Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bobin ve buji Acill Yardımınız gerekiyor..

en son leonumu (2004 model) satmadan önce değişmiştim 4 adet bujiye 80 tl vermiştim. 5 ay evveldi ama. güncel fiyat hususunda bilgim yok.

4 tanesi 40 tl önce bosh tek tırnak taktım hoşuma gitmedi araç sabahları geç çalışıyordu değiştirdim.Ama sorun tam düzelmedi.benzin pompasını da değiştik.yine de tam düzeldi diyemem.:seat

bundan 3 ay önce bursa da osmangazi dayımlara gitmiştim orada tanıdık bir motorcu usta var o değiştirmişti bujileri Ptt nin karşısında malzeme satan bir dükkan dan almıştık bujileri üzerinden çıkanların aynısını taktı bosch 52 tl para vermiştim

Kardeş senin sorun bujilerde aynı sorunu bende yaşadım.Bujileri değiştir sorun ortadan kalkar.Bu arada benim ibizaya ngk 3 tırnaklı bujileri ben 40tl ye aldım...

ben geçen sene buji ve bobinleri değiştirdim..aynen benzinde bişey yoktu..gazda yapıyordu..

gazda yapıyorsa benzinde de yapar diye düşünen arkadaşların göz ardı ettiği bişey var..araçlar gazla çalışırken ateşleme sisteminin hassasiyeti artıyor..benzinde normal çalışan araçlar gaz da tekleyebiliyor..bu boğaz kelebeğinin temizlik meselesinde de böyle..

benim 1 numaralı bobin arza göstermişti..baya bi eski olduğu için takım olarak değiştirmiştim..sorun bujiden değildi, daha gider dediler ama onları da değiştirdim..sorun halloldu..

bujinin takım fiyatı..50 tl..bobinin takım fiyatı 200 tl ye halletmiştim..bunları Konya da özel yedek parçacıdan alınan fiyatlar..Mayıs 2012

bu arada lpg bujileri yerine arabanın orjinal bujilerini taktırmanızı öneririm..

orjinal bujileri takılacak bugün nasip olursa.. dediğinizi gibi aracta lpg olunca benzindeki gibi küçük hataları hassasiyet yüzünden kabul etmiyor.. servis değilde dışardan bosch servisi tanıdık ordan alalım diye düşündük.. teşekkür ediyorum görüş ve yardımlarınız için..

arkadaşlar üzerindeki orjinal bujileri tek tırnak platin olanı imiş bu bujilerde sadece mercedes ve seat grubunda varmış ustam öyle söyledi değiştirdik tane fiyatıda 12-13 tlye geliş fiyatı imiş.. şimdilik skıntı yok herkese teşekkürler..

aman diyim tek tırnaktan fazla takmayım benim aracımda 2004 model toledo 1.6 16 tek tırnak buji ( bremi ve bremi bobin) servisin kullandığı bunlar alman malı. bi ara çift tırnak takalım dediler araç giderken stop ediyordu :)

Geri
Üst Alt