Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Borla egzos sistemi

borla egzost istersen elimde iki takım çıkma var kardeşim yardımcı olabilirim

Supersprint, Borla'ya verilecek paraya bence yazık. Headers, komple düz boru ile 5-6hp, yazılım ile 6-7hp, cai ile 4-5hp alacağınızı tahmin ediyorum.
Sağlıklı bir dyno sonucu için, fabrika verisiyle kıyaslamak çok yanlış. Kendinize referans olarak, güvendiğiniz bir dynoya aracınızı sokarak standart haliyle ürettiği gücü öğrenmelisiniz. Ardından yaptığınız işlemlerle alınan güçleri görmeniz daha sağlıklı bir sonuç verecektir. Bütün ölçümlerinizi aynı dynoda yaptırmalısınız.

burada fabrika verisi yerine işlemden önce dyno testi fikrinden hem fikirim Ayberk. Sonuçta direk motor değil tekerlekten ölçüm alıyorsun kayıp mukakkak olacaktır. Senin verdiğin değerlerin alt olabilirliği yüksek değerler fikrindeyim. Zira bi araçta 5 hp ye kadar artan gücün kullanırken anlaşılmıası çok kolay olmasa gerek. Hissettiğin değerler bence 5hp üstündeki değerlerdir. Sadeve headers ve komple egsozla biraz daha fazla alabileceğini düşünüyorum ama 1-2 hp nin muhabbetini yapmak da doğru olmaz. Dediğin gibi en doğrusu orjinal ve işlem sonrası dyno dur.

---------- Post added at 13:49 ---------- Previous post was at 13:38 ----------

Umut eski aracındaki bu kırmızılar çok fazla bağırmış be abicim, burdayım burdayım diye haykırıyor resmen:D ibizada bu tarz bişey olmasın bu haliyle harika duruyor. Egsoza bişey yaptırsan da şu arka çıkışları aynı tutmaya çalış değiştirme, değiştirirsen de stil aynı olsun böyle çok güzeller.

Aynen. Bence sadece açık hava filtresi kiti ve egzoz ile 5-6hp alınır üstüne de chip atılsa 9-10 daha alır. 105hp araba olur sana 120hp.

Çok mu salladım sayıları :D

fazla sallamadın bcb kodlu toledodakı 1,6 16v motorda 105 hp chıp derecelı egzantrık caı ıle dyno da 142 hp cıkıyor makıne

İsmail ben ölçüm yaptırtmadım ve sadece headers var. sana değişeni anlatayım daha önce de anlatmıştım ama olsun yine keyif alırım anlatmaktan. Ben değişimden sonra yine aynı tarz kullanımda göstergede hep esp uyarısının kalkışlarda yandığı dikkatimi çekti ve daha sakin kullanma gereği hissettim. Yüklendiğim zaman 3. vitaste bile o uyarıyı görüyorum. Normalde Mersin'e giderken Cankurtarandan ve Pozantı Tekir arası yokuşu çıkarken yüklü halde bile 5. vitesten düşmeden çok rahat sıyrılıp çıkar oldum. Düşük devirlerde araç 40km/he kadar 5. viteste kalıp yine kendini topluyor. Bunu sadece Headersle yaşadım komple olsa neler olur sen düşün.

Bayramda Mersin'e geçecem, oralarda olursan görüşelim paşa, 2. gün akşamı geri dönecem zaman bulursan köye gel misafirimiz ol benim sanırım zamanım olmaz gibi çok sıkışık tempo ama görüşürsek çok memnun olurum. Bu davetim sadece sana değil; Gökhan, Görkem sizleri de beklerim. Bize olmasa bile Dalakdere yada Sarnıç da uyar bana, şehir içi için söz veremem inşallah derim.

Faruk abi bayramda büyük ihtimaL eve gitmiş olurum.Ama eğer gitmemiş olursam muhakkak görüşmek isterim... :)

İsmail ben ölçüm yaptırtmadım ve sadece headers var. sana değişeni anlatayım daha önce de anlatmıştım ama olsun yine keyif alırım anlatmaktan. Ben değişimden sonra yine aynı tarz kullanımda göstergede hep esp uyarısının kalkışlarda yandığı dikkatimi çekti ve daha sakin kullanma gereği hissettim. Yüklendiğim zaman 3. vitaste bile o uyarıyı görüyorum. Normalde Mersin'e giderken Cankurtarandan ve Pozantı Tekir arası yokuşu çıkarken yüklü halde bile 5. vitesten düşmeden çok rahat sıyrılıp çıkar oldum. Düşük devirlerde araç 40km/he kadar 5. viteste kalıp yine kendini topluyor. Bunu sadece Headersle yaşadım komple olsa neler olur sen düşün.

Bayramda Mersin'e geçecem, oralarda olursan görüşelim paşa, 2. gün akşamı geri dönecem zaman bulursan köye gel misafirimiz ol benim sanırım zamanım olmaz gibi çok sıkışık tempo ama görüşürsek çok memnun olurum. Bu davetim sadece sana değil; Gökhan, Görkem sizleri de beklerim. Bize olmasa bile Dalakdere yada Sarnıç da uyar bana, şehir içi için söz veremem inşallah derim.

gerçekten süper olur faruk abim haberleşelim büyük ihtimal görkemde burda olucak dıye sanıyorum goruselım mutlaka :D:D:D....

burada fabrika verisi yerine işlemden önce dyno testi fikrinden hem fikirim Ayberk. Sonuçta direk motor değil tekerlekten ölçüm alıyorsun kayıp mukakkak olacaktır. Senin verdiğin değerlerin alt olabilirliği yüksek değerler fikrindeyim. Zira bi araçta 5 hp ye kadar artan gücün kullanırken anlaşılmıası çok kolay olmasa gerek. Hissettiğin değerler bence 5hp üstündeki değerlerdir. Sadeve headers ve komple egsozla biraz daha fazla alabileceğini düşünüyorum ama 1-2 hp nin muhabbetini yapmak da doğru olmaz. Dediğin gibi en doğrusu orjinal ve işlem sonrası dyno dur.

---------- Post added at 13:49 ---------- Previous post was at 13:38 ----------

Umut eski aracındaki bu kırmızılar çok fazla bağırmış be abicim, burdayım burdayım diye haykırıyor resmen:D ibizada bu tarz bişey olmasın bu haliyle harika duruyor. Egsoza bişey yaptırsan da şu arka çıkışları aynı tutmaya çalış değiştirme, değiştirirsen de stil aynı olsun böyle çok güzeller.

evet eski araçta çok abarmıştım :( :D zaten artık modifiye boğdu beni onun yerine doğuştan modifiyeli bi araç tercihim yada sade oturaklı bişy :D ve yok uçları değişmem şayet böyle birşey yaparsam ;)

yeri değil belki ama Gökhan, Görkem, İsmail, Mersin'de bayramda her kim olacaksa... Köye de gelebilirsiniz Sarnıç yada Dalakdere'ye de. Sizden haber bekliyorum inşallah olur.

Geri
Üst Alt