Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Biz ne kadar iyi niyetli ne kadar saf bir MİLLETİZ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ve yine senın belediye başkanın çıkmış yardım çağrısında bulunuyor diyorki ;

-İş makinalarını buraya yollayın ( Yolladık ne oldu ? dozerleri yaktınız onu kullanan operatörü öldürdünüz )
-Doktora ihtiyac var yaralı sayısı fazla ( Devlet dr. ataması yaptı gelen adamı dövdünüz vurup kırdınız )
-Karmaşa devam ediyor güwenlık görevlisi sayısı artsın ( Polis sayısını arttırdı devlet siz naptınız ? Roket attınız )
-Mehmetçik yardım etsin ( Mehmetçiği sırtından vurdunuz )
-Devletten yardım istıyoruz ( T.C Hükümetini tanımıyoruz demiştiniz vergi vermıyordunuz nooldu ? yemedimi )

Fazla söze gerek yok herkes kendini biliyor.. Şehit yakınlarının bedduaları tuttu depremde orayı vurdu işte
boş yere yakınmayın Allahtan gelene razı olun

Olayı dramatik hale getirme 1.. ikincisi burda yazı yazarken terbiyeni takınacaksın ben attığım başlık ve içeriğini iyi oku
burda herkes pkkya küfrediyor öfkelenıyor niye ? çünkü şerefsiz beş para etmez o..çocukları vatan hainleri..
Ben van için bağışta bulunmuyorum kimsenınde bulunmasına gerek yok çünkü bizler bu deprem için 11 yıldır zaten para veriyoruz..

Gelelim senin Van denen memleketine !!! Belediye başkanın hangi partiden kardeşim ?? dtpli şerefsizin teki değilmi ?
buna kim oy verdi benmi verdim dtp liler ne diyor ?? BİZ ARTIK T.C HÜKÜMETİNE VERGİ VERMEYECEĞİZ
bunu diyende senın vanlıların oy verdiği dtpliler değilmi dtpliler lim o. çocuğunun önde gidenleri değilmi

İşte bahsettiğim bakış açısı bu. Yürü be yürü aslan kim tutar seni. bakalım bu mantık bu bozuk matematik seni de beni de nereye taşıyacak.

Terbiyeyle ilgili sana diyecek bir şeyim yok. Kendini yeteri kadar koymuşsun ortaya. Benim terbiyeme de laf söyleyecek çapta, yetkinlikte değilsin!

İşte bahsettiğim bakış açısı bu. Yürü be yürü aslan kim tutar seni. bakalım bu mantık bu bozuk matematik seni de beni de nereye taşıyacak.

Terbiyeyle ilgili sana diyecek bir şeyim yok. Kendini yeteri kadar koymuşsun ortaya. Benim terbiyeme de laf söyleyecek çapta, yetkinlikte değilsin!

Yarası olan gocunsun birader.. Ben pkk lı herkese sövüyorum hakaret ediyorum haaa terbiye konusuna gelince söz konusu pkk olunca ben terbiyesizin önde gideni oluyorum varmı bir itirazın ??

Böyle bir hassas konuda kamunun vicdanını, yardım için harekete geçen elini türlü söz oyunlarıyla "bakın ben bu sebeplerden yardım etmeyeceğim, siz de etmeyin" e bağlayarak sekteye uğratan böyle insanlara az yazdım inanın. Eğer şahsi fikirleriyse, yardım etmeyi düşünmüyorlarsa eyvallah, buna kimse karışamaz. Ama böylesi genele açık bir forumda yönlendirme kastıyla başlık açmak destekçi sağlamaya çalışmak insanlığa sığmaz. "Öyle düşünüyorsan kendine sakla arkadaşım; vicdanı el vermeyen yardım etmek isteyenden ne istiyorsun" demezler mi adama!

"Kelebennk" rumuzlu arkadaşımız samimi düşüncelerini ifade etmiş. Ben de samimi bir tavsiyede bulundum. Böylesine bir felakette etliyi sütlüyü bu derece birbirine karıştıran birilerinin gerçekten bi düşünmeye kendini revize etmeye ihtiyacı vardır. Bu da benim "samimi "saptamam. Kızmasına gerek yok. kaldı ki ikinci adımda beni pkk lı ilan etme noktasına gelmiş imalarıyla. Bir vatandaş da desteklemiş. üzüldüm. Bu bölgede yaşayan insanlara maalesef ülkemizdeki birçok insanın bakış açısı böyle. Bir iki eleştirel fikir ifade ettin mi şucu bucu diye hemen yaftalanabiliyorsun. Birileri de arkandan atlayabiliyor. Açık söyleyeyim: Herhangi bir yasadışı örgüte ya da ıvır zıvıra ne üyeliğim var ne de yardım ve yataklığım. Kadı ki daha açık ifade edebilme cesareti gösterseydi yasalar önünde hakkımı da sonuna kadar arardım. Allah tan vicdanlı davranmış azıcık... Kendini de beni de uğraştırmamış oldu.

