Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bu Aracın Sorunu Nedir Cordoba TDI 2006

orkun

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar araçta debriyajdan ayağımızı çekince oğultu sesi geliyor debriyaja basınca ses kesiliyor aynı zaman araba 30 km süratle giderken debriyaja bastığımda vitese taktığımda yine oğultu yapıo ama debriyajı salmıyorum sadece vitese takıyorum ayağım debriyajda basılı..araç boşta debriyaja bastığımda normal ses kesiliyor sorun nedir...:(:mad::mad::mad::mad:

debriyaj bilyesi ya da volant..

debriyaj bilyesi ya da volant..

abi kimileri debriyaj bilyası diyoo kimileri prizdirek bilyası diyooo hadi debriyaj bilyasını değiştirmek kolayda prizdirek bilyasını vites kutusunu açmadan değiştrebilirmiyiz...

prizdirekten dişliler oynadığı için de benzer bi ses yapabilir evet..
ancak nası bişi olduğunu yaşadığım için biliyorum prizdirek hafif yamulmaz kırılır bildiğim ya da dibindeki rulman..geri geri giderken ya da kalkarken araba resmen titrer ama düşük devirden değil biri alıp sallıyomuş gibi..bana bilye gibi gelse de prizdirek de olabilir tabii..bakılmadan anlaşılması imkansız..şanzuman inmek durumunda maalesef Orkun işin kötüsü de atıyorum parça 300 Lira'ysa aşağı yukarı bi o kadar işçiliği tutar..

---------- Post added at 11:06 ---------- Previous post was at 11:04 ----------

tabii bilye değilse..

prizdirekten dişliler oynadığı için de benzer bi ses yapabilir evet..
ancak nası bişi olduğunu yaşadığım için biliyorum prizdirek hafif yamulmaz kırılır bildiğim ya da dibindeki rulman..geri geri giderken ya da kalkarken araba resmen titrer ama düşük devirden değil biri alıp sallıyomuş gibi..bana bilye gibi gelse de prizdirek de olabilir tabii..bakılmadan anlaşılması imkansız..şanzuman inmek durumunda maalesef Orkun işin kötüsü de atıyorum parça 300 Lira'ysa aşağı yukarı bi o kadar işçiliği tutar..

---------- Post added at 11:06 ---------- Previous post was at 11:04 ----------

tabii bilye değilse..

vallahi abi kısmet artık şanzumanı indirdiğimizde çıkıcak ortaya karışık volum'mü çıkar bilmiyoruz ::):):):)

bu sorunun aynısı benim 2006 ibiza TDI aracımda da var, tamamen aynı sorun var ne olduğunu anlayamadım, mesela yokuş aşağı saldığımızda vitesdeyse uğultu benzeri bir ses geliyor eğer boşa atarsam ya da debriyaja basarsam ses kesiliyor, sorunun ne olduğunu çözerseniz burdan bizi de bilgilendirir misiniz

bu sorunun aynısı benim 2006 ibiza TDI aracımda da var, tamamen aynı sorun var ne olduğunu anlayamadım, mesela yokuş aşağı saldığımızda vitesdeyse uğultu benzeri bir ses geliyor eğer boşa atarsam ya da debriyaja basarsam ses kesiliyor, sorunun ne olduğunu çözerseniz burdan bizi de bilgilendirir misiniz

tabikide bilgilendiririm ne demek...inşallah fazla bişey açmaz başımıza...sadece bilyeyle kurtarırız umarım...:(

orkun benım fıkrım daha fazla masraf yapma arabayı dırek sat abı

ozaman ole yap abı fena zarar getırdı bu araba sana

Geri
Üst Alt