• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Briatore ve Symonds, Renault'dan ayrıldı

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Yaş
32
İsim
Yiğit
Nereden
İstanbul
Plaka
TM2556


Renault, takım patronu Flavio Briatore ve mühendislik şefi Pat Symonds'ın takımdan ve şirketten ayrıldıklarını duyurdu. Açıklamada ayrıca, gelecek hafta toplanacak Dünya Motor Sporları Konseyi'nde manipülasyon iddialarına itiraz edilmeyeceği açıkladı.

Renault takımı, geçtiğimiz yılın Singapur Grand Prix'si esnasında Nelson Piquet'nin bilerek ve kasten kaza yapmasını istemiş ve bu yolla Fernando Alonso'ya avantaj kazandırmayı hedeflemişti. Alonso gerçekten de söz konusu yarışı kazanmıştı.

Takımdan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "ING Renault F1 takımı, FIA tarafından yapılan 2008 Singapur Grand Prix'sine yönelik suçlamalara karşı gelmeyecek. Bununla birlikte, Flavio Briatore ve Pat Symonds'ın hem takımdan hem de şirketten ayrıldıklarını duyurmak istiyoruz. 21 Eylül tarihindeki konsey toplantısından önce tarafımızdan başka bir açıklama yapılmayacaktır."

Bilindiği gibi Nelson Piquet, Renault'daki koltuğunu kaybetmeden az önce FIA ile yakınlaşmış ve Briatore ile Symonds'ın kendisinden kasıtlı bir kaza yapmasını istediğini söylemişti. Bunun üzerine yapılan araştırmada, telsiz konuşmaları ve telemetre verileri incelendi ve kazanın kasten gerçekleştiği tespit edildi.

TurkiyeF1.Com
 

007

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
2,619
Yaş
43
İsim
Kaan Özturhan
Nereden
İstanbul
Plaka
34 JY 1369
Hahaha resmen kaçtılar....
 

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Yaş
32
İsim
Yiğit
Nereden
İstanbul
Plaka
TM2556
işler daha fazla karışmadan topukladılar elbet..

bi gün bu isimlerin bu şekilde ayrılıcağını hiç düşünmemiştim..
 
Üst Alt