Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bridgestone Ecopia EP100A almak üzereyim

arkadaşlar ecopia yı aldım. yol tutuşu ıslak kuru test ettim güzel gözüküyor ayrıca michelin energy gibi sessiz. araba yaylanmaya şimdi başladı diyebilirim. düşünen arkadaşlara tavsiye ederim ilk izlenim olarak.

Öncelikle merhaba aranıza yeni katıldım. Ecopia lastikleriniz hayırlı olsun, kazasız belasız güzel günlerde kullanın. Yaklaşık 1 aydır lastik araştırıyorum. Aracım 2005 toyota corolla ve ecopia'nın başarılı test sonuçlarından dolayı bu ürüne yöneldim. Ürün çok yeni olduğu için hakkında yorum bulmak zor. Hatta Bridgestone müşteri hizmetleri ile telefonda görüştük ve internetteki bilgiler dahilinde aynı şeyleri söylediler. Bu nedenle ilk izlenimleriniz ve yorumlarınız benim gibi ecopia araştıranlar için çok önemli. Bu arada google da "ecopia ep100a nasıldır" yazdığınızda ilk bu site çıkmakta.

İlk detaylar benden gelsin yorumlar coccinea dan :)

Hyundai araçta fren testi...
[video]http://www.bridgestone.com.tr/content/images/Ecopia_Fren.flv[/video]

Hyundai araçta yuvarlanma direnci testi...
[video]http://www.bridgestone.com.tr/content/images/Ecopia_Yuvarlanma.flv[/video]

ecopia2-2.jpg
ecopia2-3.jpg
ecopia2-4.jpg

En son olarak 195/65 R15 testini sunuyorum buyrun...
466v.jpg

Ekli dosyalar

• ecopia2-2.jpg
    ecopia2-2.jpg
    24.5 KB · Görüntüleme: 6
  • ecopia2-3.jpg
    ecopia2-3.jpg
    25.3 KB · Görüntüleme: 10
  • ecopia2-4.jpg
    ecopia2-4.jpg
    28.2 KB · Görüntüleme: 6
  • 466v.jpg
    466v.jpg
    69.5 KB · Görüntüleme: 6
arkadaşlar uzun süredir bakmamışım buralara, yorumlarımı hemen paylaşayım sizinle sanırım 2-3 hafta oldu alalı, çok memnunum. Michelin energy gibi yumuşak, sessiz ve yaylanma salınımı hoş, siftahı yapıp yanağı kaldırıma sertçe vurdugum da oldu yanlışlıkla, yanağı da baya bi sağlam. daha önce michelin i bi yere sürtüp yarmıştım ve yeni lastikti.

kısacası ben bu lastikte michelin sessizliği ve bridgestone sağlamlığı buldum. 1 tane de avensisimiz var, 2. takım turanzayı eskittik onda, turanza da mükemmel ancak biraz uğultulu. ecopia için ralli araçları bakım ve onarımı ayrıca testini yapan arkadaşımın yorumu şu şekilde oldu; sessiz, yol tutuşu iyi, güzel lastikmiş.

gözünüz kapalı alın arkadaşlar 170 TL ye aldım 195.60.15 88H olanını. bir de yeni çıktığı için 45 günlük lastik aldım. bu da bir avantajdır.

Salih bey o tabloları bende incelemiştim uzun süre almadan önce ama orda ecopia ep150 modeli test edilmiş. bize sunulan ep100A. fark durumunu bilmiyorum. ama kısacası alın arkadaşlar :)

bu arada eklemeyi unuttum, şu lastik ile yuvarlanma direnci testi yapan videolar var ecopia ile alakalı, ne kadar doğrudur ne kadar yalandır bilmiyorum ve duygusal da olabilir çerçevesinde diyorum ki biraz fazla yol yaptım sanırım bir depoyla. şehir içi e-5 trafiğinde 700-750 km arası giderken, 750-800 aralığında gibi.

Geri
Üst Alt