Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Boya Soyulması - Çatlaması

İSPİRLİdadaş

Kayıtlı Üye
Değerli arkadaşlar merhaba;

Aracımın tavanının ön cama yakın kısmında 1,5-2 cm çapında bir boya soyulması gördüm dün, hemen biraz yanında da boya kabarması/çatlaması var. Buna bir anlam veremedim işin doğrusu, sebebi ne olabilir? Kuş pisliği bu çaplı bir hataya sebep olur mu? Diğer bir sorum ise, bunun düzeltilmesi için nasıl bir işlem gerekli tam olarak?

Vaktini ayırıp cevap veren bir arkadaşlarıma şimdiden çok teşekkür ederim.

Aracımın tavanının ön cama yakın kısmında 1,5-2 cm çapında bir boya soyulması gördüm dün, hemen biraz yanında da boya kabarması/çatlaması var. Buna bir anlam veremedim işin doğrusu, sebebi ne olabilir? Kuş pisliği bu çaplı bir hataya sebep olur mu? Diğer bir sorum ise, bunun düzeltilmesi için nasıl bir işlem gerekli tam olarak?

Kardeşim öncelikle geçmiş olsun bi foto eklersen daha iyi yönlendirmiş oluruz

Beni EDS'ler İYİ Tanır

Son düzenleme:
Kardeşim öncelikle geçmiş olsun bi goto eklersen daha iyi yönlendirmiş oluruz

teşekkür ederim hemşerim, fotoyu bugün yarın yüklemeye çalışacağım. Durum biraz sıkıntılı gibi geldi bana.

Muhtemelen vernik atmasıdir.aynisi bendede var caresi boyatmak ama boyatmayin derim

Biraz araştırıp baktım da yalnız sanırım bu vernik atması gibi birşey değil... Fotoğrafını çekip koyduktan sonra fikir almak daha sağlıklı olacak. Fakat çok can sıkıcı bir şey olduğunu söylemeliyim.

Oncelik ile gecmis olsun foto oldgunda durumu grerek degerlendirme yapsak daha dogru olucaktir arkadaslarinda dedgi gbi onceden oto boyuyordum umarim yardimci olabilirim

Muhtemelen vernik atmasıdir.aynisi bendede var caresi boyatmak ama boyatmayin derim

+1

Boyatma bence de kardeşim... bir de fotoları koyabiilrsen...

Kardeşim sanki onun üzerine tinerli bez koyulmuş gibi boya yanmış gibi duruyor dahada kavlar o büyür tazikli su yedikçe iyi bir usta lokal boya yapması lazım o bölgeye ne denli çare olur bilemem kritık yer

Beni EDS'ler İYİ Tanır

İstanbul'a ilk geldiğim hafta aracın sağ tekerin orda yan kaputu ezdiler, arka bagaj kapağına neyle vurmuşlarsa fındık içi büyüklüğünde bi göçertme yaptılar daha sonrasında da bu boya atması meselesi geldi başıma. Lokal boya yaptırsam bunun maliyeti tahmini ne olur acaba?

Dostum bna kalirsa bu astarla alakali degildir onun uzerinde hala astari vardir bu alttan curumus eger onlemini almazsan yurur oranin tamamen kazinip celik macun ile doldurulmali ve lokal bolgesel boya yapilicak ayrica tavan pasta cila yada butun araba pasta cila olucak istege bagli 100 150 tl ye hallolur

Geri
Üst Alt