Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

Bronz baskı balata??

Konu, 'Tuning' kısmında atom239 tarafından paylaşıldı.

1. atom239

atom239 SCW Üyesi

177
    7
    18
    galiba forumda konusu açılmamış.nette de doğru düzgün bi bilgi yok.eğer bilgisi olan bi arkadaş varsa bronz baskı balatasının ne işe yaradığını,neden kullanıldığını vs... yazabilirmi?:tşk:

Bunu beğendi. seckin2001 bunu beğendi.
  2. atom239

atom239 SCW Üyesi

177
    7
    18
    ne olduğunu bilen yokmu????

3. mevlut911

mevlut911 SCW Üyesi

1.528
    372
    83
    baskı balatayı bılıyorumda bronzunu hiç duymadım :(

4. - 48 -

- 48 - SCW Üyesi

1.987
    633
    113
    dün okudum başka sitelerde..eski balatanın üzerine üzerine performansı artsın diye bronz tabaka yapıyorlar hazır olarak satılanlar varmış..
    yani bildiğin performans baskı balata sistemleri..kimiz uzun ömürlü desede..bazıları tavsiy etmiyor nihayetinde el yapımı birşey olacak diyor..bunun dışında performans için yani yarış için kullanmayacaksan tavsiye etmiyorlar..bronz hakkında daha fazla bilgi bulamadım yabancı sitelere bakmadım ama performans için debriyaz setleri mevcut onun için de diğer arkadaşlar yazacaktır

5. d_darko

d_darko SCW Üyesi

597
    83
    28
    Ben de alacağım yakın zamanda debriyaj seti, kalkışlarda titreme yapıyor, 1 ve 2. viteslerde de hissediyorum aracın zorlandığını. Herhalde ondandır diye düşünüyorum. Bir sitede buldum, valeo olan 200tl, sachs 196tl. Hangisi alınır sizce?

6. mevlut911

mevlut911 SCW Üyesi

1.528
    372
    83
    tabiki sachs

7. atom239

atom239 SCW Üyesi

177
    7
    18
    bende pek bilgi bulamadım ama duyduğum kadarıyla titreme yapıyormuş.yani normal debriyajda titriyorsa, o zaman hiç alma derim.

8. mevlut911

mevlut911 SCW Üyesi

1.528
    372
    83
    abi el frenini çek arabayı 3. vitese tak ve kaldırmaya çalış eğer stop ediyorsa baskı balatan sağlam
    yok stop etmıyor kalkmaya çalışıyorsa baskı balatan bitmiştir...

9. d_darko

d_darko SCW Üyesi

597
    83
    28
    Onu denedim Mevlüt, stop etmedi, gitmeye çalışır gibi oluyor devir yükseliyor, gitmeyince devir düşüyor,o anda da ben ayağımı gazdan çektim. Normalde hemen stop etmesi gerekiyor, değil mi?

10. tuğra

tuğra SCW Üyesi

665
    96
    28

Verilecek cevabı merakla bekliyorum benimde yapmam lazım bu testi akşama :)

Sayfayı Paylaş