Eleştirilen ve imalara konu olan ifadem şu: Ülkeniz de fonlarınız da vergileriniz de devletiniz de sizin olsun...(Sadece o başlığa destek verenlerle sınırlı) Bunu eksik alıntılamışlar. Yafta bu ya mecbur böyle yansıtılacak.
Evet sonuna kadar arkasındayım bu ifadenin. eğer bu gün kaybettiğimiz canların, enkaz altında kalanların, aç açıkta bekleyenlerin derdine değil de verdiğimiz verginin şuyun buyun hesabına düşeceksek vay halimize ki vay vayyy! Tabi bu kalemlerin bu ödenenlerin hesabı sorulur sorulmalı... Buna kimsenin itirazı yok. Buyrun birlikte soralım. Ama bu arkadaşlarımızın şöyle demesi daha uygun düşmez miydi: Devlet de üzerine düşeni yapsın biz de üzerimize düşeni yapalım!

Gördüğüm onca şeyden sonra birazcık olsun dinlenebilmek, ailemi toparlayabilmek için Van dışında bir yere sığındım. Bi bakalım bizim forumda ne var ne yok diye bakınca beynim durdu resmen. yine de sağolsunlar. üzüldüklerini belirtmişler. Allah onlara böyle acılar yaşatmasın.

Barış bey burda hepimizin ciğeri yandı buna emin olun zaten ciğeri yanmayanlarla işimiz yok bize bunu hiseden insanlar yeterde artar bile... Arkadaşlarımız burda devletin açıklarını söylemişler eh az haklı da değiller bunu da biliyosunuz ancak bu yardımlar yerlerine ulaştırılmaya çalışılırken bundan faydalanmak isteyen terör örgütü de insanları tedirgin ediyor.... burda bunu düşünmek doğal mı diyeceksiniz bencede normal sebebi yapılan suistimallerle bu örgütün ayakta olması... ordaki tüm tc vatandaşı insanlarımıza can feda ordaki insanları karalamaya kimsenin vicdanı el vermemeli elbet ama yapılan yardımların yerini bulması devletin işi bu konuda aşikar şuan istanbulda inanılmaz yardım toplanıyor ve her dilde şu söz var yardımları devlet ve resmi kurumlar aracılığı ile yollayın biliyosunuz ki buda çok doğru suistimal olmaması açısından.... Rabbim hepimize güç kuvvet versin inşallah oradaki soğuklar katlanıması zor hava şartları olumsuz inşallah bugünleride aşıcaz hepbirlikte.....
biz bu zor durumları izmit depremindede büyük ölçüde yaşadık burda sorun milliyetçilik değil iyi niyet kötü niyetdi ve izmitde bile bunlar yaşandı bunu atlamamak lazım sakin olalım bence yaşadığınız durum çok zor bunu az çok biliyoruz ama bu durumda birlik beraberliği zedelemek iyi bi davranış biçimi değil biz olaya ve zor durumdaki insanlara odaklansak daha doğru olur...

Ve yine senın belediye başkanın çıkmış yardım çağrısında bulunuyor diyorki ;

-İş makinalarını buraya yollayın ( Yolladık ne oldu ? dozerleri yaktınız onu kullanan operatörü öldürdünüz )
-Doktora ihtiyac var yaralı sayısı fazla ( Devlet dr. ataması yaptı gelen adamı dövdünüz vurup kırdınız )
-Karmaşa devam ediyor güwenlık görevlisi sayısı artsın ( Polis sayısını arttırdı devlet siz naptınız ? Roket attınız )
-Mehmetçik yardım etsin ( Mehmetçiği sırtından vurdunuz )
-Devletten yardım istıyoruz ( T.C Hükümetini tanımıyoruz demiştiniz vergi vermıyordunuz nooldu ? yemedimi )

Fazla söze gerek yok herkes kendini biliyor.. Şehit yakınlarının bedduaları tuttu depremde orayı vurdu işte
boş yere yakınmayın Allahtan gelene razı olun

Kimseyi böyle yargılama hakkına sahip değilsin! Yine de sakin olayım diyorum:

İyi bakalım biz böyleymişiz. Senin ırkçı mantığını ben değiştiremem. Yorumu takip edenlere bırakıyorum.

