Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

boğaz kelebeği

Konu, 'Mk4 (2002-2008)' kısmında freesezar tarafından paylaşıldı.

1. freesezar

freesezar SCW Üyesi

1.342
    282
    83
    çok sık olmasada bazen aracımda devir düzensizliği olabiliyor boğaz kelebeğini sökmeden temizlemek istiyorum kendim yapabilirmiyim? dikkat etmem gereken neler var ? şimdiden teşekkürler cevaplar için (forumda aradım ama hep arızadan bahsediliyo)

2. sinceler

sinceler SCW Üyesi

1.049
    304
    83
    kardeşim bendede aynı problem var.genelde lpg den kaynaklanıyor.yani lpg bozuyor.üzgünüm ama senin boğaz kelebeğide yavaş yavaş arızalanmaya başlıyor.ben temizlettim adaptasyonda yaptırsım ama yinede eski haline dönmedi.şimdilik duruma alıştım gibi ama daha da problem çıkartmaya başlarsa değiştirmem gerekecek.inşallah seninki temizlenmeyle düzelir.ayrıca sökmedende temizleniyor.

3. mevlut911

mevlut911 SCW Üyesi

1.528
    372
    83
    sökmeden temizlemek mi ? bu biraz mantıksız geldi bana sökmeden temizlenmezki kurumlar aşağı akar yine içinde kalır

4. koray.cano

koray.cano SCW Üyesi

2.721
    145
    63
    Boğaz kelebeğine balata spreyi sıkarsan sorun çözülür.

5. sinceler

sinceler SCW Üyesi

1.049
    304
    83
    araba çalışır vaziyetteyken gaza bastıkça kelebek açılacak ve içine doğru spreyi sıkacaksın.birazcıkta temiz bi bezle içerisini sileceksin.:)

6. Ali

Ali SCW Üyesi

1.661
    366
    83
    ben nette polo boğaz kelebeğinin temizlenmesini görmüştüm resimli anlatımla.. sökmeden temizlemişti ama bence de sökülmesi daha sağlıklı...ayrıca adaptasyondan bahsediliyor sürekli..bunu kendiniz yağamazsınız..iyi bir vw ustası bu işi çözer sanırım..ayrıca çok da para almaz diye düşünüyorum..

7. kurtbil

kurtbil SCW Üyesi

7.712
    650
    113
    1 lpg ıle bogaz kelebegının ne alakası var ? Lpg emme borusundan gırse eyvallah bsyler yapmıs dıcem de alakası yok.
    2 Bogaz kelebegı vıdaları sokulup sensorun soketı cıkarılmadan temızlenebılır adaptasyonun bozulmaması adına kendım yapıyodum her zaman takıyodum yerıne.Yalnız rolantı bozulugunu kırlenen kelebekten kolay kolay yapmaz kırden kasık katman katman olması lazım kı b dengesızlık olustursun.Rolantıdekı dalgalanma maf sensorunden ya da lambda sensorunden yapabılıyor aynı zamanda

8. kamikaze

kamikaze SCW Üyesi

1.910
    251
    83
    Yanma olmayan yerde kurum olmaz, toz is pis olabilir sadece

9. freesezar

freesezar SCW Üyesi

1.342
    282
    83
    yarın deniyeceğim sizlerle paylaşırım

10. can_ygt

can_ygt SCW Üyesi

38
    0
    6
    aynı olayla fabiada karşılaşmıştım. kaç kez temizlendi bir iki gün tamam geçti dediğinizde yine ara ara yapıyordu.

Sayfayı Paylaş