Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Boyasız Kaporta Göçük Duzeltme

ediperdinc

Kayıtlı Üye
Herkese iyi akşamlar. Bugün bana bir aksam yemeği kazandıran çalışmamdan fotoğraf paylaşmak istiyorum. Çok profesyonelce olmasa da eskiye nazaran bir değişim oldu diye düşünüyorum.
Bu öncesi
d678ee6ba27966a2dace0aa8b26495e3.jpg

Bu da sonrası.

c6e3d7ac5bf22f0a011e52c6e3ba801a.jpg

Not: ilk fotoğrafta gozukmese de çizikler işlemden önce vardı.
Not 2 : Arabanın herhangi bir parçasını sökmedim. Zaten yöntemi bilenler biliyor.

Son düzenleme:
İii aksamlar düzeltme yontemi nasıl acaba ben bilmiyorum da :(

Internetten siparis ettiğim bir alet vardı. Aratirsaniz çıkar zaten. Ucu plastik bir vidayi sıcak silikon ile kaportaya yapıştırıyorsunuz. Soguyunca diğer aparatı takip kelebek somun ile vidaliyorsunuz. Somunu sıktıkça kaportayı yukarı doğru çekiyor. Tam düz olunca silikon atıyor.

Eğer kaporta boya işlemi görmemişse çok başarılı sonuçlar alınabilir. Fakat boyalı parçalarda hiç denemedim. Bir de çok ufak göçüklerde ben iyi sonuçlar alamadım. Önceki aracımın sol stop lambasının üstünde yumruk kadar göçük vardı ve bunu çok güzel şekilde düzelttim.

Geri
Üst Alt