Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bitmiş hali ile yeni Leon..

daha bitmemiş bence egsozlara dikkat ederseniz belli olur:)
kapı kolunu herkes yazmıs ki leonu leon yapan o kol mevzusudur bence de :)

Kimsenin hoşuna gitmemiş ama nedense benim hoşuma gitti.Özellikle ön burun.İbizacı olduğumdan olabilir mi?:D

bencede hyundai ve kia karışımı bir şeye benzemiş...

fotojenik olmadığı kesin ama bence canlısını görünce çok kişinin fikri değişecektir

Her ne kadar teknolojik yenilikler ile farkındalık yaratılmaya çalışılsa da tasarım anlamında seat için tam anlamıyla gerileme dönemi başlamış gibi görünüyor. (ön panjuru daha iri ve audi logosu ile hayal edin :) Kaldı ki bu yeniliklerin çoğunluğu opsiyonel olacaktır. Global ölçek ekonomileri ve wv satış hedeflerinin gözetilmesi gibi kaygılar leon u o efsane logosu da dahil olmak üzere hiç olmadığı kadar karaktersizleştirmiş. İz mesafesi arttırılırken lastik yüzeylerinin ve çamurluk hatlarının küçük tutulması ve ayrıca yok denecek kadar küçük arka difüzör leon un sportiflikten uzaklaştığının net bir göstergesi olmuş. Tüm bu antiaerodinamik tasarım ögeleri aklıllara acaba "seat hiç mi rüzgar tüneli çalışması yapmadı?" sorusunu getiriyor. (keza arka kapı kolları da ayrı bir tartışma konusu...)
Seat, yeni leon da bu kadar köklü değişikliklere gitmişken gövde tasarımında eski leon a atıfta bulunan çizgilere yer vermesi acaba model yükletmeyi düşünen mevcut tüketici kitlesine duyduğu vefaya bağlı olabilir mi? Zaten dar olan İstanbul sokakları için karoserde 3 cm genişleme ne kadar makul olacak ? Elbette sonradan çıkacak Sw versiyonları için ortak bir platform oluşturma gayesi verilen tavizleri anlamlı kılıyor. Süspansiyonun eski versiyonu karşısında nasıl bir performans sergileyeceğini test ederek göreceğiz. Ancak yinede 2013 yılında pazara sunulan bir araçtan aktif tork kontrol gibi bir sistemin sunulmasını beklerdim. Öte yandan ilk etapta sunulacak motor ve şanzıman kombinasyonları satın alanları pişman edecek cinsten. Naçizane düşüncem ncap testleri açıklanmadan ve test sürüşü yapmadan karar verilmemesi yönünde...
Özetle hali hazırda satışta olan öncü leon pek çok açıdan özel ve lokomotif bir versiyon olarak gönlümüzde yaşayacak...
Saygılarımla,

Seat ibizanin guncel kasasini cok begeniyorum.Ama bu tasarimi snapleriyle oynayip buyutup saga sola cekip yeni kasa Leonda gorunce uzulsemmi sevinsemmi arada kaldim.2012 model leon alinca yeni kasa buysa iyiki almisim beklememisim diyorum icimden.
Bu arada ilk resimde arka tarafta bekleyen 16 jantli leon .fr i yerden yere soktuk ki duz model leonu gorsek neolur acaba...

Geri
Üst Alt