Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Boya Koruma Hakkında

Bu arada görenler aracın sıfır mı diye soruyorlar çok hoşuma gitti bu be :D

Sorma ya kapıcıya annem fırça attı bu yüzden. Adam geldi abi yanıyo benimde olsa böyle arabam dedi adam uzaklaşınca arkada oturan annem gözün çıksın dedi ben koptum direksiyon başında :D

Hayırlı olsun Serkan, detaylıca yazmışsın sen de, çok güzel bir başlık oldu bu.

İşte tam da bu bahsettiğin parlaklığı her zaman üç beş liraya elde edebileceğini anlatıyordum ben de. Bu parlaklık dediğim gibi 20 gün sürecek. Ama sen bahsettiğim şekilde aracını temizlersen her zaman bu parlaklıkta olacak ve hiçbir zaman bu işlemlere ihtiyaç duymayacak. Üzerinde reçine, demir tozu, zift birikemeyecek. Dolayısıyla 3 yıl boyunca 6 ayda bir bu işlemi yaptıran birinin aracı ile yine 3 yıl boyunca aracını bahsettiğim şekilde kendisi temizleyen birinin aracını karşılaştırırsan aradaki farkı göreceksin. Üstelik biri yalnızca 20gün*2*3yıl = 120 gün aracı parlak gezdi, toplamda minimum 1.800 TL (o da kampanyaları yakalayarak falan) verdi. Tabi bu fiyata aslında bir o kadar da normal yıkamalara verilen parayı eklemek lazım. Diğeri ise 1100 gün aracı dikkat çekecek derecede parlak gezdi, daha iyi bir kaportaya sahip oldu ve cebinden en fazla 200 TL çıktı.

Tabi aradakı uğraş farkını unutmayalım. Aracıyla uğraşmayı seven ve vakti olanlaradır tavsiyem. Bu başlıkta her ikisinin de detayı var artık, seçim size kalmış.

Saolasın Caner bundan sonra ki durum şu şekilde olacak geri kalan bakımları ve yıkamaları kendim yapıcam. O kadar işlemle aracın hazırlık ve parlatması yapıldı bundan sonrası da bizim görevimiz :)

Geri
Üst Alt