Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

bozuk yolda düşük hızda önden gelen acayip ses!!!!

issius

Kayıtlı Üye
Cümleten selamlar herkese uzun zamandır yazmıyodum uye olduktan sonra 2 konu actım kaldı, şimdi ise bi sıkıntımız oldu bilgi almak istedim siz sevgili forum arkadaşalrımdan. Aracım 2012 leon 1.6 tdi dsg, copa plus paket, Mevzu şöle sabah işe giderken, bozuk zemin olan bi bölüm var hızınızıda isteseniz 30 dan yukarı cıkamıyacağınız şekilde, neyse tam o bölümde müzik sesini kapattım bi ses duydum, sonra dikkat kesildim sol ön tekerden resmen bi sürtme sesi ama cok acayip,bazen değişiyo, sanki diskin ordan bi parça cıkmış ve biyerlere sürtüyo ve ses sürekli değişiyo,sola dönerkende bu ses mevcut ama hızlandıkça ve düzgün asfaltta oses yok oluyo 0-30 km arası hızda ufacık cukur bile olsa cok acayip sesler geliyo çözemedim durdum baktım bişey oluyo sandım hatta,ama hiç bişey görünmüyo ve herşey normal duruyo, servisle görüşmeden önce böle bişey yaşıyan arkadaşım varsa bilgi verirse cok sevinicem aracım daha 2013 ocakta aldım şuan 7700 km de ve sadece 2 defa uzun yol yaptım kı buyolunda neredeyse tamamı otoban ayarındaydı.kısacası doğru dürüst çukur bile görmedi desem yeridir cok tedirgin oldum. yurtdısında bole sorun yaşayanlar olmus mekatronic falan yazmışlar araştırdım bunun fiyatı fılan baya yuksek garanti kapsamında aracım ama daha 7700 deki aracın böle sesler cıkarmasını hiç beklemiyordum acil yardım dostlar.

Cümleten selamlar herkese uzun zamandır yazmıyodum uye olduktan sonra 2 konu actım kaldı, şimdi ise bi sıkıntımız oldu bilgi almak istedim siz sevgili forum arkadaşalrımdan. Aracım 2012 leon 1.6 tdi dsg, copa plus paket, Mevzu şöle sabah işe giderken, bozuk zemin olan bi bölüm var hızınızıda isteseniz 30 dan yukarı cıkamıyacağınız şekilde, neyse tam o bölümde müzik sesini kapattım bi ses duydum, sonra dikkat kesildim sol ön tekerden resmen bi sürtme sesi ama cok acayip,bazen değişiyo, sanki diskin ordan bi parça cıkmış ve biyerlere sürtüyo ve ses sürekli değişiyo,sola dönerkende bu ses mevcut ama hızlandıkça ve düzgün asfaltta oses yok oluyo 0-30 km arası hızda ufacık cukur bile olsa cok acayip sesler geliyo çözemedim durdum baktım bişey oluyo sandım hatta,ama hiç bişey görünmüyo ve herşey normal duruyo, servisle görüşmeden önce böle bişey yaşıyan arkadaşım varsa bilgi verirse cok sevinicem aracım daha 2013 ocakta aldım şuan 7700 km de ve sadece 2 defa uzun yol yaptım kı buyolunda neredeyse tamamı otoban ayarındaydı.kısacası doğru dürüst çukur bile görmedi desem yeridir cok tedirgin oldum. yurtdısında bole sorun yaşayanlar olmus mekatronic falan yazmışlar araştırdım bunun fiyatı fılan baya yuksek garanti kapsamında aracım ama daha 7700 deki aracın böle sesler cıkarmasını hiç beklemiyordum acil yardım dostlar.

Benim
Aracimdada ayni sesler var sert cukurlarda 18 janta bagliyorum ben suda bi gercek uzun zaman bir agriza vb seyler de sıkıntı yoksa bunlara yasamaya devam ediyoruz zamani geldimi servise goturuyoruz bi sıkıntı yaratmiyor yani abi araba bu yer yerinden mutlaka ses ekicek cukura girerken vs cok normal bence tedirgin olmaniza gerek yok ayni sesler bendede mevcut hatta araba park ederkn manevra yaparken tak tuk sen geliyor :) alistim ben sizde alisin umarim sorun buyumez baska sıkıntı yoktur

tskler ceylan cevap için, benim araç aldığımdaki 16 inçlik standart jantlarıyla duruyo yani zorlıycak bişeyde yapmadım, daha önce 2003 golf vardı hiçbiyerden bırak sesi cızırtı bile gelmiyodu ,araç sıfır olunca insan şaşırıyo bole bişey duyunca. valla yarın bi servisi telefondan arayıp sorucam bole bişey yüzünden gelen varmı servise? , cevabı buraya yazarım yada sonucu , ama bilgisi olan yada daha once karşılaşan varsa forumdan yazan olursa cok makbule gecer. herkese hayırlı forumlar

bende dediğiniz şekilde değil ama bazen normal yolda mesela ara sokaklarda biraz hızlanıp gazdan ayağı çekince sanki sol ön tekerde benzer bi ses geliyor . servise sormadım ama ciddi bi sorunmu bilmiyorum.

tekrar ben:) bugun servisi aradım ,garanti dışı kalmaz diye cevap verince bende soluğu sanayideki ustamda aldım tanırım kendısını ayrıca,tekeri söktük ,diskide sökücektikki, nohut kadar hain bir taş diskle firen balatası arasına girmiş o sesleri o cıkarıyomuş, derin bi oh cektim. hain taş sanırsın baya metal parçası gibi sürtüyodu.5 dklık bi işlemle herşey temiz. sonuç mutlu son:)

Evet aynen ufacık bi taş, ama çıkardığı sesi duysan ,sanırısın az sonra teker filan fırlıycak engelleyemediğim seyler oluyo gibiydi umarım başınıza gelmez dışardan bakanlara laf anlatmak istercesine yok bişey diye gittim ama bide bana sor:))

Hadi gecmis olsun :) 2008 den beri 3. Leonumu kullanıyorum Leon da bazı kronik sesler mevcut arabayı tanidikca bazı seslere asikar olacağınızı düşünüyorum kazasiz belasiz sürüşler dilerim :)

Geçmiş olsun sorunun ufak bir taştan kaynaklanması ve hemen halledilmesi sevindirici

Geri
Üst Alt