• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

Boyada pas izleri

#ismail

Kayıtlı Üye
İsim
iso
Nereden
Muğla
Araç
Diğer
Plaka
41
Arkadaslar fotograf cektim ama cok net belli olmuyor..telefon odaklanamadi..oldugu kadar cekmeye calistim..ama recine veya boya sicramasi degil..eminim..tavanda da belli yerlerde var..bagajda da..ciplak gozle daha net belli oluyor..Ekli dosyayı görüntüle 17003Ekli dosyayı görüntüle 17004Ekli dosyayı görüntüle 17005Ekli dosyayı görüntüle 17006

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.
Bence siz dediğimi yapın. Pasta hare giderici gibi urunlerle çıkarın ardından bir boya koruma, en sonda cila Uygulaması yapın. 3-4 yıkamadan sonra tekrar aynı noktalara bir göz atın. Bakalım tekrardan oluşuyor mu

samet_5589

Kayıtlı Üye
İsim
samet
Nereden
Samsun
Araç
İbiza 1.2 Reference
Plaka
55 HJ 113
Benım aracımda var aynılarında her yerınde cok net bakınca anlasılıor bir arkadasım sedefli boya olmadıgı ıcın öyledir dedi ama

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

exman

Kayıtlı Üye
İsim
hamit
Nereden
Erzurum
Araç
İbiza 1.2 TSI ST Style
Plaka
25ep525
Arkadaslar fotograf cektim ama cok net belli olmuyor..telefon odaklanamadi..oldugu kadar cekmeye calistim..ama recine veya boya sicramasi degil..eminim..tavanda da belli yerlerde var..bagajda da..ciplak gozle daha net belli oluyor..Ekli dosyayı görüntüle 17003Ekli dosyayı görüntüle 17004Ekli dosyayı görüntüle 17005Ekli dosyayı görüntüle 17006

Bence siz dediğimi yapın. Pasta hare giderici gibi urunlerle çıkarın ardından bir boya koruma, en sonda cila Uygulaması yapın. 3-4 yıkamadan sonra tekrar aynı noktalara bir göz atın. Bakalım tekrardan oluşuyor mu

Bir önceki aracim linea idi..onda da bir kac yerinde vardi..oyle ki aracimi 2011den itibarenbher yil boya koruma yaptiriyordum..yine paslanma noktalari olusuyordu..bende sattim sonra ibizami aldim..fiat serviste boyayalim demislerdi elletmedim..bakalim seat servis ne diyecek

BlaCKaDDeR

Kayıtlı Üye
İsim
Kerem Minaz
Nereden
Tekirdağ
Araç
Leon 1.2 TSI Style
Plaka
59 YZ 082
Demir tozu izleri. Her araçta olur. Beyaz renkte daha bariz belli oluyor. Bu durumun araç yada boyası ile ilgisi yoktur. Pas sökücü kimyasallar var. önce onunla pası yumuşatmanız ardından yıkamanız gerekiyor. Demir tozuna direkt pasta uygularsanız boyayı çizersiniz. Aşağıdaki ürünlere göz atabilirsiniz. Linklerde kullanım videoları da mevcut.

https://urun.n11.com/parlatici-ve-temizleyici-sprey/gtechniq-w6-iron-remover-demir-tozu-sokucu-500ml-P227777424?cid=604001&gclid=EAIaIQobChMIgOayz6ui2gIVhsCyCh1ZxQy-EAQYASABEgKe3fD_BwE&gclsrc=aw.ds

https://urun.n11.com/set-urunler/valet-pro-dragons-breath-demir-tozu-sokucu-500ml-P234339482?cid=604001&gclid=EAIaIQobChMIgOayz6ui2gIVhsCyCh1ZxQy-EAQYBSABEgIYz_D_BwE&gclsrc=aw.ds

SAKARYALI ALTEA XL

Kayıtlı Üye
İsim
Fatih mehmet
Nereden
Sakarya
Araç
Altea XL 1.4 TSI Style
10 yıl pas garantisi var. Canını sıkma karddes

G3311 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

exman

Kayıtlı Üye
İsim
hamit
Nereden
Erzurum
Araç
İbiza 1.2 TSI ST Style
Plaka
25ep525
Arkadaslar servise gittim..yuzeysel bir bakis attilar..lekelerin pas olmadigini, dis cevrenin etkisinden kaynaklandigini ve bir suru falan filan kelimeler dediler..gaz yagi gibi birseyle sildiler bir kac lekeyi, leke cikti..sanayiye gittim akabinde boyaci ustaya gosterdim..o da pas olmadigini kaynak yapilmis da taş sicramis gibi dedi..pastayla sildi, sikinti yok dedi..seramik kaplama yaptirirsan lekerin kalmaz dedi..sagolsun servisten daha detayli bakti usta..artik sponsor bulursam boya koruma falan yaptiracam..yaptirmasam da onemli degil..

Cyrus One

Kayıtlı Üye
İsim
Çağrı Demirgürz
Nereden
Kocaeli
Araç
İbiza 1.0 EcoTSI Style
Aslında detaylı bakılacak birşeyi yok zaten. Belli ki dış etkenlerden kaynaklı; demir cürufu rüzgarla yapışıp iz yapmış sadece seyreltici bir şeyler ile silmeniz yeterli böyle durumlarda

Bendeburadayım

Kayıtlı Üye
İsim
Muhsin KOCA
Nereden
İstanbul
Araç
İbiza 1.2 TSI Style
Aynı sorun bendede vardı.İçimi rahatlattınız.İbizaların boyası su bazlı olduğunu,yıkama esnasında basınclı su kullanılmamasını tavsiye ediyorlar.

Cyrus One

Kayıtlı Üye
İsim
Çağrı Demirgürz
Nereden
Kocaeli
Araç
İbiza 1.0 EcoTSI Style
boyadan anlamayan insanların söylediği şeyler onlar boşverin. su bazlı boya suyu görünce çözünen boya demek değildir... ayrıca araba boyaları poliüretan olur genel olarak

Üst Alt