Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

bireysel emeklilik sistemi hakkında

allah geçinden versin kardeşimde işte şart gelecek için bi sigortayla olacak iş degil vala şimdiden kaygısına kalmazsak ogun gelince kazınıp durcaz gibi en kıza zamanda faliyete gecirecem anlasıldı bu işi aylık 100 liramız eksik olsun bir depo az gezelimm:D

valla bana da çok karışık geliyor bu bireysel emeklilik işleri..Ayrıca belli süre sonunda ne kadar param birikecek, yada emekliliği seçersem ne kadar ödeme yapacaklarına dair de net rakam veremiyor kimse..Bundan dolayı da ben kredi kartından talimatla her ay otomatik olarak belli miktar gram altın alan bir hesap açtım..en azından neyim var neyim yok biliyorum..

valla bana da çok karışık geliyor bu bireysel emeklilik işleri..Ayrıca belli süre sonunda ne kadar param birikecek, yada emekliliği seçersem ne kadar ödeme yapacaklarına dair de net rakam veremiyor kimse..Bundan dolayı da ben kredi kartından talimatla her ay otomatik olarak belli miktar gram altın alan bir hesap açtım..en azından neyim var neyim yok biliyorum..
arkadaşım 3bin küsür birikim yapmış paraya ihtiyacı olunca cıkmak istemiş 650 tl kesinti yapmışlar yani gelecek için mantıklı bişeyde bugun baya araştırdım 10 yıldan önce kesinti yapıyolar banka banka degişiyor oranlar istedigin zaman donduruyomuşuz felan dediler ...altın hesabımı onu duymadım onda herhangi bir kesinti veya ileride ne gibi seyler sunuyo banka acaba ve hangi bankada var bu tur bişey kardeşim

arkadaşım 3bin küsür birikim yapmış paraya ihtiyacı olunca cıkmak istemiş 650 tl kesinti yapmışlar yani gelecek için mantıklı bişeyde bugun baya araştırdım 10 yıldan önce kesinti yapıyolar banka banka degişiyor oranlar istedigin zaman donduruyomuşuz felan dediler ...altın hesabımı onu duymadım onda herhangi bir kesinti veya ileride ne gibi seyler sunuyo banka acaba ve hangi bankada var bu tur bişey kardeşim

benimki garanti bankasında..herhangi bir kesinti yada bankanın yaptığı bir ekleme falan yok..tek olayı her ay kredi kartından yada vadesiz hesabından, senin belirleyeceğin miktarda gram altın alıyor otomatik olarak..yani gidip kuyumcudan her ay belli miktarda altın alıp saklamak gibi bişey..tek farklı almayı unutma yada kuyumcuya gitme derdinin olmaması ve çalınma riskinin olmaması.. link: Birikimli Altın Hesabı | Bireysel | Garanti Bankası

benimki garanti bankasında..herhangi bir kesinti yada bankanın yaptığı bir ekleme falan yok..tek olayı her ay kredi kartından yada vadesiz hesabından, senin belirleyeceğin miktarda gram altın alıyor otomatik olarak..yani gidip kuyumcudan her ay belli miktarda altın alıp saklamak gibi bişey..tek farklı almayı unutma yada kuyumcuya gitme derdinin olmaması ve çalınma riskinin olmaması.. link: Birikimli Altın Hesabı | Bireysel | Garanti Bankası
buda mantıklı tşkler bi ilgileneyim bu konuylada :eek:key:

Emeklilik dönemi için faizsiz bir şekilde birikim yapmak isteyen herkes şimdi Katılım Emeklilik'te birleşiyor. Katılım Emeklilik ile birikimleriniz, her aşamasında tamamen faizsiz bir emeklilik yatırım fonunda değerleniyor.

Siz de ******’ün faizsiz Bireysel Emeklilik Sistemi Katılım Emeklilik ile bugün tasarruf edin, yarın rahat edin.

Bugünkü hayat standartlarınızı gelecekte de sürdürebilmek için, tasarruflarınızı faizsiz Bireysel Emeklilik Sisteminde değerlendirin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar bende bes e basvurmustum. Evet sistem emeklilik sistemi olduğu için paranın ya emekli olunca yada 10 yıl sonra alacaksın. Yoksa kesinti fazla oluyor. Ayrıca dikkat eder misiniz bu konuya bilmiyorum ama paranızı nerede kullanıp gelir getiriyor bunu bilmiyorsunuz. Yani bu kısmı düşündürüyor. Getirisiz fona alalım diyerek devam ettirmek istiyorlar. O zaman da ha kendiniz biriktirmişsiniz, ha onlar sizin paranızı kullanarak biriktirmiş. Girdiğiniz de de çekmemek bir bakıma güzel. Elleyemiyosunuz. Boylece biriktirmeye devam ediyorsunuz. Arkadaşın dediği de mantıklı. Ben çocuğum için garantiden her ay 1 gram alacak şekilde talimat verdim.

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
Geri
Üst Alt