklarımda oldu. Motor 3 silindir olunca bg 60 olunca az yaktırmayıda kafaya takınca oluyor valla

abicim yazdıklarınızı okuyorum okudukça yok artık daha neler diyorum 3,4,5 litre nedir nasıl olur hiç anlam veremiyorum hiç bi arabamızda olmadı bu değerler hayatım boyunca hep 10-11 gördüm şaşırtıcı valla p.s 2 günde 1 100 liralık içiyor benim Anjelica sağolsun

kimse duymasın bende aynı :) bolu-karabük arası 136 km. aracın yakıt değerlerini sıfırlayıp yola çıktığımda hız sabitleme ile 95-100km/h ile tüketim 3.4 gördüm :)))
arabayı hız sabitlemeye almak daha çok yakar diye bir inanış var ama ben ölçüm yapamadım

Geri
Üst Alt