Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

boyle bir yakıt sarfiyatı olmaz

bugün dizelle çalıştırdıktan 1 2 dk sonra 25 lt gördüm fakat 6.3 de bitirdim 29 km yarısı trafik

benım anlamadıgım sonucta o bır gosterge ne yanı sence o arac sımdı onu gosterdı dıye 30 lıtre benzın veya neyle calısyorsa onumu tukettı o sanıye ıcınde anlık verıler onlar bu kadar kafaya takılacak bırsey degıl duser artar ama bır ortalamayı yakar

Bu gun depo olcumu yaptim 6.7 cikti genelde kisa mesafeler de yani oyle bir yakit tuketimi soz.konusu degil boyle oldugunda 6,5 lt civarina dusuyor

aracım 15,000 bakımndan geldi rolantide yakıt ortalamasının yukselmesi sorununu kesfedememişler video adresini vermeme ragmen internetleri yokmus teyp ile sol aynam garantiden değişecek sanırım 10 gun içinde parcaları takaken tekrar olursa bakarız dedi... sevis danısmanı arkadaşlar sizde rolantide boyle bi artıs soz konusumu ozellikle bilgisayarı sıfırlayıp ilk yakıt ortalaması belirdikten sonra rolantide beklerken ...birde arac bosta, ornegın yokus asagı ılerlerken devir saati 1000 devri gosteriyor durunca 600 devirlere iniyor bu normalmidir

aracım 15,000 bakımndan geldi rolantide yakıt ortalamasının yukselmesi sorununu kesfedememişler video adresini vermeme ragmen internetleri yokmus teyp ile sol aynam garantiden değişecek sanırım 10 gun içinde parcaları takaken tekrar olursa bakarız dedi... sevis danısmanı arkadaşlar sizde rolantide boyle bi artıs soz konusumu ozellikle bilgisayarı sıfırlayıp ilk yakıt ortalaması belirdikten sonra rolantide beklerken ...birde arac bosta, ornegın yokus asagı ılerlerken devir saati 1000 devri gosteriyor durunca 600 devirlere iniyor bu normalmidir

rölantide yakıt ortalamasının yükselmesi sorununu bulamazlar, zira öyle bir sorun yok..benim de,yeni çalıştırdıktan sonra,yoğun trafiğe girince 25 i falan gördüğüm oluyor..ayrıca; orda gördüğünüz değer, x litre/100 km..araç rölantide çalışırken az da olsa yakıt tüketiyor, fakat yol gitmediği için katettiği mesafe yok..yani teorik olarak, hiç ilerlemeden, ne kadar uzun süre rölantide çalıştırırsan, o kadar süre boyunca, o ortalama sürekli yükselir.

Sizdede var yani , fakat bende bu durum.olustugu zaman ortalamanin normal degerlere gelmesi icin 40 km sehir disi yapmam gerekiyor ve ayrica sizin 1,9benim 1,6 ve ben 49,9 lt yi gordum . peki sizin bosta yokus asagi ilerleyince devir saati 1000 civarlarina yukseliyormu

boşta yokuş aşağı ilerlemek-rölantide beklemek arasında bir fark yok..ama ervet, bende de rölantide 1 e yakın devir saati..ama bunlara takılmayın bence..ortalamanız 6.7 çıktıysa, problem yok demektir..ben de dediğim gibi, ilk çalıştırma sonrası acayip değerler görüyorum, ama depoyu fullediğimdeki hesap 6,2 civarında hep..

Rakam olarak yorum yapmayım ancak rolantide çalışırken sürekli artması normal. Diyelim trafik tıkalı ve siz yarım saatte 100 metre gidebildiniz, araba yarım saatte yaktığı benzin için şunu düşünür; x litre benzin yaktım 100 metre gittim o zaman 100 km gitseydim x*1000 litre yakardım.
Siz aracı çok az ilerletmişsiniz ve benzin yakmaya devam ediyor hal böyle olunca tüketimin bu denli yüksek çıkması normal.

Geri
Üst Alt