Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

BSE motor kaç litre yağ alıyor ??

safaks

Kayıtlı Üye
Az önce repsol ün sitesinde gezerken Bse motor için 5w30 ve 4.5 lt yağ önerildiğini gördüm..

http://www.repsol.com/se/ProductosyS...,285817,285816

Kafam karıştı şimdi.. Yağ filtresi ile deiştirdiğimizde biz 4 lt 10w40 yağ koyup geçiyoruz.. Hatta geçen bakımda 10w60 kullanmıştım. Bu işte hangisi yanlış ? Repsol bizim vag grubu için özel yağ üretiyor sanırım varmı bu konuda bilgi sahibi beni aydınlatıcak arkadaş ?

benimde pek bi bilgim yok ama sanırsam bizim arabada daha önceden 5w30 vardı motorda ses filan yoktu 10w40 koydurdukk sesi yükseldi sanki :confused:

benimde pek bi bilgim yok ama sanırsam bizim arabada daha önceden 5w30 vardı motorda ses filan yoktu 10w40 koydurdukk sesi yükseldi sanki :confused:

Ya bütün yağ markaları sitelerine baktım 5w30 ve 4.5 lt öneriyolar.. Ayrıca senin aracın 1.6 16v sanırım benimkisi 8v olan.. Ama ruhsatta Bse kodu ile başlıyor.. 10w40 daha kalın sanırım ondan sesli çalışmaya başlamış olabilri aracın..

Geri
Üst Alt