Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Bir E46 Macerası

Deqroo

Kayıtlı Üye
Öncelikle Selamın Aleyküm,
Uzun zamandır askerde olduğum için ne forumu takip edebiliyordum nede yazmaya fırsat bulabiliyordum. Yine bi macera peşine düştüm ve yine en iyi çözümün seat ailesi olduğunu bildiğimden buraya geldim :)
2014 İbiza 1.4 Style paket sahibiyim. Askerlik bitiminde aracımıda satıp üzerinede biraz para koyup 325;328;330ci bir e46 almak istiyorum. Yaş genç olduğu için valla benzin sıkıntısı falan olmayacak pek ailemle yaşıyorum kazandığımın hepsinide arabama harcamaya razıyım. Bütçem max 70 bin civarında.
E46 lar hakkında yorumlarınızı fikirlerinizi her türlü önerilerinize açığım.
Şimdiden teşekkürler.
Not: Konuyu doğrı yere açmışımdır umarım.

2 onceki aracim E46 idi su kadarini soyleyeyim arkadan itisin zevkini alinca bir daha onden ceker arac zor kullaniyorsun. Eger amacin hiz degilse 320ci sana yeter artar gorunum olarak fark yoktur ayni etkiyi alirsin ama piyasayi cok iyi arastir cunku cok fazla patlak Ci var.

Özel mesaj da belirtmiştim çok keyifli araçtır. 3-4 yıl önce 2003 model BMW 3.30Cİ E46 iç dış M aracım vardı.

Ben gerçekten çok keyif alıyordum arabadan. Kesinlikle 3.30CI tavsiye ediyorum.

1 yıla yakın kaldı hiç bir masraf veya arıza çıkartmadı bana.

2 onceki aracim E46 idi su kadarini soyleyeyim arkadan itisin zevkini alinca bir daha onden ceker arac zor kullaniyorsun. Eger amacin hiz degilse 320ci sana yeter artar gorunum olarak fark yoktur ayni etkiyi alirsin ama piyasayi cok iyi arastir cunku cok fazla patlak Ci var.
Valla hocam, temizlik olarak bakıldığında cok temiz 3.16ci ler var ama insan performans istiyor açıkcası. Bu yüzden yüksek motor şöyle gaza geldiğimde beni kepaze etmeyecek bi araç istiyorum. Bulamazsam 320 ye kadar düşeceğim ama önceliklerim dediğim gibi 325;328;330.
[doublepost=1499487458,1499487269][/doublepost]
Özel mesaj da belirtmiştim çok keyifli araçtır. 3-4 yıl önce 2003 model BMW 3.30Cİ E46 iç dış M aracım vardı.

Ben gerçekten çok keyif alıyordum arabadan. Kesinlikle 3.30CI tavsiye ediyorum.

1 yıla yakın kaldı hiç bir masraf veya arıza çıkartmadı bana.
Yorumun için teşekkürler hocam. Otomatik alacağım büyük ihtimal 330 larda orjinal manuel bulmak biraz zor gördüğüm kadarıyla.

Bir BMW E36-E46-E34-E39 Hastası birisi olarak yorum yapmak istiyorum. 3 sene boyunca deli gibi her şeyini araştırdım. Arızaları, motor kodları, paket ve opsiyon farklılıkları vs.. vs.. her şeylerini öğrendim. Bir çok kez tam almak üzere niyetlendim ve vazgeçtim. Neden derseniz, parçaları cidden çok pahalı. Havaakış metre denen melet dünyanın parası be zırt bırt bozuluyormuş 6 ay 1 yılda bir. Tabi bu LPG liler için geçerli. Oynanmış bir araç sakın alma. Orjinal olsun, kendi paranı kendin harca da oyna. Aa bu adam çelik jant yapmış 19" m paket, coilover var air var varex var şu bu bir sürü masraftan yırttım diyip düşünüp alırsan BMW seni çoook üzer bunu biliyorum. Kapı döşemelerine çok dikkat et temiz olsun. Mekanikten bile pahalı meletler.

Keyfine gelince, kullandıysan zaten tadından biliyorsundur yenmiyor be :) Umarım istediğin güzellikte bir araca sahip olursun. Her zaman içimde bi eksiklik yaratmıştır BMW :) Bir gün çok zengin olursam alacağım.

330Ci den başka araç da alma, az bin, ama tadını tam al. Yakıtı o zaman üzmez seni.. LPG siz, seni soğutmasın BMW masraflarından.

