Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bor yakıt katkısı !

benim 2500 den sonra düşmeye başlamıştı siz rodajı daha yeni bitirmişsiniz daha da düşecektir
Aracı almadan önce bu 1.4 motor bana yetermi performans olarak diye düşünüyordum oysa şimdi acaba yakıtı en fazla kaça kadar düşürebilirim diye takıntı haline geldi :D

9200km oldu abi.. Ben yerimde durmuyorum ki bu hafta 2 kere yalovaya gittim geldim.. Öncesindeki haftasonu Ankara'ya gittim.. Ayrıca evim bahçeşehir'de okulum cibali'de.. 40km öyle.. gidiş geliş günde en az 100km garanti benim :D

günde 100 km garanti ise keşke dizel alsaymışın...

bor'un bi faydası olucağını düşünmüyorum.. :)

günde 100 km garanti ise keşke dizel alsaymışın...

Dizel aracın sesini sevmediğim için istemedim :) Ayrıca 1.2TSI ve 1.6TDI arasında yaklaşık 10bin lira fark vardı günde 100km yaparak o fark 2-3 yılda kapanıyordu sanırım tam hatırlamıyorum o zamanki hesaplarımı.. O yüzden vazgeçmiştim..

Dizel aracın sesini sevmediğim için istemedim :) Ayrıca 1.2TSI ve 1.6TDI arasında yaklaşık 10bin lira fark vardı günde 100km yaparak o fark 2-3 yılda kapanıyordu sanırım tam hatırlamıyorum o zamanki hesaplarımı.. O yüzden vazgeçmiştim..

dizeli öyle düşünme be murat
biliyorsun ki satarken de dizelin fiyatı gene yüksek olacak ve sen o parayı geri alacaksın..ayrıca pahalı da olsa dizel satılması benzinliye göre daha çabuk gerçekleşiyor.
sesi hakkında bir şey demeyeceğim..o konuda o gır gır'ı bende sevmiyorum ama..az yakınca mutlu olauyor insan

Motora, kullandığınız yağa ve aracınızın km sine bağlı olarak etki göstermesi gayet normal ancak bu etkisi kullandığınız yağ, motor bakımı v.b. şekilde de büyük ölçüde yakalayabilirsiniz :)

dizeli öyle düşünme be murat
biliyorsun ki satarken de dizelin fiyatı gene yüksek olacak ve sen o parayı geri alacaksın..ayrıca pahalı da olsa dizel satılması benzinliye göre daha çabuk gerçekleşiyor.
sesi hakkında bir şey demeyeceğim..o konuda o gır gır'ı bende sevmiyorum ama..az yakınca mutlu olauyor insan

varol abi fiyat bakımını öylesine yazmıştım.. Hem o sesi yüzünden hemde 4bin devire kadar çıkabilen motor olduğu için ben pek sevmiyorum.. Sonuçta hiçbir dizel araç benzinlide 4000-6000 devir arasındaki tatlı sesi veremez :) Zaten benim benzin sorunum yok babam sağolsun 1 depoyu 1 günde de bitirsem laf etmiyor :D ama ben yinede az yakmaya çalışıyorum düşünceli bir evlat olarak :D

e şimdi bu ürün 49tl ve benzin aldığınızda kullanıyorsanız yakıt ortalamanızda 1lt düşse çok bir ekonomi yaptığı söylenemez 49tl ye 100km gidemezmisiniz? bor pahalı bi maden ve ben bu bor katkılarının saf bor katkısı olduğunu düşünmüyorum ben yağ katkısı olarak kullandım zamanında faydasını gördüm de diyemem zararını gördüm de diyemem... Bence katkı yerine tek benziin istasyonu kullanmak temizliğinden emin olmak daha mantıklı geliyo bana

e şimdi bu ürün 49tl ve benzin aldığınızda kullanıyorsanız yakıt ortalamanızda 1lt düşse çok bir ekonomi yaptığı söylenemez 49tl ye 100km gidemezmisiniz? bor pahalı bi maden ve ben bu bor katkılarının saf bor katkısı olduğunu düşünmüyorum ben yağ katkısı olarak kullandım zamanında faydasını gördüm de diyemem zararını gördüm de diyemem... Bence katkı yerine tek benziin istasyonu kullanmak temizliğinden emin olmak daha mantıklı geliyo bana

Serhat abi şişenin sadece ufak 1 kısmını 1 depo için boşaltıyosun hepsini değil.. 800Litre yakıt boyunca kullanabiliyorsun.. Yani 49 Lirayı 15 depo boyunca kullanıyorsun. Ayrıca bor yağ katkısı ve yakıt katkısı kullanan araçlarda yağ ömrü uzadığı kanıtlanmıştır. Birde bu katkıda yakıtın bıraktığı kurumu azalttığı motoru temizlediği söyleniyor doğruluğunu bilmiyorum ama ben kullanıyorum memnunum.. Almak isteyen denemek isteyende alabilir bir sıkıntısı olmadı benim için.. 49TL 1 depo değil 14,5 depo için abi tekrar belirteyim :)

Geri
Üst Alt