Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bize Okutulmayan ATATÜRK

o halde bununla ilgili bir konu açmanı rica ediyorum mehmet senden...

Can çok teşekkürler..
henüz hepsini okumadım akşam mutlaka okicam..

muhteşem bi yazı..
yer yer gözüm doldu çok teşekkürler Can..süpersin..

velakin okullarda Atatürk fotoları tahtanın üzerinde durmasından öte o fotoğrafın içine girmeliyz artık..hangi savaşın hangi tarihte kimler tarafından yapıldığını ezberlemek olmaması gerekiyo tarih derslerinin..İnkilap derslerinin Atatürk'ü gerçek anlamda yakından tanımamazı sağlaması gerekiyo..annesinin adını eşini ezberlemek olmaması gerekiyo..eskiden ezberlediğim ya da sınavlarda karşıma çıkan tarih sorularının cevaplarını verirken kaçımız oturup anladı da öyle cevap verdi..halbuki şimdi okuyup anlasak o maddeleri ancak o zaman bi işe yararmış..sırf bu yüzden de okullardaki tarih derslerinden hiç bi zaman haz etmedim..ancak yazıda bazı şeyleri ilk defa okudum..gözümde canlandı..
tarih derslerinin böyle olması gerekiyo işte..bu maddelerin hepsini istiyorum sadece diyen tarih öğretmenlerine ihtiyacı yok bu milletin..velakin zaten günümüzde de belli oluyo bu..

Atatürk'çü düşünmek ne yiyip ne içtiğini ne zaman öldüğünü saatin kaç olduğunu yanında kim olduğunu bilerek olamaz..hakkaten benim de hiç bi zaman anlamadığım edinebildiği bu kadar bilginin karşısında eziliyorum ve kendimden utanıyorum resmen..Atatürk'çü düşünce yeri geldiğinde paranoyaya girmeden sorgulamak, 3-5 adım sonrasını görebilmek ve buna göre davranmaktır..ve en önemlisi 2 önemli taşı insan ve doğayı en başa koymaktır..
yurtdışına giden öğrencilere çektiği telgraf ne de güzel bi örnek buna..inanılmaz bi düşünce yapısı bu sadece..detaylı ama hastalıklı değil..işte budur Atatürk'çü düşünce..

yazıda da söylediği gibi artık onu anmayı bırakıp anlamaya çalışmalıyız..
29 Ekim'lerde, 10 Kasım'larda tören hazırlayıp bilindik şiirleri okumakla hiç bi yere varmadık varamayız zaten..bi gün bi okulun 10 Kasım'da Atatürk'ün yazıdaki gibi bilinmeyen daha doğrusu atlanılan yönlerini anlatan bi konferansa rastlamadım..Atatürk şudur budur diyip bilgisiz sığca kafalarda yer ettirmeye çalışmaktansa neden genç beyinleri konferanslarla görüntüleri hafızalarda kurdurup apayrı bi yere çekemiyolar anlamıyorum..
bu düşünce yapısını SCW'de, iş yerinde, okulda her yerde uygulamadığımız sürece koyun gibi yaşamaya ve asalak gibi hayatımıza devam etmeye mecburuz..ve salak gibi de dolanırız etrafta..kendimizi adam sanıp..

harika.. umarım herkes okur ve anlar.. paylaşım için çok teşekkürler..

ATATÜRK gibi bir liderimiz olmuş. bence sadece onunla ilgili bir dersimiz olmalıydı okullarımızda. yabancılar ATATÜRK'ü bizden daha çok araştırıyorlar ve bizden daha çok şey biliyorlar ATATÜRK hakkında. bu çok üzücü.

Geri
Üst Alt