Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Brc Lpg kiti için en iyi lpg öneri?

namik

Kayıtlı Üye
merhabalar brc marka lpg kitine sahibim.. çoğu forumda değişik yorumlara rastladım. Türkiye'de 2 türlü lpg olduğunu duydum, yurtiçinde 45 oktan olarak üretilen ve çeşitli kimyasallarla 93 oktana kadar çıkan lpg ve yabancı ülkeden gemiyle getirilen lpg gibi? katkılı/katkısız ayırdımı nedir?
shell/bp/aygaz hangisi daha iyidir? hangisi brc lpg kitine daha iyi uyum sağlıyor?
bilen arkadaşlarımız varsa yorumlarını esirgemesin..
şimdiden sağolun

kite öneri diye bir şey yok Aygaz iyidir performansı iyidir keza performans orta derecede ve tüketimi biraz daha iyi olsun dersen en az +50 km shell al derim bu konu bu kadardır :)

kite öneri diye bir şey yok Aygaz iyidir performansı iyidir keza performans orta derecede ve tüketimi biraz daha iyi olsun dersen en az +50 km shell al derim bu konu bu kadardır :)

aygazın katkılı olduğu için sorun çıkarttığı söylenildi.

• Beğen
Reaksiyonlar: xure
orası doğru hocam fakat brc yetkilileri aygaz kullanmaması konusunda söylemlerde bulundular. bende bir kere aygaz aldım gerçekten çekiş gücünde benzini aratmadı.

Şöyle izah ediyim durumu aygaz la birlikte çalıştıkları için öneriyorlar yoksa başka bi unsur değil shell alırsanda dediğim gibi km olarak daha fazla gidersin ve performansın biraz düşer

Şöyle izah ediyim durumu aygaz la birlikte çalıştıkları için öneriyorlar yoksa başka bi unsur değil shell alırsanda dediğim gibi km olarak daha fazla gidersin ve performansın biraz düşer
peki katkılı katkısız olarak denilenler doğru mudur ? aygazın 45 oktan benzin üretmesi ve üstüne katkıyla birlikte 93 oktana kadar çıkartması ?

peki katkılı katkısız olarak denilenler doğru mudur ? aygazın 45 oktan benzin üretmesi ve üstüne katkıyla birlikte 93 oktana kadar çıkartması ?

Bir sürü unsur ve etken var bu konuda gazın bar seviyesi 1.5in altındayken almaycaksın gece geç vakit veya sabah erken saatte alıcaksın keza havalar artık çok sıcak eğer uzun yol yapmayacaksan gaz tankerini full doldurmana gerek yok genleşmeden dolayı oktan değerleri ile bir fikrim yok yanlış bişey söylemek istemem fakat lukoil dir zart zurttur tercih etme shell yada aygazdan başkasını tercih etme derim bide bu dediklerim dışında 10bin kmde bir gazın filtresini değiştirirsen 30 binde 1 de bujilerini hiçbir sıkıntı yaşamadan devam edersin yoluna ;)

Ben yakıt olayından çok çektim. Opet Aygaz dışındakiler motor arıza ışığının yanmasına sebep oldu ve çekişi düştü. Ama aygaz, benzin hissiyatını veriyor ve çok da yakmıyor.

Aracım 32 bin de iken geçen sene lpg montajını yaptırdım.
Şu an aracım 65 bini devirdi.
Eder mi size 33 bin lpg kullanımı...
Bu arada her 10 binde bir yani 3 kere zamanında lpg filtresini değiştirdim.
En son 3 bin km önce gittiğimde yani 30 bin km'yi doldurduğumda usta gaz kesicinin filtreside değişmeli dedi diye onu da değiştim.
Neyse. İlk taktırdığım zaman usta aygaz kullanma demişti. Katkılıymışta enjektörlere mi ne zarar verirmiş falan. O bana totalin gazını önermişti. Ancak ben belki bu zamana kadar toplasan 1 kere ya almışımdır totalden ya almamışımdır :)
Çoğunluk Pogaz kullandım/kullanıyorum. (puan kartım var, belej birşeyler kaparız diye)
Ama şu an nerede ise kullanmadığım firmanın gazı kalmadı.
Pogaz, shell, Bp , Opet, Milangaz, Bpet...
Açık söylemek gerekirse bulunduğum yerde fiyatlar hemen hemen aynı. 1.86 ile 1.99 arası değişiyor.
Bu saydığım gaz markalarında ne çekişte ne menzilde hiç birinden bir sakatlık görmedim çok şükür. Ve çevremdekilere o taraflarda araçlarını sürenlere öneririm.
Güvenilir istasyondan aldıktan sonra bence sorun yok.
Uzun yolda ise kazık yememeye çalışmakla beraber ucuz diye de markasız gaz kesinlikle almıyorum.
Ben bilindik , işini düzgün yaptığına inandığım bir istasyondan marka gözetmeksizin gazı doldurumum.

Geri
Üst Alt