Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Boşta araba 6-7-10 litre nasıl yakar anlamış değilim

- 48 -

Kayıtlı Üye
arkadaşlar kafam hep takılıyor..istanbulda traifkte hafif yokuş aşağı yoğun trafikte boşta gidiyoruz biliyorsunuz vitese takmaya zaman bile kalmıyor..
boşta araba kalkıyor hafif hızlanıyor ve duruyorum

anlık ileti boş vitesteki araçta 5 litre 6 litre bazen 10 litre gösteriyor
ya ben gaza basmıyorum..böyle bir şey nasıl mümkün araba zaten rölantide çalışıyor..
kafam çok karıştı..
bir açıklaması olan varmı..
neden
niçin yada sorun benim araçta mı???
tşekkürler

sanırım arşivlerimizde var böyle bir konu..6 ile in yokuşu 0 göstericek

sanırım arşivlerimizde var böyle bir konu..6 ile in yokuşu 0 göstericek

6 ya atacak zaman kalmıyor abi 2 metre 3 metre gidiyorum..ayağmı frenden çekiyorum..araba aşağı kayıoyr frene basıyorum bu arada gösterke 7-8-9 canı ne istersen onu gösteriyor..arşivi bir karıştırayım

varol um caddeden çıkmıyorsun galiba:)

Abi kısa mesafe ve yoğun trafikte ortalama artıyor...

varol um caddeden çıkmıyorsun galiba:)

yok abi caddeye girmiyorum..
bu olay köprüden gelirken yokuş aşağı tarfikte oluyor

Abi kısa mesafe ve yoğun trafikte ortalama artıyor...[/QUOTE

o dediğin tamam doğru vitese tak gaz ver kalk 20-25 litre gösteriyor düz yolda hem fikirim..
ama benim kafama takılan ben vitese takmıyorum..gaza basmıyorum

varol abi birde şu şekilde görürsün ışıklarda duracagın geriden salladın boşa ve boşta gittin istersen 10 km git ışıga yaklaşırken hiçbirşey yapma vitese alma gaza dokunma boşta kendilğnden gitmeye devam etsin frene ayağını koydugunda araba yavaşlarken yakıt tüketimi 0.7 den 0.9 1.2 1.8 2.5 3.7.5.9 gibi böyle aradaki artış farkını dahada büyüterek artıyor 20.5 23.6 gibi değerlere kadar geliyor sen onu hesaba katma ama onu hesaba katıyor tabi ortalama değeri sana gösterirken....

yani bu anlattıgım sana dediğimin aynısı senin söylediğini anladım merak etme her ikisininde açıklamsı aynı kapıya cıkar ama o sırada o ltleri yakmıyor araç sadece yol bilgisayarı yanılması onlar

abi trafik ne kadar yoğunsa, o kadar yükselecek o değer..gaza çok az bassan yada boşta tutsan farketmez..sonuç olarak o değer, o anki kullanım koşullarında, 100 km de ne kadar yakıt tüketeceğini gösteriyor..dolayısıyla, trafik ne kadar yoğunsa, o kadar az ilerleyebileceksin, 100km de de o kadar fazla yakıt tüketeceksin..bence boşta kullanmamak lazım..her ne kadar, bi yerden sonra sol ayak felç oluyor olsa da, sağlıklısı o..hem araba için,hem de yakıt için..

abi atıyorum 10km/h hızla araç ileri doğru kayarken anlık 6L/100km yazıyo..rolantide normal yaktığı değer de 0.6L/saat olsun..
100km için bu mantıkla gittiğin hızın anlık olarak 10 katını alıyo 100km'ye endekslemek için..0.6L X 10 = 6L/100km/h..ya da bi başka deyişle rolantide 10km/h hızla 100km gitmek için doğal olarak gereken 10 saat..10 X 0.6L = 6L yine.. :)
daha üst değerleri görme sebebi de yine aynı mantık..VW grupta durum böyle..anlığın mantığı da o anki kullanımın 100km'ye yansıması biliyosun..

abi atıyorum 10km/h hızla araç ileri doğru kayarken anlık 6L/100km yazıyo..rolantide normal yaktığı değer de 0.6L/saat olsun..
100km için bu mantıkla gittiğin hızın anlık olarak 10 katını alıyo 100km'ye endekslemek için..0.6L X 10 = 6L/100km/h..ya da bi başka deyişle rolantide 10km/h hızla 100km gitmek için doğal olarak gereken 10 saat..10 X 0.6L = 6L yine.. :)
daha üst değerleri görme sebebi de yine aynı mantık..VW grupta durum böyle..anlığın mantığı da o anki kullanımın 100km'ye yansıması biliyosun..
aynısını ben yazacaktım kusum sagol ellerım yorulmadı

Geri
Üst Alt