Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Biz ne kadar iyi niyetli ne kadar saf bir MİLLETİZ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu arada para yardımı yapmak işin kolayı olduğu için insanların çoğu kendini tatmin ediyor.Ben yardım ettim artık Allah kolaylık versin yardımcıları olsun diyip kenara çekiliyor işte bu sinir bozucu olan nokta.
Varsa imkanın gideceksin!Yiyecek,çadır ve giyecek temel ihtiyaç heleki bi çorba ile giyecek birşeyler vermek bu havalarda en güzen yardım olur.

xx

Barış bey burda hepimizin ciğeri yandı buna emin olun zaten ciğeri yanmayanlarla işimiz yok bize bunu hiseden insanlar yeterde artar bile... Arkadaşlarımız burda devletin açıklarını söylemişler eh az haklı da değiller bunu da biliyosunuz ancak bu yardımlar yerlerine ulaştırılmaya çalışılırken bundan faydalanmak isteyen terör örgütü de insanları tedirgin ediyor.... burda bunu düşünmek doğal mı diyeceksiniz bencede normal sebebi yapılan suistimallerle bu örgütün ayakta olması... ordaki tüm tc vatandaşı insanlarımıza can feda ordaki insanları karalamaya kimsenin vicdanı el vermemeli elbet ama yapılan yardımların yerini bulması devletin işi bu konuda aşikar şuan istanbulda inanılmaz yardım toplanıyor ve her dilde şu söz var yardımları devlet ve resmi kurumlar aracılığı ile yollayın biliyosunuz ki buda çok doğru suistimal olmaması açısından.... Rabbim hepimize güç kuvvet versin inşallah oradaki soğuklar katlanıması zor hava şartları olumsuz inşallah bugünleride aşıcaz hepbirlikte.....
biz bu zor durumları izmit depremindede büyük ölçüde yaşadık burda sorun milliyetçilik değil iyi niyet kötü niyetdi ve izmitde bile bunlar yaşandı bunu atlamamak lazım sakin olalım bence yaşadığınız durum çok zor bunu az çok biliyoruz ama bu durumda birlik beraberliği zedelemek iyi bi davranış biçimi değil biz olaya ve zor durumdaki insanlara odaklansak daha doğru olur...

serhat abinin üstüne ben konuşmam gerçekten rabbim razı olsun o kadar güzel anlattınki serhat abi ben noktasına kadar katılıyorum..

Ben yardım göndermiyorum.Üzülmediğimden yada vicdansız olduğumdan dolayı değil.Devletin topladığı paralarla gerekli yardımı yapıyor olması gerektiği için.Beni yardım yapmıyorum diye kimse psikoloğa gitmekle yada diğer tarafta hesabını nasıl vereceğimle yargılama hakkına sahip değil.Yine söylüyorum yaralar sarıldığında tüm stoklar pkk ya gidecek bu bir gerçek.Van daki herkes pkk yanlısı demiyorum ama %96 oyla pkk destekçilerine oy veriyorlarsa genele bakarım o zaman.Benim bahsettiğim konu tamamen pkk yı destekleyenleredir.Bu vicdansızlıksa evet benim pkk ve yanlılarına vicdanım yok.Bu sebepten dolayı da bana birisi pkk yı savunup devleti yok sayıyorsa durur düşünürüm.

Birçok insanımızı kaybettik hepsine Allah'tan rahmet diliyorum yakınlarına baş sağlığı.
Konudaki mesajları okudum acayip derecede gereksiz yerlere yönelmiş.
Devletin bu denli bir felakete gücü yeter misliyle yeter bu ayrı ve katılıyorum.
Lakin biz milleti olarak hangi kökene sahip olursak olalım yardım etmesini el uzatmayı böyle durumlarda yaparız bu kanımızda vardır.
Yardım edende etmeyende olsa bile devlet bu felaketi kaldırabilecek çok daha büyüğünü atlatabilecek güce sahip.
Ama bizde örf anane olarak yardım etmeye çalışmalıyız tabi.Ama para yardımına vakıf ve benzeri yollarla bende yapmam direk yada elden yapmayı tercih edenlerdenim nereye gittiğini bilmek isterim!
Barış bey orada olduğu için yarası taze ve anlaşılabilir.Biraz sakin lütfen.

xx

Hay ağzına sağlık. aslında anlatmak istediğim bizim geleneksel yaklaşımımız olacaktı. Ama konu öyle bir yere gitti ki... yani şimdi binlerce yıllık mazlumun yanında yer alma anlayışımızı da mı depremle yerle bir edelim. 99 depreminde devlet yetersizdi. o zaman da kalkıp verdiğimiz vergilerin derdine düşüp o insanlara el uzatmasaydık. olur mu öyle şey yahu! doğru kanallarla doğru organizasyonlarla yardımlar niye ulaştırılmasın. Şimdi türlü haklı/haksız gerekçelerle yardım düşünenleri engelleme zamanı mıdır acaba???

