Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

bu golfteki devir kesici mi

- 48 -

Kayıtlı Üye
çok merak ettim hondalardaki gibi pata pata pata kesiciye giriyormuş gibi geldi..bu vw yani bizde yok yapılabiliniyor mu:confused::confused::confused:

Tüm zamane motorlarında devir limitörü vardır, dieselde üst devire pek çıkılmadığı için fark edilmemiş olabilir, ayrıca benzinlideki gibi devreye girince patapata yaptırmaz, sessiz sedasız llimitler

vtec motorların özelliği diye biliyorum bende ..patatatatta diye ses çıkıyor..

Egzosu çıkarılmış her benzinli motorda, 2 bujinin ateşlemesini kesin, aynı ses duyulur.

Egzosu çıkarılmış her benzinli motorda, 2 bujinin ateşlemesini kesin, aynı ses duyulur.

ok teşekkürler dizelde olmaz..ama bilgi sahibi olmak istiyorum..2 bujinin ateşlemesini devir bittiğinde nasıl devreye sokarız..
yazılımla mı manuel olarak mı..
vw grup benzini kesiyor onu kesmesini nasıl engelleyip buji kesmesini devreye sokarız:)

Vutututuuu:D
Hondalarda ateşleme keserek çıkıyor bu ses ama bizimkiler benzini kestiği için hört diye yığılıp insanın hevesini kursağında bırakıyor ateşleme kesiciye döndürülür mü döndürülmez mi bilemiyorum:)

ok teşekkürler dizelde olmaz..ama bilgi sahibi olmak istiyorum..2 bujinin ateşlemesini devir bittiğinde nasıl devreye sokarız..
yazılımla mı manuel olarak mı..
vw grup benzini kesiyor onu kesmesini nasıl engelleyip buji kesmesini devreye sokarız:)
Devir limitörü, beyindeki yazılım içindeki bir fonksiyondur, ateşleme/püskürtme manuel olarak devreye alınıp bırakılamaz. Zaten bu piston kolu kırılma kritik hız sınırındaki devirler için tasarlanır, yani piston kolu kırılmasın diye.

+ motor bloğunu çatlatma ihtimali var diyebiliyorum :)

Geri
Üst Alt