Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bor yakıt katkısı !

Serhat abi şişenin sadece ufak 1 kısmını 1 depo için boşaltıyosun hepsini değil.. 800Litre yakıt boyunca kullanabiliyorsun.. Yani 49 Lirayı 15 depo boyunca kullanıyorsun. Ayrıca bor yağ katkısı ve yakıt katkısı kullanan araçlarda yağ ömrü uzadığı kanıtlanmıştır. Birde bu katkıda yakıtın bıraktığı kurumu azalttığı motoru temizlediği söyleniyor doğruluğunu bilmiyorum ama ben kullanıyorum memnunum.. Almak isteyen denemek isteyende alabilir bir sıkıntısı olmadı benim için.. 49TL 1 depo değil 14,5 depo için abi tekrar belirteyim :)

Hmm faydasını gördüysen hiç sıkıntı yok zaten ancak yağ ömrü hakkında bişey diyemiycem ben istanbulda kullandığım için periyodik 10.000km ise 5.000km de bir değişiyorum araç dur kalk trafikte yağ daha çabuk ömrünü yitiriyor bence hava filtresi yakıt ve yağ filtresini düzenli 5.000de bir değişiyorum buda benim pimpirikliliğim tabi :)

Hmm faydasını gördüysen hiç sıkıntı yok zaten ancak yağ ömrü hakkında bişey diyemiycem ben istanbulda kullandığım için periyodik 10.000km ise 5.000km de bir değişiyorum araç dur kalk trafikte yağ daha çabuk ömrünü yitiriyor bence hava filtresi yakıt ve yağ filtresini düzenli 5.000de bir değişiyorum buda benim pimpirikliliğim tabi :)

:)

Kimse kimseyi yanlış bilgilendirmesin.
Yakıta koyulan katkı, ne tüketimi düşürür, ne de performansı artırır. Hepsi psikolojik.

evet farkediyor ben bobin yandığında depodaki pis benziin temizlemek için depoyu fuleyip üzerine bor ekledik gerçekte farkedilir bir ssonuç veriyor.

Yakıta koyulan katkı, ne tüketimi düşürür, ne de performansı artırır. Hepsi psikolojik.

olay bitmiştir :)

olay bitmiştir :)

İnterneti biraz araştırırsanız, bu konuda bilim adamlarının yaptığı testler var.
Opet'den 150 liralık benzin alıp, bi yerden bi yere gitmekten başka testler de yapıyolar.

varol abi fiyat bakımını öylesine yazmıştım.. Hem o sesi yüzünden hemde 4bin devire kadar çıkabilen motor olduğu için ben pek sevmiyorum.. Sonuçta hiçbir dizel araç benzinlide 4000-6000 devir arasındaki tatlı sesi veremez :) Zaten benim benzin sorunum yok babam sağolsun 1 depoyu 1 günde de bitirsem laf etmiyor :D ama ben yinede az yakmaya çalışıyorum düşünceli bir evlat olarak :D

zaten ses adamı deli ediyorsa ve yakıt sorunu yoksa..kesinlikle benzin..:eek:key::cool:

Ayberk ben hergün aynı yolu aynı trafiği aynı hızda gidiyorum.. Uzun süreli kullanımda farkettiği kanısına vardım psikolojik olacak birşey değil. Kimseyi yanlış bilgilendirdiğim yok ben kullanımımdaki etkilerini söylüyorum. Ayrıca ben kimseye kesinlikle alın demiyorum sen kullandığında faydasını görmeyebilirsin yada almayın diyebilirsin bende tavsiye ediyorum almak isteyene alma demem.. Benim referansımla alıp kullanır faydasını görmezse almayın diyebilir. Kulaktan dolma bilgilerle gelmediğim için yanlış bilgilendirdiğimi de düşünmüyorum..!

İnterneti biraz araştırırsanız, bu konuda bilim adamlarının yaptığı testler var.
Opet'den 150 liralık benzin alıp, bi yerden bi yere gitmekten başka testler de yapıyolar.
vayy ortamı gerici hareketler bunlar sakin ol.
Bor katkısı üreten fabrikam yok,pazarlamasınıda yapmam.
kendisi ile dün tanıştım ve tabiki eve gelip araştırdım.
Kendisi tübitak onaylı ve epdk lisansı ile üretiliyormuş.Sanırım senin bahsettiğin o bilim adamlarından tübitakta yok!
Eğer anlamada sorun yaşamıyorsan ben zaten ilk mesajımda 150 liralık benzin aldım içinede zıkkım koydum bir yerden bir yere gittim ve aaa tasarruf etmişim demedim.Bir şey yaşadım ve siz sanal arkadaşlarımla paylaşarak SORDUM böyle birşey olabilirmi diye!!!
Ha bu durumda senin yapacağın şeyde o bahsettiğin testleri bize göstererek bak arkadaşım bu iş böyle diyebilirdin.
Üzerine alınma ama böyle bazı şeylerin kestirip atılmasından hiç hoşlanmıyorum.Dediğim gibi varsa bir bildiğin getir bizede göster bizde teşekkür edelim ve o zıkkımı kullanmayalım.

Geri
Üst Alt