Bir BMW E36-E46-E34-E39 Hastası birisi olarak yorum yapmak istiyorum. 3 sene boyunca deli gibi her şeyini araştırdım. Arızaları, motor kodları, paket ve opsiyon farklılıkları vs.. vs.. her şeylerini öğrendim. Bir çok kez tam almak üzere niyetlendim ve vazgeçtim. Neden derseniz, parçaları cidden çok pahalı. Havaakış metre denen melet dünyanın parası be zırt bırt bozuluyormuş 6 ay 1 yılda bir. Tabi bu LPG liler için geçerli. Oynanmış bir araç sakın alma. Orjinal olsun, kendi paranı kendin harca da oyna. Aa bu adam çelik jant yapmış 19" m paket, coilover var air var varex var şu bu bir sürü masraftan yırttım diyip düşünüp alırsan BMW seni çoook üzer bunu biliyorum. Kapı döşemelerine çok dikkat et temiz olsun. Mekanikten bile pahalı meletler.

Keyfine gelince, kullandıysan zaten tadından biliyorsundur yenmiyor be :) Umarım istediğin güzellikte bir araca sahip olursun. Her zaman içimde bi eksiklik yaratmıştır BMW :) Bir gün çok zengin olursam alacağım.

330Ci den başka araç da alma, az bin, ama tadını tam al. Yakıtı o zaman üzmez seni.. LPG siz, seni soğutmasın BMW masraflarından.

Bende hiç LPG takılmamış bi araç istiyorum açıkcası. Aslan besleyen yemini düşünmemeli bence. Dediğiniz gibi hiç ellenmemiş bi aracı ufak ufak yapmak kadar güzel bişey yok heralde. İlanlara baktığınız zaman yapılı araçlar gerçekten insanı cezbediyor. Çünkü o led stoplar bile bi dünya masraf ama deli gibi görünümü değiştiriyor örneğin.
Aklıma takılan bi soru düzgün bi 330ciye ne kadardan fazla para vermek mantıksızdır acaba?

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Umarım temiz bir araç bulursun hocam malumunuz bir söz var Bmw'ye ilk sahibi biner, sonraki sahiplerine Bmw biner diye :)

1994 3.20i benzinli manuel süper keyif veren bir arabaydı. 2004 e60 5.20i hantaldı otomatikti ama duruşu yeterdi. İkisini yıllarca kullanan biri olarak söylüyorum Bmw sorunludur arıza çıkartır ama tadı keyfi hazzı havası başkadır. E46 zaten hele ki 3.30 lar tadından yenmez:))) bak şu anda duygularım depreşti bende bmw istiyorum:))). Ayrıca ilk Bmw'miz pederin aldığı 1988 3.16i idi. Pi.. Kasa olarak tabir edilenlerden. Onun bile tadı vardı. Kapa camları kes müziği sadece motorun sesini dinle. En büyük keyfimdi.

Bende bir BMW hastası olarak şunu söyleyebilirim...

E46 özellikle Ci motorlar artık yaşları itibariyle sorun çıkartmaya elverişli olurlar ... Birde malum arabaların fiyatları düştükçe sadece görüntü için binen , ara gazdan motoru boğan tiplerin eline düşmüş araçlardan hayır gelmez ...

Ama ben temiz araç bulurum ve hafta sonları keyif yaparım , aracı çok fazla trafiğe sokmam derseniz , bence keyif alırsınız ...

Bunlar benim düşüncelerim , hakkınızda hayırlısı olsun ...

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

1994 3.20i benzinli manuel süper keyif veren bir arabaydı. 2004 e60 5.20i hantaldı otomatikti ama duruşu yeterdi. İkisini yıllarca kullanan biri olarak söylüyorum Bmw sorunludur arıza çıkartır ama tadı keyfi hazzı havası başkadır. E46 zaten hele ki 3.30 lar tadından yenmez:))) bak şu anda duygularım depreşti bende bmw istiyorum:))). Ayrıca ilk Bmw'miz pederin aldığı 1988 3.16i idi. Pi.. Kasa olarak tabir edilenlerden. Onun bile tadı vardı. Kapa camları kes müziği sadece motorun sesini dinle. En büyük keyfimdi.

E60 kasaları bende çok seviyorum. Çok asil duruyolar. 525i falanda baktım bi süre ama ne bileyim kamyon gibi bir araç. Dönüp dolaşıp yine e46 da karar kılıyorum. BMW alırken dediğiniz gibi sorunları göze aldım zaten ancak her haftada sanayi ye gitmek istemem açıkcası. En azından aldığım keyfi sanayi yollarında harcamak istemem. Acele araca karar vermek istemiyorum zaten. Bulabileceğim en temiz e46 yı bulana kadar aramaya devam edeceğim. Yorumlarınız için teşekkürler

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Geri
Üst Alt