Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

boyle bir yakıt sarfiyatı olmaz

Konu, 'Teknik Destek' kısmında agape666 tarafından paylaşıldı.

1. agape666

agape666 SCW Üyesi

235
    19
    18
    arkadaşlar arac soğuk caddeye ındınız 8-10 kez dur kalk yaptınız trafik var boyle bi sarfiyat olabilirmi , ayrıca rolantı 1000 devir civarında seyrediyor bu durumda

Ekli Dosyalar:

2. erkani

erkani FORUMDAN UZAKLAŞTIRILDI

2.190
    476
    0
    motor soguk havada soguk normal degılmı araç ısınıncaya kadar :confused:

3. Leonist

Leonist SCW Üyesi

129
    21
    18
    Soğuk motorda kalkış yaparken zaten gaza yüklenince 49.9 lt/km'de sabitleniyor anlık tüketim. Eee..7-8 kere bunu yaparsanız ortalamanız da bu civarda olur, yani bu anlık tüketim ortalamanız. Sonuçta soğuk motorda sürekli dur-kalk dur kalk yaparak 1 km yol alsanız 50 litre benzini içerim demek oluyor bu.

4. agape666

agape666 SCW Üyesi

235
    19
    18
    pekı her sanıye tuketımın artması normalmıdır aracı avek e goturdum servis danısmanının agzı açık kaldı boyle bişey olmaz die aracı aldı bişey yok diye geri gonderdi yine

5. GÖKHAN ŞİMŞEK

GÖKHAN ŞİMŞEK SCW Üyesi

1.325
    224
    63
    sanırım araç hareket etmiyor o nedenle durduk yerde yakıt sürekli artar o nedenle kullanma klavuzları derler ki aracı durduk yerde değil giderken yolda ısıtın.....

6. _AS_

_AS_ SCW Üyesi

1.184
    138
    63
    Bu kaç km lik yolun ortalaması?
    Eğer 1km den uzunsa ciddi anlamda sorun var veya fazla gösteriyor ya da 1. viteste dip gaz geçilmesi lazım.
    Ben kendi aracımda ki dizel bile değil 1. viteste ani yüklenmeler dışında bu değerleri hiç görmedim.
    Yakıt ortalaması rolantide bu şekilde yükselir ama bu çok ani yükseliyor gibi geldi bana.

Sabah soğuk havada motoru çalıştırıp 1 2 km içerisinde 3 4 ışıkta bekleyip yol bilgisayarına baktığımda 12 13 lt civarlarını gösteriyor benim araç.

Bunu beğendi. ibiza bunu beğendi.
  7. Absolut

Absolut SCW Üyesi

6.092
    2.401
    113
    normallll:eek:key: araç soğukken ve geçen 5 veya 6 dakka içindeki dur kalklarda bu ortalamalar çok normal kafaya takacak birşey yok :eek:key:

8. zender

zender SCW Üyesi

215
    56
    28
    benım aracım 1 tl yakıyor kmde :D sen sarfıyat görmedın bence :D

9. atay78

atay78 SCW Üyesi

2.583
    1.241
    113
    ne yanı 100 km de 100lt mı yakıyor benzın ıstasyonun olması gerekıyor :D

10. Leonist

Leonist SCW Üyesi

129
    21
    18
    Anlamadığım bu videoda araç gidiyor mu yoksa rölantide mi çalışıyor? soğuk motorla dur-kalk yaptığınızı söylemiştiniz ama motor devri sabit hep. Nasıl oluyor bu?

Sayfayı Paylaş