Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bir yakıt denemeside benden 1.4 tsı

alper.06

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Side Ankara arası yakıt denemesi yaptım dönerken değerler aşağıda.Yorumlarınızı bekliyorum.

DSCF4294.jpg

DSCF4295.jpg

DSCF4296.jpgT

Toplam 465 km yaptım daha 610 km gider diyor yol bilgisayarı. Araç 23 000 km de

Ekli dosyalar

• DSCF4294.jpg
    DSCF4294.jpg
    91.1 KB · Görüntüleme: 76
  • DSCF4295.jpg
    DSCF4295.jpg
    94.9 KB · Görüntüleme: 71
  • DSCF4296.jpg
    DSCF4296.jpg
    93.8 KB · Görüntüleme: 70
Range e cokda fazla aldirmayin 610yazmasina ragmen en ufak gaza farkli yuklenmeniz degeri cok asagilara cekebilio. Yinede 5.3ler cok iyi degerler.

benzin ibresine bakarsak da 120 lira civarı benzin tüketiminiz var artık ibrenin duruşundan ne kadar yakıt kaldığını az çok çözüyorum:D, çok güzel 5.3 değer, keşke kullanım şartlarını da yazsaydınız, klima, hız, yolcu şartları vs. tahminim 90 sabit 2 kişi ile klima kapalı yapıldığı yönde;)

klima yarıya kadar açık 3 kişi bagaj azına kadar dolu hız olayıda 100 ü pek geçmedi arasıra geçtim

aracın yük oranı + klima durumu+yol şartları nasıldı? sürekli düz yolda belirli bir süre gidince değerler güzel oluyor ama biraz virajlı rampalı yollarda anında düşüyor.Ben geçen gün İzmirden İstanbula geldim Küçükkuyuya kadar değerler çok iyiydi 300 km ye yakın yol yaptım hala 600 küsür menzil vardı ama Kaz dağlarına bir başladım 20 km yol gittim sadece ve o menzil o yolda bir anda 590 dan 390 a düştü :) menzile göre değilde depoyu bitiridiğinizde hesaplamak dogru sonuç veriyor.Menzile göre 1000 km gitmesi lazım bir depoyla ama yaz günü klima açık ve bagaj dolu imkanı yok o kadar gitmesine. Ben gidemedim :) 800 km yaptım depoyla.

giderkende gece çıktım depoyu fulledim 920 km de ışık yandı tabi side de bayağı bir gezdim.Rekorum bu

klima yarıya kadar açık 3 kişi bagaj azına kadar dolu hız olayıda 100 ü pek geçmedi arasıra geçtim

çok iyi o zaman, ac açık şekilde şartlar ne olursa olsun 6 litreden aşağı düşmedi benim araç, 3 gün önce 2 kişi 110 sabit hız klima açık 6.3 yaktım misal. ankara amasya arası.

100 le gidemeyenlerdenim...
LPG Forzaaaa:eek:key:

Geri
Üst Alt