Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

BorPower hakkında

ben birkaç farklı araçta kullandım, sessizlik ve titreşimsizlik açısından faydalı ancak %15 lik tasarruf iddiası muhtemelen hesap hatasına dayanıyor.motor ömrüne sağladığı dayanıklılık iddialarına ise sanırım asla bir cevap bulamayacağız. zira takside kullanılan bir çok albea ve clio 750 bin gibi km'leri devirmişler ve hala motor yaptırmadıklarını iddia ediyorlar. eğer motor ömrü 2 kat uzarsa ki yanılmıyorsam buna yakın bir iddiaları var. 1 500.000 km yapması gerekir ki aracın bunu da bizlerin yapması imkansız diye düşünüyorum.

şimdi şöyleyeyim..bor power yağ değil yağ katkısı da değil..yıllar sonra motor içinde performans sonrası oluşan deformasyonu yok etmek için kullanılıyor yani..pistonlar ve duvarlarında oluşan aşınma sonucu bu madde oralara yapışım klaıyor ve pistonunuz motor bloğunuz yenilenMİŞ gibi oluyor..
yeni motora gereksiz
yakıt tasarrufu sağlamıyor....bende sağlamış değil daha önce ne yakıyordu isem onu yakıyor..sadece motorun km bazında ömrünü uzatıyorMUŞ onu da zamanla görürü mü..bilmiyorum aracı o kadar elimde tutma niyetinde değilim..
yaklaşık 3500 km dir kullanıyorum..aynısını..

%15 tasarruf yapılacak yer çok Cezmi abi :D ama yağ konusunda senin eline su bile dökemeyiz:eek:key:

bırakın abicim ne tasarufu benzinden illa tasarruf edeceksen lpg takacaksın uğraşamam ben nano charger cart curt falan basacam gidecek işte basmassam zaten tasarruf ederim :D:D

diğer tasarruf için bilgine ihtiyacım olucak:eek:key:

ukelalık etmek istemem abicim, ilgilendiklerim hepsi kuruş mertebesinden başlayıp sonuza giden seviyeler. canımızı yakmadan kumbara mantığı ile İMKB, forex o kadar.

bence araç kısa sürede arza verceginden kullanmadıgın surece serviste olacagından o ayki yakıt giderlerin kredi kartı ekstrene % 15 eksik yansıyabilir:))

ama hiç bilmiyom açıkcası :))

bırakın abicim ne tasarufu benzinden illa tasarruf edeceksen lpg takacaksın uğraşamam ben nano charger cart curt falan basacam gidecek işte basmassam zaten tasarruf ederim :D:D

+1..

Benzinden tasarruf katkılarla değil insanın elindedir. Aracımda basarsam 8.5-9 ları görüyorum sakin gidersem 4.9 - 6 arası görüyorum yani..

Ayrıca borpower'ı kullanan arkadaşlarım var faydasını görmemişler fakat ben motorsilk 150.000 km motor katkısını kullandım eski aracımda. Opel Corsa , easytronic vitesti ve kullandıktan 3bin km sonra filan vites geçişleri arasındaki boşluklar kısalmıştı.. çok az daha çabuk vites değiştiriyordu özellikle S modunda.. Onun dışında araçta motor sesi hafif azalmıştı.. 50-60 liraya almıştım sanırım.. yani normal bir etkisi olmuştu yakıtta da bi fark olmamıştı..

walla kaptan 1,6 stylance varken ben yaptım oldu, Anadolu kavağına giderken yokuşta yüklenmeden gidiyordum daha ilk buluşmamızdı hatırlıyorsan sen bizi takipteydin. Şu yatırım mantığım olmasaydı o arabayı asla satmayıp gerçek tasarrufu o haliyle tüptuningle yapacaktım. şimdi kechi arabanın keyfini sürüyor bende yatırımın keyfini sürüyom.

Geri
Üst Alt