Briatore: 'Renault'yu kurtarmak için ayrıldım' | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Briatore: 'Renault'yu kurtarmak için ayrıldım'

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Beğeniler
79
Yaş
30
#1
Flavio Briatore, kasıtlı kaza suçlamalarına ilişkin 21 Eylül'deki FIA oturumu öncesinde takımını kurtarmak için Renault'dan ayrıldığını söyledi.

Fransız ekibinin suçlamaları kabul etmesi üzerine, skandalın merkezindeki iki isim, Briatore ve Pat Symonds'ın takımdan ayrıldıkları açıklanmıştı. Renault, dün yaptığı açıklamada, geçtiğimiz yılki Singapur Grand Prix'ye ilişkin suçlamaları tartışmayacağını ifade etmişti.

Briatore yaptığı açıklamada, Renault'dan ayrılmayı, bir vazife addettiğini belirterek, FIA'nın konuya ilişkin, daha müsamahakar bir değerlendirme yapacağını umduğunu belirtti.

Briatore, İngiliz basınında yer alan açıklamalarında, "Tek düşüncem takımı kurtarmaktı. Bu benim görevim. Son noktayı koymanın sebebi bu" ifadelerini kullandı.

Formula 1 patronu Bernie Ecclestone da, Renault'yu iki kez markalar şampiyonu yapan Briatore'nin F1 kariyerini bu şekilde bitirmek zorunda kalmasının üzüntü verici olduğunu söyledi.

Ecclestone, Daily Mirror'a yaptığı açıklamada, "Flavio'nun Formula 1 kariyerini bu şekilde bitirmesi yazık oldu. Kendisini hiçbir şekilde savunamam, yaptığı şey tümüyle gereksiz. Yazık oldu" dedi.

TurkiyeF1.com