• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Briatore: 'Yanlış hiçbir şey yapmadık'

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Yaş
32
İsim
Yiğit
Nereden
İstanbul
Plaka
TM2556
Renault patronu Flavio Briatore, Singapur Grand Prix'de kasıtlı kaza iddialarıyla ilgili olarak takımının yanlış birşey yapmadığını belirterek, meselenin gerçek yüzünün çok yakında ortaya çıkacağını umduğunu söyledi.

Dün Monza'da bir grup gazeteciye konuşan Briatore, baba ve oğul Piquet'ye karşı yasal yollara başvurma kararının da, takımın suçsuz olduğundan ne kadar emin olduğunun bir kanıtı olduğunu kaydetti.

21 Eylül'de, suçlamaları cevaplandırmak için FIA Dünya Motor Sporları Konseyi'ne çıkacak olan Briatore, "Birisi kuralları ihlal etmişse, etmiştir. Ben size bankayı soyun desem, bankayı soyup soymamaya karar verecek olan sizsiniz" dedi.

Briatore, "Burada herhangi bir sorumluluk hissetmiyorum. Kesinlikle yanlış herhangi bir şey yaptığımızı düşünmüyoruz. Piquet olayıyla ilgili olarak Dünya Konseyi'ne gideceğiz. Fakat Piquet'ye karşı yasal yollara başvurmamız, takımın ve kendimin bu konuda haklı olduğumuza inanmamızdan kaynaklanmaktadır" şeklinde konuştu.

Piquet'nin, kendisinden kaza yapılmasının istendiğini iddia ettiği Singapur GP'den önce yapılan toplantıyla ilgili yorum yapmak istemeyen Briatore asla, bir pilottan takımına yardımcı olması için kaza yapmasının isteneceği bir sebep olamayacağını belirtti.

Briatore, konuya ilişkin olarak, "Hayır. Asla! Fernando yarışı, Massa problem yaşadığı için, Kubica problem yaşadığı için kazandı. Orada altı veya yedi sorun yaşanmıştı" ifadelerini kulladı.

TurkiyeF1.com
 
Üst Alt