Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Boğaz kelebeği arızası :((

Lpg den sonra çıktı bu iş temizlik yapıldı dediğin gibi spreyle yaptılar sonrada adaptasyon yapıldı ilk gün düzeldi ama ertesi gün aynısı oldu
benım merak ettiğim konu parça değişirse bu sorun çözülürmü yoksa böyle devammı eder neticede lpg yaptı bunu

bende senin gibi emin olamadığım için değiştirmemiştim şöyle açıkladı usta bana benim hava filtresi ack oldugu için daha fazla oksijen alıyormuş ve lpgnin yanıcılık oranı benzinle aynı olmadığı için boğaz kelebeği havayı ayarlamaya çalışırken kafayı yiyormuş. Servis gaz adatasyonunu benzinde yaptıgı için sana bir faydası olmaz bence cözüm lpg kitini takan dükkanda ama ben gittiğimde çamuru arabama attıkları için birdaha gitmek istemedim ve tekrar sorun cıkartana kadar binmeye devam edeceğim. eğer benzinde aynı sorun yoksa boğaz kelebeğin sağlamdır.

Lpg takıldıktan sonra cıkan sorunların tamamı ya araca atılır yada benzıne.....Hıcbır zaman hatasını kabul eden bır lpg ustası gormedım

onların doğru gaz ayarı yapamadığından

benzınde sıkır sıkır çalışan araba lpg takıldıktan sonra sorun cıkarmaya baslıyor.Bu yuzden taktırdıgı sıstemı sokturen tanıdıklarım var.Su konudanda gozukuyor kı lpg takan dogru duzgun usta yok ayar yapacak usta yok.LPG ye en cok karsı olmamın nedenı aracımı cellatlara teslım etmemek ıstememdır.

benzınde sıkır sıkır çalışan araba lpg takıldıktan sonra sorun cıkarmaya baslıyor.Bu yuzden taktırdıgı sıstemı sokturen tanıdıklarım var.Su konudanda gozukuyor kı lpg takan dogru duzgun usta yok ayar yapacak usta yok.LPG ye en cok karsı olmamın nedenı aracımı cellatlara teslım etmemek ıstememdır.

aynen öle benm o konuda başım çok ağrıdı en iyisi olsun dedik en iyi marka taktırdık ..sorun çıktı başka bi ustaya götrdüm arkdaş tavsiyesi adam bu ne biçim takılmış dedi arabadan 1 metreye yakın fazla hortum çıkarttı ...

bende senin gibi emin olamadığım için değiştirmemiştim şöyle açıkladı usta bana benim hava filtresi ack oldugu için daha fazla oksijen alıyormuş ve lpgnin yanıcılık oranı benzinle aynı olmadığı için boğaz kelebeği havayı ayarlamaya çalışırken kafayı yiyormuş. Servis gaz adatasyonunu benzinde yaptıgı için sana bir faydası olmaz bence cözüm lpg kitini takan dükkanda ama ben gittiğimde çamuru arabama attıkları için birdaha gitmek istemedim ve tekrar sorun cıkartana kadar binmeye devam edeceğim. eğer benzinde aynı sorun yoksa boğaz kelebeğin sağlamdır.

gaz kelebegı ıle ılgılı yorum yapan usta cok guzel sallamıs,araba gelen havayı kesmez oyle kelebegı acıp kapatarak zaten oyle b olayı da yok,araba lambdadan okudugu degere gore ya fakıre ceker ya zengıne ceker arabayı dengelemek adına AF oranını gıren havaya mudahele edemez

bi arada çok yakıyor diye gitmiştim bilgi almıştı lpg ile usta arkadaşın arkadaşı idi ve ve güzel bir sohbet ettik anlattı..
lpg takıldıktan sonra bir kaç defa ayara gelmen gerecek diye..çünkü ilk takıldığında istediğimiz verimi alamayaacağı rölanti deviri çıkıp inecek...geleceksin onu lpg beyninden ayrlacağız..baştan o ayarı yapmak münkün gibi görünsede her seferinde gene hata verir ..devir sabir durmaz ayarlayınca bir sorun kalmıyor dedi...
o yüzden boğaz kelebeğini değiştirme sen en iyisi lpg ustasının kafasını değiştir derim ben..başka yere git diyeceğim extra para durumu söz konusu...
önce bir lpg beyin ayarı yaptır hala devam ediyorsa o zaman duruma bakılır..ama antepde bizim ustanın dediği ilk takıldıktan sonra bunu yaparmış bilgine
kolay gelsin

Aynen dediğiniz gibi Lpg ciler suçu boğaz kelebeğine atıyorlar yalnız şöyle bır durum söz konusu Benzindeykende aynı sorunu yaşıyorum
Rolanti saati hır hır edip duruyorr kendi kendine gaz verir gibi aradaki fark şu ;
Lpgde çok bariz yapıyor bunu benzindekinin nerdeyse iki katı düzelmezse arabayı satıcam iyice midemi bulandırdılar

benzınde zaten devırde oynama varsa ve cekısten dusme varsa lambda sensorunu degıstır oncelıkle

benzinde de yapıyor diyorsunuz uyarı ışıklarınız yanıyor..motor resmi epc yazısı bunlar araba çalışıtken yanıyor mu ???

Geri
Üst Alt