Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

bir kaç ufak soru

emrebur

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba,
Aklımda olan bir iki soruyu tek seferde sorayım kalabalık etmesin istedim.

(yeni leoncuyum 1.2 TSI style kullanıyorum)

1-aracın kornası bende aşırı sert ve kısa basamıyorum yani diğer araçlarda çok ufak bir dıt yapılır ya. hatta seri olursanız dıt dıt dıt yapılır ya. leon da yapamıyorum çok kısa basmalarda calmıyor (yarın sanıye ya da daha az ) az biraz daha basarsam belki yarım saniyeden fazla o zaman calıyor o da ufak bir dıt olmuyor biraz daha dııt gibi oluyor. örnekle açıklarsam sanırm daha net olur. hani biri size yol verir falan çok ufak bir vurma ile dıt edersiniz ya o olmuyor işte. sizde de söyle mi?

2-kontak kapalı iken teyp açık ve muzık dinleniyor ise teybin ışıkları sonuk mu oluyor. karanlıkta mesela arabada muzık dınlemek isteyince teybi ve dugmelerini gormek mumkun değil bana hiç kullanışlı gelmedi. hatta guneşın batmasına yakın zamanlarda seyır halinde iken teybi gormek için kısa farları yakıyorum araç içi çok aydınlık değil ise gene ekran okunmuyor bu durumda da.

sizlerde de böyle mi?

teşekkürler.

1-) kornaya zamanla alışırsın bence

2-) teyp konusunda ise genelde sıkıntı yaşanmıyor üzerindeki ampüllerden patlak felan olmasın,,,

1) Elini direksiyonun üstüne koyduktan sonra hafifçe ve kısa bir basınç tatbik etmek suretiyle tarif ettiğin dıtı yakalayabilirsin :D Elin direksiyonun üstüne koymadan yapmak zor.
2) Maalesef dediğin gibi, Leon dan önce Cordoba vardı bende, onda da öyleydi. Kontak kapalıyken teybin ışıkları kapalı, kısaları yakmak gerekiyor.

"kısa bir basınç tatbik etmek suretiyle...." bu ifade enfes olmuş. kanamalı hastaya müdahele eder tadında :)

Korna olayı bende de öyle sanırım tüm seatların direksiyon yapısından kaynaklanıyor..Fakat korna işareti olan yere basarsan hemen ötüyor,orası biraz hassas...:)Teyp ışık konusunda benim ibiza da öyle..son çıkan araçlarında heralde parkları yakmadan ışıkları yanmaz diye tahmin ediyorum...

1- Ferrari Kornayla değiştir.. Bosh marka Olsun:eek:key: Ozaman normal basış dıt kısa basışta ses yok :D

2- bence çok mantıklı kontak yoksa ışıkta yok.. Aküde usun süre gidiyor hiç rahatsız olmadım bu güne kadar çok akılcı buldum çoğu arabaya göre.. birde ışık şiddeti ayarı yokmu araçta sizin sona dayayınca gece yol gidilmiyor yahu ben hep en kısıkta kullanırdım..:confused:

Geri
Üst Alt