Ülkenizde vergilerinizde fonlarınızda sizin olsun diyor yahu zaten bizim Atatürkünde dediği gibi TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR !!

Ülkenizde vergilerinizde fonlarınızda sizin olsun diyor yahu zaten bizim Atatürkünde dediği gibi TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR !!

Türk ü Laz ı Çerkezi Kürt ü bu toprağı bir bilen bir seven herkezindir Türkiye. şimdi doğuda terör ün yaptığı olaylarda karnında bebeği ile ölen kürt kadını , askeri çocukları göre göre terör örgütünü destekleyen partiye oy veren şerefsizlerin değildir bu olayın virgülü de noktası da budur arkadaşlar...:eek:key: bunu bilipte hala onları destekleyen kahpeler ya kördür yada nankör....

Devletin bana ayırdığı bütçeyi eleştirmek senin haddin değil !!!
ben okudum meslek sahibi oldum bak şimdide en kutsal görevi yapıyorum
HAYAT KURTARIYORUM !! yardıma muhtaç insanların imdadına koşuyorum.. Bu gururda bana yeter sen rahat ol..

Yavuz hırsız ev sahıbını bastırırmış hem suçlusun hem güçlüsün kimseye hakaret etmeye hakkın yok senin
Psikolog tavsiyeni bence kendine sakla hatta kısa zamanda git bir görün

Süslü laflarla kelime oynu yapma bana açık ol biraz neyin peşindesin kimi savunuyosun ?
Sözde vandaki insanları savunuyosun ama pkk iiçin bişey demiyosun niye ?
ben pkk için bak herseyı yazıyorum niye çünkü rengim belli..

Mevlüt benim süslü laflara ihtiyacım yok. Türkçe öğretmeniyim ben. Yazdığım tüm mesajlara bakabilirsin. Ben yazdım mı böyle yazarım. Bilen bilir.

Bu bölgede doğdum, bu bölgede büyüdüm. Beni, akrabalarımı, arkadaşlarımı, birlikte yaşadığım insanları sen ve senin gibi beyni çoktan bölünmüş insanlar yargılayamaz! Van bir önceki dönem akp, ondan önceki dönem rp ye oy vermişti. buradaki dengeleri sen anlayamazsın. Oya bakıp kimseyi damgalayamazsın.

pkk içinse sabaha kadar seninle oturup küfür yarışı yapabilirim. Ama benim gibi yıllardır işin politik-sosyolojik zeminini bilen biri için o kadar gereksiz bir şey ki! Yıllardır sayıp sövüyoruz, ana avrat gidiyoruz elimize bir şey geçmedi. Geçen varsa beri gelsin! Mahallemdeki çocuklar da böyle yapar küfür ederler taş atarlar birbirilerine. Sorunu çözmek akıllarına gelmez. Biz çocuk değiliz.

Türk ü Laz ı Çerkezi Kürt ü bu toprağı bir bilen bir seven herkezindir Türkiye. şimdi doğuda terör ün yaptığı olaylarda karnında bebeği ile ölen kürt kadını , askeri çocukları göre göre terör örgütünü destekleyen partiye oy veren şerefsizlerin değildir bu olayın virgülü de noktası da budur arkadaşlar...:eek:key: bunu bilipte hala onları destekleyen kahpeler ya kördür yada nankör....

işte tamda ben bundan bahsediyordum.. bunu bile bile destekleyen kahpeler ve nankörler hala bu memleketin ekmeğini yiyor
haramzede köpekler.. birazcık olsa şeref haysiyet olsa ülkeyi terkederler senin neyine benim askerime kurşun sıkmak

Beni ve milyonlarca insanı bölücü diye damgalayanlar kendini bu memleketin asıl sahipleri görenler kahpeliklerine doymasınllar! asıl çekip gidecekler onlardır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt