Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

bocanegra aracı zapdedemiyorum yardım

PATRON

Administrator
Arkadaşlar biraz canım sıkılmaya başladı, ani bir sollamaya çıksam, kalkış yapsam veya biraz gaza dokunsam araba gezmeye başlıyor. Bu durum lastiktenmi kaynaklanıyordur?

Briston potenza 215/40/17 lastikller var. Araba sürüş keyfim azaldı.. 6500 km'de arabam.

zeminde eğim varsa hatrı sayılır bi miktarda sağa ya da sola, lastik havaları düzensizse ya da sollamaya düşük hızlardan çıkıyosan normal abi.. :)

gaza fazla basıyosun başka nedeni yok, araca iyice alışınca öyle bi problem yaşamassın. 163 hp den 200e geçince bende yaşadım aynı durumu :)

durduramıyoruz efenim sürekli büyüyorpuhaha

yokus yukari eğimde gaza çok yüklenince genelde sariyor..
zaten dip gazda genelde ilk 2 vites sariyor 3.vitesde sarma tutma arasında..
e sararkende direksiyon düz degilse kafa sallıyor biraz tabi :)

serbay eğer yay yoksa yol tutuş ve frenlemede çok sorun yaşıyorsun.. bende daha 5.000kmde bile bu sorunları yaşıyordum. o zamanlar arabanın orjinalliğini bozmayacağım diye servisten yay getirtmiştim ki ne kadara geleceği bile belli değildi.. inan yaydan sonra araba çok farketti yol tutuş ve frenleme açısından, çünkü sert frenleme de fazla kafa üstüne yatıyordu araba.. o yüzden eğer yoksa acil yay lazım:)

Keşke bende de öyle sağa sola gezinecek bi güç olsa :D ,

Yay mevzusuna bende katılıyorum, bende bugünlerde gaza yüklendiğim de patinaja sık düşüyorum , havalar ısındı , asfaltın durumununda etkisi vardır illaki. Potenza lar orjinal lastiklerimi ?

Güç arttıkça sürüş esnasında gazla o kadar oynamak gerekiyo heralde...

serbay eğer yay yoksa yol tutuş ve frenlemede çok sorun yaşıyorsun.. bende daha 5.000kmde bile bu sorunları yaşıyordum. o zamanlar arabanın orjinalliğini bozmayacağım diye servisten yay getirtmiştim ki ne kadara geleceği bile belli değildi.. inan yaydan sonra araba çok farketti yol tutuş ve frenleme açısından, çünkü sert frenleme de fazla kafa üstüne yatıyordu araba.. o yüzden eğer yoksa acil yay lazım:)

serviste orjinal yay varmı düşürmek için?

Geri
Üst Alt