Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bir Tarih Göçtü.SAAB Kapatıldı !

Torrado

Kayıtlı Üye
GM, Saab için yeni bir alıcı bulamadığı için fabrikayı kapatma kararı aldı.
3400 kişi çalışan fabrikadaki personelin tamamı işsiz kalacak, 1100 bayi de, kendilerine başka bir marka aramak zorunda kalacak.
Yakında SAAB'ın tarihini anlatan dökümanterleri sitelerde boy boy görürüz.
Üzüldüm, ne yalan söyleyeyim. GM için de berbat bir yıl oldu.

http://www.autocar.co.uk/News/NewsArticle/Saab-9-5/246077/

Kendisine "OTOMOBİL" denmesini haketmeyen bir sürü aracı imal eden şirketler bile halen varlıklarını sürdürürken esas ve ilk amacı KALİTE olan SAAB gibi bir şirketin, sırf Amerikan mortgage bankalarının foreclosure (erken kapatma) beceriksizliğinden ötürü kapanmasının tarihte utançla anılacağından eminim.

SAAB ... !!! Seni unutmayacağız. Kaliteni haketmeyen bir üreticinin de markanı başka araçlara basmasını inşallah görmez, daha kaliteli otomobillerin ileride markanı canlandırarak bayrağını göndere çekmesini heyecanla bekleyeceğiz.

Geri gel SAAB, geri gel...

baya üzüldüm saaba :D üzüntüden kendimi bu akşam alkole vercem :) ne yaparız biz şimdi saabsız :D:D

Benim Favori markamdı SAAB. Birileri çıkar kurtarır diye düşünüyorum.

Mesut abi ve İsmail işiniz gücünüz gırgır şamata demi :D
Bu forumda ciddi birşeyler konuşamıcaz mı ? :)

Ömer öncelikle konu için ve haber verdiğin için çok teşekkürler. Yıllardır SAAB ları çok sevmişimdir. İngilterede bu araçların çok önemli bir yeri vardır. Her orta gelirli bir aile hayatlarının bir yerinde SAAB sahibi olmuştur. Yalnız ne yazikki GM SAAB ı satın aldıktan sonra araçların kaliteleri farkedilir derecede düştü. Bu dediğim mk2 SAAB 900 ve sonrası için geçerli. Düşen kalite iç mekan vs. değil şaşe de oldu. Şuan iyiki GM battı diyorum. Umudum SAAB ın iyi bir firmaya satılması, ona sahip çıkabilecek...

Ömer öncelikle konu için ve haber verdiğin için çok teşekkürler. Yıllardır SAAB ları çok sevmişimdir. İngilterede bu araçların çok önemli bir yeri vardır. Her orta gelirli bir aile hayatlarının bir yerinde SAAB sahibi olmuştur. Yalnız ne yazikki GM SAAB ı satın aldıktan sonra araçların kaliteleri farkedilir derecede düştü. Bu dediğim mk2 SAAB 900 ve sonrası için geçerli. Düşen kalite iç mekan vs. değil şaşe de oldu. Şuan iyiki GM battı diyorum. Umudum SAAB ın iyi bir firmaya satılması, ona sahip çıkabilecek...
Aslında Türkiye'den çıkıp bir firma sahiplense(Koç Sabancı gibi) SAAB Türkiye'de üretilse milyonlarca kişiye iş olanağı doğarda ne olcak bilmiyorum

Aslında Türkiye'den çıkıp bir firma sahiplense(Koç Sabancı gibi) SAAB Türkiye'de üretilse milyonlarca kişiye iş olanağı doğarda ne olcak bilmiyorum

Fabrikanın olduğu yerde kalması firmaların daha çok işine gelecektir. Sonuçta istihdam için değil kar için çalışıyorlar. Türkiye yıllar önce kendi arabasına sahip olabilirdi bu şansı yıllar önce kaybetti...

Geri
Üst Alt