Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

BMW 3.20d F30 vs VW Golf 1.4 TSI 160hp ?

BMW 3.20d F30 vs VW Golf 1.4 TSI 160hp sonuç ne olur ?

• BMW 3.20d F30

Kullanılan: 46 74.2%
  • VW Golf 1.4 TSI 160hp

Kullanılan: 16 25.8%

• Kullanılan toplam oy
    62
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Gece geç olduğu için yazmaya üşendim ya.

Şimdi sonucun açıklamasını yapayım, yeni 3.20d beklediğimden çok daha iyi gidiyor özellikle ara hızlanmaları çok iyi. Roll deneyemedik, aramızda o kadar uyumsuz bir devir bandı ve vites var ki, 2.vites 60'ta başlıyoruz 60'tan 80'e ben kafa çıkarıyorum, 80-110 arası 3.20d şahlanarak geçiyor, sonra 130'a kadar aynı, 130-180 arası yaklaşıyorum. 200'e kadar 1-1buçuk boy oluyor.

3.vites 100'de denedik kafa kafaya gittik. 160'a kadar gidebildik yol bitti http://www.********.com/images/smilies/biggrin.png

Sonrasında bu böyle olmicak dedik 0-200 deneyelim dedik. Kalkışların genelinde ben aldım, almamın nedeni ömer ama aldım dediğim de, ben 1vitesi bitirirken ömeri arkama alıyorum. 2.vitese çekiyorum adamın nasıl bir 2'si varsa direk yanıma geliyo 100'e kadar anca burnu önde tutuyorum http://www.********.com/images/smilies/biggrin.png 0-200'ü 3 kere denedik. İlkinde Ömer 1-1buçuk boy açtı. İkincide ben tam bilmiyorum Ömer daha iyi söyler 1 boy açtım herhalde (2.de ömer kendi vites değiştirdi puhaha) 3. denemede ise 170'e kadar ikimizde birbirimize üstünlük sağlayamadık. 170'te ömerin önüne araba geçti orda bıraktık. Video'lar tolga'da fakat sonucu gösteren yok, kalkışları gösteren var, tolgadan alınca yollarım.

Neticede 0-200 arasında hiç fark yok ama ara hızlanmalarda şahlanarak giden bir araç. Yani giderken yanımda şunu duyuyordum, ben 2.vitese atıp bitirirken vıııııııııın, vııııın diye ses gelirken, 3.20d'de vııın, vııın, vıııııııııııııııııııın diye ben 1 vites değiştirirken o 2-3 vites değiştiriyodu. E90-92-93'e göre yeni F30 çok daha iyi yakıt anlamında da performans anlamında da. ZF8 çok iyi vites değiştiriyor, yıllardır övdüğümüz DSG ve SMG'yi hiç ama hiç aratmaz.

Golf şaka yapmış.:D

İlk 3.20d'ye bindim ben denemeye gerek yok dedim. Çok iyi atıyo kendini. Sonra denemelerde anlaşıldı genel anlamda 3.20d daha hızlı, ama 0-200 arasında pekte fark yok ki 120-130'dan sonra 200'e kadar başa baş gidiyolar. Tahmini düşüncem 210'a kadar başa baş gideriz. 215-220 gibi ben 5.vitese atıyorum ordan sonra 3.20d uzamaya başlar. Ben geçeceğimi ummadığım gibi bu kadar yapacağını da tahmin etmiyordum. Golf için başarılı bir sonuçtu bana göre. 1.4 TSI, verimlilik anlamındaki en iyi olan 2.0 dizele ezilmedi. Yakıt tüketimi konusunda üzüldü ama 6.1'de 6.3'e çıktı adamın yakıt tüketimi. Benim 1 numara 6.0'dan 8.3'e, 2 numara 7.3'ten 7.7'ye çıktı :)

İlk 3.20d'ye bindim ben denemeye gerek yok dedim. Çok iyi atıyo kendini. Sonra denemelerde anlaşıldı genel anlamda 3.20d daha hızlı, ama 0-200 arasında pekte fark yok ki 120-130'dan sonra 200'e kadar başa baş gidiyolar. Tahmini düşüncem 210'a kadar başa baş gideriz. 215-220 gibi ben 5.vitese atıyorum ordan sonra 3.20d uzamaya başlar. Ben geçeceğimi ummadığım gibi bu kadar yapacağını da tahmin etmiyordum. Golf için başarılı bir sonuçtu bana göre. 1.4 TSI, verimlilik anlamındaki en iyi olan 2.0 dizele ezilmedi. Yakıt tüketimi konusunda üzüldü ama 6.1'de 6.3'e çıktı adamın yakıt tüketimi. Benim 1 numara 6.0'dan 8.3'e, 2 numara 7.3'ten 7.7'ye çıktı :)

roll de ve kalkışta sonuç yok ama yakıt anlamında ciddi fark açmış sana murat :D

roll de ve kalkışta sonuç yok ama yakıt anlamında ciddi fark açmış sana murat :D

Off hiç sormayın :D ama şunu da söyleyeyim ben 1 depoya en az 650km gidiyorum. Hatta normal koşullarda 750 civarında gidiyorum. Ömerde o civarda gidiyor kullanım farklarımız var ama arada uçurum yok, benzin,dizel fiyat farkı ve +1lt ben daha fazla yakıyorum diyebilirim. Ama bu yakış bu motora feda olsun :D

Bence TSI Motorun Bu üstün verimi ZF8 Şanzımanı yenememiş.. Yinede bence Golf için bu bir başarıdır..

sanırım manuel'de azda olsa sürücü farkıda olsa gerek :eek:key:

otomatiklik sadece kalkışlarda pasif kalır manuele göre bide devirde pek zorlayamaz ama klasmana göre Golf iyi iş çıkartmış:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt