Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

boya koruma yardım

fazo

Kayıtlı Üye
arkadaşlar aracımın kırmızı renkte olması ve güneşli yaz günlerinin de gelmesi nedenıyle aracımın boyasına bı kac bakım yapmak ıstıyorum kendımce:)Meguiar's Nxt Generation™ Tech Wax™ 2.0 Boya Koruyucu Wax almayı dünüyorum netten.bunun öncesinde ve sonrasında ne gibi işlemler yapmam gerek.pasta yapmak ıstemıyorum o derece bı cızık yok cunku.arabamın boyasını gunesten korumak ve parlamasını ıstıyorum.tavsiye edebıleceğınız urun bileşenlerini paylaşabılırmısınız:) ayrıca wax ın oncesınde yada sonrasında ne gıbı ıslemler yapmak gerek. tesekkurler..

Cilalı şampuan ile yıkadıktan sonra NXT yi uygulayabilirsin aracına. 10-15dk beklettikten sonra mikrofiber bez ile parlatabilirsin.
Ama Aracından bez çizikleri varsa pasta cila yaptırman daha iyi sonuç almana yardımcı olacaktır.

ben sana anlatiyim aracından çok iyi sonuç alabilmen için pasta yaptırman gerek pasta aracın yüzeyindeki pislikleri ince kılcal cizikleri alarak aracı ciladan önce gözle görülmeyen bi koruma saglar ondan sonra cila uygulamaya hazır olur araç bu şu demek deildir ama her cila öncesinde pasta yapmak gerekmez sadece daha verimli olur sizin alacagınız nxt cila piyasadaki alabileceğiniz en iyi cilalardan bana sorarsanız çünkü ben bu işi yapıyorum ve sonuçlarını ben bizzat biliyorum şimdi senin zaten pasta yapmana olanak olmadığı için sadece nxt cila uygulayarakta gözle görülür bi parlaklık ve koruma saglıyabilmen mümkün ama ciladan önce sana önerebileceğim şey cilalı şampuan kullanman

ben sana anlatiyim aracından çok iyi sonuç alabilmen için pasta yaptırman gerek pasta aracın yüzeyindeki pislikleri ince kılcal cizikleri alarak aracı ciladan önce gözle görülmeyen bi koruma saglar ondan sonra cila uygulamaya hazır olur araç bu şu demek deildir ama her cila öncesinde pasta yapmak gerekmez sadece daha verimli olur sizin alacagınız nxt cila piyasadaki alabileceğiniz en iyi cilalardan bana sorarsanız çünkü ben bu işi yapıyorum ve sonuçlarını ben bizzat biliyorum şimdi senin zaten pasta yapmana olanak olmadığı için sadece nxt cila uygulayarakta gözle görülür bi parlaklık ve koruma saglıyabilmen mümkün ama ciladan önce sana önerebileceğim şey cilalı şampuan kullanman

Detaylı bilgiyi emre abi vermiş
Mayısta ordayım abi seninle görüşmem lazım bu konu ile ilgili abi bilgin olsun

teşekkür ederim arkadaşlar..

Aynı üründen bende aldım, yine meguiars'in zift ve bözek kalıntısı temizleyicisini de aldım.. Nxt wax uygulamadan önce; aracımı cilalı şampuanla güzelce yıkadıktan sonra, ya kapalı bir yerde yada güneş almayan gölge biryerde önce zift ve böcek kalıntısı temizleyicisini uygulayacağım ardından da nxt.. Biraz yorucu olacak ama iyi olacak, önceki araçlarıma da hep kendim uygulardım.. Aracın yeni zaten pastaya gerek yok. Pasta verniği ve boyayı inceltir, pastayı boya durumu biraz daha kötü olursa uygularsın.. Nxt wax uygulanmadan önce boya yüzeyinin kirden tamamen arınması gerekir ki en iyi sonuç alınabilsin.. Esasında kil alacaktım ama zift ve böcek kalıntısı temizleyicisin de aynı işi göreceğini hatta daha iyi olacağını düşünüyorum.. Sende kil veya dediğim üründen kullanabilirsin uygulamadan önce..

teşekkur ederim mehmet bey dikkate alıcam tavsiyelerinizi :eek:key:

Bu ürünün kutusunda uygulama süngeri de çıkıyor , parlatma için, Meg mikrofiber bezini de satın alın (17-20 TL arası sarı 40x60 cm olan), Sünger ve bez, tüm farkı yaratan, el emeğini gösteren bir ikili.

Geri
Üst Alt