Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

BMW 3.20d F30 vs VW Golf 1.4 TSI 160hp ?

BMW 3.20d F30 vs VW Golf 1.4 TSI 160hp sonuç ne olur ?

• BMW 3.20d F30

Kullanılan: 46 74.2%
  • VW Golf 1.4 TSI 160hp

Kullanılan: 16 25.8%

• Kullanılan toplam oy
    62
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
0-100 Arası Golf önde Götürebilir pilotajla ama 120 üstünde 3.20 hertürlü :eek:key:

0-100 arası denemicez zaten de 8 ileri olmasının avantajıyla 0-200 filan denersek ara bayağı açılır. ;) neredeyse yarım saniyelik fabrika değeri farkı var. 2'de 50'den yada 3'te 100'den filan o arada değişen hızlarla deneriz bikaç kez.

ben kendi aracımla fr : 170 hp tdi scirocco 1.4 160 hp (çok fark olmadı ve çok uzun mesafe değildi) ve astra gtc 180 hp (fark açtım) yi geçebiliyorum, yani bmw çok daha rahat geçer.

Astra GTC'de normalde hiçbir yerde yakalayamıyor zaten. :)

Elma ile Armutu yarıştırıyorsunuz ama yine fikrimi söyleyeyim BMW rahat alır,Ömer olduğu için "rahat" kısmını kaldırıp alıra ceviriyorum:)

Abi bende zaten Ömer diye deneyelim diyorum yoksa sonucu biliyorum :p

200'e ulaşmada sıkıntı yok zaten :) Bende sıkıntısız ulaşıyorum hatta 100-200 24sn mi 26sn mi neydi. Tam hatırlamıyorum.

Bide nasıl zorluyosun diyosun ya gökhan abi, ben dün buna 245 gördüğümü söyledim, 243'le fotoğrafını attım. Adam anında çıkmış 245 görmüş :)

Bide konuya anket ekleyelim denedim beceremedim ya :S sonradan ekleyemiyoruz sanırım. :) Bakalım neler çıkıcak

Eski tiptronic şanzıman gücü ve aktarımla %30 kayboluyordu bu zf8 şanzımanda kayıp %15 civarında o yüzden inanılmaz bi fark var hem tüketim hemde hızlanmada

Iddia olmaması zaten en güzel yanı yani işin zevkin olmanız güzel şimdiden söyliyim sonucu 150den sonra f30 2 boy derken 4-5boya doğru ilerler

Eğer öyle bir fark varsa gerçekten çok başarılı derim :) Normalde de zaten %15 güç kaybı olmuyor mu. %30 yere aktarım çok fazla bi kayıp. 125hp yere aktarım demek. Bence imkansız o kadar kaybetmiyordur.

Yazılım bi 320d 184hp %38 güç kaybı var
Şimdi baktım f30da bu oran 20-25 diyo yabancı forumlarda
zcpd.jpg

Yanlış görmüyorsam o araç yazılımlı ve 215hp
güç kaybıda 46hp
%21-22 civarına geliyor. Resim çok ufak göründü o nedenle yanlış görmüyorsam dedim :D
Resimdeki araç yazılımlı sanırım.
Konuya anket eklenmiştir oylamaları 100-200, 50-200 gibi roll kriterlerine göre yaparsanız sevinirim. kalkış yada max hız denemesi olmayacaktır. :)

İyice çorba 26 saatlik uykusuzluk sonrası :D
%35 kayıp olan dynoyu bulamadım birazdan onu koyarım

birebir örneği değil ama bu video az çok fikir verir

GT de egzoz da var doğrusu.Ama burdan yola çıkarak bakkal hesabı ile kafa kafaya gider iki araba diyebiliriz :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt