bir takım sesler , (2011 leon dizel dsg ) | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

bir takım sesler , (2011 leon dizel dsg )

ReDLeoNn

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar,aracımı alalı 2ay oldu yalnız bir takım sesler var araçta araştırdğımda da bunların hastalığı dediler :D

1- Geri vitese taktığım zaman tık diye bir ses gelmesi
2-Camları açtığımızda şanzımandan gelen garip seslerin duyulması
3-Yakıt deposu doluyken arka koltuktan çalkalanması ve ses yapması, bu çok garip sizdede varmı :D

YCO

Kayıtlı Üye
1-2 zaten herkes tarafından normal deniyo depodaki yakıtın çalkalanma sesi nerdeyse bütün arabalarda olur zaten.. :)

babaerkan

Kayıtlı Üye
Sanırım sanzimanla(dsg)ilgili sesleri kabullenmek gerekiyor..ama depodan gelen çalkalanma sesini ben hiç bir arabamda duymadım..buna baktirmak gerekir..

YCO

Kayıtlı Üye
çalkalanma sesini kendi arabamda da VW grup dışından arabası olan arkadaşlarımın arabalarında da defalarca duydum..
yakıtın çalkalanması tamamen doğal bi olay zaten..sesin duyulması yalıtım sadece..velakin duyduğum çalkalanma seslerinden biri Ford Focus'taydı ve sadece bi defa duymadım..ki Focus'ların yalıtımı kötü değildir..

babaerkan

Kayıtlı Üye
Bende yok öyle bir ses..daha onceki wv grubu aracım jettada da yoktu..

babaerkan

Kayıtlı Üye
Bende yok öyle bir ses..daha onceki wv grubu aracım jettada da yoktu..

LeonRider

Kayıtlı Üye
depo ağzına kadaR doldurulduğunda yada çok düşük seviyede olduğunda yapıyo olması lazım normalde depo içlerinde dalgalanmayı önleyici plakalar vardır ses yapmasın diye...