Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

bu golfteki devir kesici mi

Konu, 'Video' kısmında - 48 - tarafından paylaşıldı.

1. - 48 -

- 48 - SCW Üyesi

1.987
    633
    113
    çok merak ettim hondalardaki gibi pata pata pata kesiciye giriyormuş gibi geldi..bu vw yani bizde yok yapılabiliniyor mu:confused::confused::confused:

2. kamikaze

kamikaze SCW Üyesi

1.910
    251
    83
    Tüm zamane motorlarında devir limitörü vardır, dieselde üst devire pek çıkılmadığı için fark edilmemiş olabilir, ayrıca benzinlideki gibi devreye girince patapata yaptırmaz, sessiz sedasız llimitler

3. mrtcntkn

mrtcntkn SCW Üyesi

1.653
    323
    83
    vtec motorların özelliği diye biliyorum bende ..patatatatta diye ses çıkıyor..

4. kamikaze

kamikaze SCW Üyesi

1.910
    251
    83
    Egzosu çıkarılmış her benzinli motorda, 2 bujinin ateşlemesini kesin, aynı ses duyulur.

5. mrtcntkn

mrtcntkn SCW Üyesi

1.653
    323
    83
    Çağlar abi bunlarda stock o ses çıkıyor

6. kamikaze

kamikaze SCW Üyesi

1.910
    251
    83
    Anlaşılan stock halinde egzosdan çalmışlar :D

7. - 48 -

- 48 - SCW Üyesi

1.987
    633
    113
    ok teşekkürler dizelde olmaz..ama bilgi sahibi olmak istiyorum..2 bujinin ateşlemesini devir bittiğinde nasıl devreye sokarız..
    yazılımla mı manuel olarak mı..
    vw grup benzini kesiyor onu kesmesini nasıl engelleyip buji kesmesini devreye sokarız:)

8. _AS_

_AS_ SCW Üyesi

1.184
    138
    63
    Vutututuuu:D
    Hondalarda ateşleme keserek çıkıyor bu ses ama bizimkiler benzini kestiği için hört diye yığılıp insanın hevesini kursağında bırakıyor ateşleme kesiciye döndürülür mü döndürülmez mi bilemiyorum:)

9. kamikaze

kamikaze SCW Üyesi

1.910
    251
    83
    Devir limitörü, beyindeki yazılım içindeki bir fonksiyondur, ateşleme/püskürtme manuel olarak devreye alınıp bırakılamaz. Zaten bu piston kolu kırılma kritik hız sınırındaki devirler için tasarlanır, yani piston kolu kırılmasın diye.

10. mrtcntkn

mrtcntkn SCW Üyesi

1.653
    323
    83
    + motor bloğunu çatlatma ihtimali var diyebiliyorum :)

Sayfayı Paylaş