Merak ettiğim çok biliyorsun ya ülkedeki diğer depremler kimin bedduasıyla oldu?

Biz böyle düşünenlere "hurafe beyin" derdik. eğitimlisi de böyleyse... Yazık günah sana eğitim bütçesinden ayrılan paya.

Vazgeçtim arkadaşım senin içindekiler döküldükçe ortaya rezalet bir şey çıkıyor. Vazgeçtim... belki bir faydası olur diye yazayım dedim ama yorgunluğumu arttırmaktan öte bir şey elime geçmeyeceğini anladım. Var yoluna git

Birçok insanımızı kaybettik hepsine Allah'tan rahmet diliyorum yakınlarına baş sağlığı.
Konudaki mesajları okudum acayip derecede gereksiz yerlere yönelmiş.
Devletin bu denli bir felakete gücü yeter misliyle yeter bu ayrı ve katılıyorum.
Lakin biz milleti olarak hangi kökene sahip olursak olalım yardım etmesini el uzatmayı böyle durumlarda yaparız bu kanımızda vardır.
Yardım edende etmeyende olsa bile devlet bu felaketi kaldırabilecek çok daha büyüğünü atlatabilecek güce sahip.
Ama bizde örf anane olarak yardım etmeye çalışmalıyız tabi.Ama para yardımına vakıf ve benzeri yollarla bende yapmam direk yada elden yapmayı tercih edenlerdenim nereye gittiğini bilmek isterim!
Barış bey orada olduğu için yarası taze ve anlaşılabilir.Biraz sakin lütfen.

xx

Barış bey burda hepimizin ciğeri yandı buna emin olun zaten ciğeri yanmayanlarla işimiz yok bize bunu hiseden insanlar yeterde artar bile... Arkadaşlarımız burda devletin açıklarını söylemişler eh az haklı da değiller bunu da biliyosunuz ancak bu yardımlar yerlerine ulaştırılmaya çalışılırken bundan faydalanmak isteyen terör örgütü de insanları tedirgin ediyor.... burda bunu düşünmek doğal mı diyeceksiniz bencede normal sebebi yapılan suistimallerle bu örgütün ayakta olması... ordaki tüm tc vatandaşı insanlarımıza can feda ordaki insanları karalamaya kimsenin vicdanı el vermemeli elbet ama yapılan yardımların yerini bulması devletin işi bu konuda aşikar şuan istanbulda inanılmaz yardım toplanıyor ve her dilde şu söz var yardımları devlet ve resmi kurumlar aracılığı ile yollayın biliyosunuz ki buda çok doğru suistimal olmaması açısından.... Rabbim hepimize güç kuvvet versin inşallah oradaki soğuklar katlanıması zor hava şartları olumsuz inşallah bugünleride aşıcaz hepbirlikte.....

Üstadım emin olun böyle ifade edilse kimsenin itirazı yok. Ama imalar o kadar yaralayıcı ki insan ister istemez kendini savunma konumunda hissediyor. Eğer birbirimize inancımız kalmadıysa neyin öneminden bahsedebiliriz ki! Yok kaçak elektiril, yok vergisizlik yok şu bu... Bu maskeler altında vatandaş ötekileştirilmeye çalışılıyor. bu konuda uyanık olmak lazım. Bu bölücülüğe hizmet eder; başka bir faydası yok. Dünyanın her yerinde nisbeten yoksul mahallerde böyle sorunlar vardır. ama bunlar var diye insanları harcayamayız, ötekileştiremeyiz

Süslü laflarla kelime oynu yapma bana açık ol biraz neyin peşindesin kimi savunuyosun ?
Sözde vandaki insanları savunuyosun ama pkk iiçin bişey demiyosun niye ?
ben pkk için bak herseyı yazıyorum niye çünkü rengim belli..

Üstadım emin olun böyle ifade edilse kimsenin itirazı yok. Ama imalar o kadar yaralayıcı ki insan ister istemez kendini savunma konumunda hissediyor. Eğer birbirimize inancımız kalmadıysa neyin öneminden bahsedebiliriz ki! Yok kaçak elektiril, yok vergisizlik yok şu bu... Bu maskeler altında vatandaş ötekileştirilmeye çalışılıyor. bu konuda uyanık olmak lazım. Bu bölücülüğe hizmet eder; başka bir faydası yok. Dünyanın her yerinde nisbeten yoksul mahallerde böyle sorunlar vardır. ama bunlar var diye insanları harcayamayız, ötekileştiremeyiz

bana hakaret etmeden önce yazdığım mesajı iyice oku o zaman kimse sana laf atmadı sen üstüne alındın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt